Skocz do zawartości

MiG-21MF "smok wawelski"


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was ma kalkomanię w 1:72 do polskiego MiGa -21 Mf z tym godłem? Walczę z modelem ZTS Plastyk i arkusz kalkomanii nie jest kompletny, brakuje właśnie smoka na kadłub. Ewentualnie, jeśli ktoś miałby luzem godło pułku z łasku z odpowiednim numerem burtowym, również z chęcią przygarnę.

 

Szczegóły na priv.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawie nie ma tego smoka ani żadnych innych godeł, wiem bo go mam.
To dziwne, bo przede mną leżą kalkomanie z tego zestawu i na nich smok jest, co z resztą sugeruje pudełko.

 

EDIT:

Sprzedający potwierdził mi, że smoka na kalkomaniach nie ma.

Dziwne, to w ramach oszczędności, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,pierwsze modele wychodziły ze smokiem później ze względu na ochronę praw autorskich i nieuzyskaniu zgody od autora tego projektu godła ,modele są bez smoka mimo,że rysunek na pudełku sugeruje co innego.Kalki ze smokiem są w topshocie do MiG21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeby wydać kalkomanie z godłem trzeba uzyskać zgodę autora?

Pierwsze słyszę o czymś takim.

Może ktoś to dokładniej wyjaśnić, bo jakoś dziwnie to zabrzmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakiś żart...

Mam rozumieć, że każda firma robiąca modele bądź kalkomanie najpierw musi znaleźć autora by poprosić go o prawa autorskie?

 

A czy nie jest tak, że godło w momencie jego wprowadzenia staje się własnością jednostki, a nie autora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ochronie praw autorskich mówi art.16 Ustawy o ochronie praw autorskich więc wszelkie prace mają autora i podlegają ochronie prawnej.Tak jest i w tej konkretnej sprawie.

 

 

Dobrze wiedzieć. Popełniłem w życiu trochę godeł na SP, które pokazano zarówno w formie drukowanej, jak i kalkomanii, ale jakoś nikt nie poprosił o moją zgodę.

Poza tym raczej ciężko jest mówić o tantiemach, gdy dane godło występuje na statku powietrznym należącym w końcu do sił zbrojnych. De facto wszystko wtedy jest ojczyźniane. A działalność malarska hobbystyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To firma robiąca model mi-24 mósi poprosić o prawa autorskie samego MiChaiła Mila? Bo rozumiem że projekt samolotu też jest jego własnością?

Nie żebym naskakiwał, czy negował, ale ciężko mi to zrozumieć, patrząc na to co się dzieje na rynku. A co z godłami z samolotów z II wojny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes, Figosadowski - ja i tak Wam zazdroszczę.. Bo mam ten sam model, w pięknie opisanym pudełku z trzema opcjami malowania, a nie tylko nie mam smoka, ale i szachownic. Chyba, że w Łasku i Chojnie użytkowaliśmy żółtą czterdziestkę z gwiazdami...

Bo mam tylko coś takiego:

th_mig_plastyk.jpg

Pozdrawiam!

Przemek Klimala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, też miałem niezłe zdziwko, otwierając zakupiony model z ZTS-u i nie znajdując smoka... Ale widzę, że ZTS się rozwija- teraz nie ma nawet szachownic. Ech... Może teraz w ogóle w pudełkach nie znajdziemy kalkomanii, a na modelach tylko wypukłe linie ułatwiające własnoręczne namalowanie znaku, jak na starych SMERach? ...

Na szcęście ten sam model w pudełku Mastercrafta (irackie malowanie na pudełku) ma zarówno szachownice- i to poprawnej wielkości, bo w ZTS-ie były za małe, a numery boczne z kolei za duże- i posiada godło jednostki, bodajże z Malborka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.