Skocz do zawartości

Tasca FF 1/35 Sherman- 2 ziarno


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej koledzy.

Kilku z Was chciało aby powstał model zapalniczki.

Nie jest on moim faworytem pancerki aliantów...jednak jakbym nie kombinował nie mogę pominąć faktu jego jestestwa, jak kiedyś mi napisano...trzeba bakcyla załapać, próbuję.

Zdjątko podsunął mi znajomy i jak tylko ustalę źródło niezwłocznie je podam(pochodzenie)

Brzydolniczka.jpg

Będę starał się zespolić to z tematyką 1410, co z tego wyjdzie czas pokaże.

Baza to tasak VC, figury to będzie zbieranina i kolejno je pokażę.

Jesli nie wyjdzie jakbym chciał, zredukuje scenę do tylko i wyłącznie pozycji tematycznych.W około miesiąc powinienem temat ogarnąć..więc męka zbyt długa nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zdjątko podsunął mi znajomy i jak tylko ustalę źródło niezwłocznie je podam(pochodzenie)

 

Japońska seria - Ground Power

Niestety nie pamiętam numeru zeszytu. A i skan wydaje mi się mocno znajomy

Tak na marginesie, do tego konkretnego FF jest jeszcze parę zdjęć

(3 zdjęcia ukazujące: tył - niewidoczny lewy bok, przód - tego zdjęcia nie jestem pewien i bok)

Cała seria zdjęć została zrobiona w Listopadzie 1944 w Moerdijk w Holandii.

Najprawdopodobniej jest to FF z 24.P.Ułanów.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ciekawie to nie wiem, ale miło że ktoś chce pooglądać.

Pomysł się wyklarował i okroił...znów poległem na przestrzeni( właściwie to jej braku do ekspozycji )

 

 

Scenka pt "Przeskok"

DSCF7749.jpg

DSCF7746.jpg

DSCF7745.jpg

DSCF7744.jpg

 

DSCF7742.jpg

Po jakimś czasie dotarło do mnie...że tam jest asfalt(?)

Po lewej stronie, gdzie teraz gąbka leży będzie kawałek muru/narożnika.

 

Widzę, że i mnie przechery będą czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejny majstersztyk.

Przegladajac Twoje warsztaty, nachodzi mnie zeby sie kiedys samemu zmierzyc z pancerka.

 

Jedno pytanie - na zdjeciu na samym poczatku watku - figurki maja w rekach Enfieldy no.4 mk.I, a kilka postow nizej jeden z tych pomalowanych dzierzy w reku Enfielda no.1 mk.III.

 

To zamierzone? O ile mnie pamiec nie myli, to w Europie pn-zach w uzyciu byly prawie wylacznie no.4

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, kićkanie plastiku, gipsów pędzlem farbami trzymajmy z daleka od nazewnictw artystycznych.To ubliża prawdziwym artystą.

 

Erolek, jak czas znajdziesz - zawsze to jakaś odskocznia.

 

Kwestia broni, ta sztuka akurat była pod ręką - ostatnio9 robił za podpórkę dla wojaka z 1920 ;)

 

Dalej ciapię tu i tam:

DSCF7844.jpg

DSCF7845.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki Piekne Dech zatyka.

Jestem pod wrażeniem

Przyłączam się, rewelacja i normalne twarze.

A o reszcie to REWELACJA, zresztą czego innego można się spodziewać po tak zacnym modelarzu. (to nie jest wazelina)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Ja dalej znęcam się nad podwórkiem, zacząłem składać do czołgu gąsienice - bym mógł malować pojazd brakuje mi jeszcze jednej skrzynki amunicyjnej.

Naszywki plus chusta(czerwona) u tego figuranta(jak i pozostałych) także dorobiona.

Żołnierze to 3 Brygada Strzelców z przydomkiem Krwawe Koszule

Jeśli chcecie tu możecie spojrzeć Bohaterom w twarz(jednostronnie, ale to zawsze coś)

http://www.breda.fora.pl/dzialalnosc-beskidzkiego-stowarzyszenia-maczkowcow,30/wizyty-u-weteranow,32-15.html

 

DSCF7855.jpg

 

DSCF7853.jpg

DSCF7852.jpg

DSCF7851.jpg

DSCF7849.jpg

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.