Skocz do zawartości

[G] IDF Hughes AH-64A Python - 1:72 HobbyBoss


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

Hughes AH-64A פתן (Python)

113th Hornet Squadron

Ramon AFB 1990

 

dscn0142h.jpg

dscn0139v.jpg

dscn0140p.jpg

dscn0141v.jpg

 

Model robiony prosto z pudełka, dla zaznajomienia się z aerografem.

o samym zestawie Hobbybossa. Wszystko w miarę pasowało, ale kiepsko zdetalowany, z błędami merytorycznymi (Stingery) , kalki niechętnie reagujące na chemię. Ogólnie model przeznaczony dla początkujących modelarzy, umożliwiający naukę poprawnego czystego sklejania.

 

P.S. Mała zagadka. Hobbyboss odwalił jednego strasznego babola (oprócz stingerów) jestem ciekaw ktoś zauważy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trafione

 

To na osłonie to są nożyce do cięcia drutów, w przypadku awaryjnego lądowania. Takie same są na goleniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle co to jest to coś wystające przy kabinie z prawej strony śmigłowca?

A odp

To na osłonie to są nożyce do cięcia drutów, w przypadku awaryjnego lądowania. Takie same są na goleniach.

Zdjęcia nr 3 i 4 pomiędzy kabiną a skrzydłem i ponad skrzydłem. Nie pytałem na kabinie. Te nożyce na kabinie i goleniach są cięcia drótów wysokiego napięcia ale w locie jak dobrze pamiętam. żeby śmigłowiec nie zaczepił się cobądź rozbił.

Nie jestem pewien ale na dziobie na tej części ruchomej gdzie są przyrządy optyczne nie widze ich właśnie w twoim modelu może akurat nie załapały się na zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek. Widze że wszyscy polecieli na zagadke więc ja będę inny

Model zacny, ładnie i czysto sklejony, jedynie co rzuca sie w oczy to obramówki oszklenia chwilowo mają zachwiania - ale w tej skali to sie nie dziwie.

Merytorycznie sie nie znom i udziału w zagadkach nie biorę

Za całokrztałt

Pozdrawiam Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra koniec zagadki wyjaśnienie na zdjęciu poniżej

babol.jpg

 

jedynie co rzuca sie w oczy to obramówki oszklenia chwilowo mają zachwiania - ale w tej skali to sie nie dziwie

Pierwszy raz coś takiego robiłem. Pędzelek retuszerski 000 dał radę, gorzej z moją ręką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale na dziobie na tej części ruchomej gdzie są przyrządy optyczne nie widze ich właśnie w twoim modelu może akurat nie załapały się na zdjęcie?

 

Sorry nie widziałem że wyedytowałeś. Nie widać ich gdyż są schowane w kierunku kadłuba (standardowo podczas postoju na ziemi)

281351273424792.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega wyprzedził mnie z pierwszym modelem IAF

 

Twój Ah-64 robi miłe wrażenie, zwłaszcza dlatego, że nie jest kolejnym "Juesejem". Jak na początek przygody z aerografem jest nieźle (widzę, że pokusiłeś się nawet o delikatne przebarwienia), chociaż widać, że rozrabianie farby będziesz musiał jeszcze trochę potrenować.

Widzę, że próbowałeś również nałożyć wash, który niestety nie roztarł się do końca jak należy i rozstawił ślady na powierzchni szczególnie widoczne w okolicy skrzydełek i silników. Wygląda to trochę jakby dostał wiadrem pomyj

 

Poza tym i wymienionymi ramami oszklenia, model wygląda naprawdę nieźle. Mam nadzieję, że to nie jest Twoja ostatnia przygoda z IAF/IDF ?

 

Ja swój pierwszy projekt "Skrzydeł Dawida" zaczynam po nowym roku gdy tylko w naszej modelarni zakończy się remont

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Korniku ale to wyszło tak spontanicznie Z IDFowymi maszynami przygodę zaczynam na dobrze, daje mi to jednak możliwość rozszerzenia kolekcji o ciekawe maszyny, niż gdybym ograniczał się do USMC. A i na forum trochę egzotycznie się zrobi. Następna będzie Fouga Magister 170.

 

Co do Twoich uwag. Próbowałem zrobić preshading, nie do końca wyszło. Z waszem eksperymentuję, dokładnie odnośnie nośnika i czasu po jakim trzeba ścierać. Na Apachu robiony był na benzynie zippo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mnie nie przepraszaj, bo i za co. Cieszy mnie Twoja postawa, bo przyda się trochę kolorowych maszyn IAF/IDF

 

Co do washa, to moim zdaniem benzyna do zapalniczek, jest bardzo dobra. Sam jej używam i jestem zadowolony.

 

Dopatruje się tutaj natomiast nieco zbyt grubej powłoki lakierniczej, (z czasem przy kolejnych modelach na pewno będzie cieńsza i gładsza), którą mogłeś poddać polerce oraz nieco za słabe nabłyszczenie powierzchni przed washem. To główne powody powstawania takich zabrudzeń

 

Do mikstury washa dodaj zawsze kroplę zielonego płynu do mycia naczyń. Wspomaga on pozostawanie washa w zagłębieniach.

 

Wykonywanie washa na ciemnych powierzchniach nigdy nie należało do moich ulubionych zajęć, bo zawsze zastanawiałem się czy robić go czernią, co jeszcze bardziej przyciemni kolor, czy też nieco mniej realistycznymi, ale za to efektownymi jasnymi odcieniami

 

Potraktuj tego Pythona jako eksperyment. Jestem pewien, że na następnych modelach zarówno powłoka lakiernicza jak i wash będą wyglądały lepiej i koszerniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma szybko chodziło mi o te wypukłe elementy. Są po obu stronach na modelu. Co do jednego no to się zgodze że to uchwyt czy rączka jak kto woli.

 

th_dscn0139v.jpg

 

Tu na fotce orginału tego nie ma pozatym chodziło mi o ten zestaw przyrządów optycznych. Wygląda na to że amerykanie sprzedali je bez bo w miejcach optyki są zaślepki.

th_ah64apache004.jpg

Generalnie jak na tani model który miał służyć jako test i eksperyment to świetna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to jakieś wzmocnienia konstrukcji albo cuś. W oryginale są też tylko nie aż tak bardzo uwydatnione.

986751271878016.jpg

 

Jak mogli by sprzedać bez układu celowniczego który jest niejako podstawą tego śmigłowca, oraz jest niezbędny do strzelania z Hellfireów.

37663277758df1935b97o.jpg

 

To ten amerykanin też jest bez układu celowniczego?

AH-64-Apache-helicopter-240.preview.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Trochę odświeżę temat nowymi fotkami, gdyż Python dostał podstawkę (pierwsza w życiu więc nie bić proszę ;) )

dscn0488j.jpg

dscn0492q.jpg

dscn0487r.jpg

dscn0490b.jpg

dscn0493zi.jpg

dscn0495p.jpg

dscn0497.jpg

dscn0496g.jpg

dscn0494o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic już nie dojdzie, oprócz osłonki z plexy dla osłony przed kurzem i zwierzakami (już z 3 razy model był reanimowany, bo taki mały bury szatan go stratował ). A że wirnik trochę miejsca zajmuje dlatego i podstawka tej wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.