Skocz do zawartości

"KUBUŚ" - TANK models 1/72


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Powstańczy samochód pancerny "KUBUŚ" - TANK models 1/72

 

Wkrótce w sprzedaży pojawi się pierwszy model z firmy TANK models. Będzie nim powstańczy samochód pancerny "Kubuś" w skali 1/72 wykonany z żywicy (pierwszy model z serii Powstanie Warszawskie 1944). Postarałem się, aby model zachował proporcje i wszystkie detale, prace nad nim zostały rozpoczęte dokładnie rok temu, przez ten okres powstała bardzo duża dokumentacja zdjęciowa, techniczna w postaci rysunków jak i w postaci modeli 3D w komputerze, gdzie były wszystkie płaszczyzny skalowane i łączone w całość tak, aby powstał "prawdziwy" i jedyny model odwzorowany w tej skali. Mam nadzieję, że nie zawiodę modelarzy w naszym kraju oraz poza jego granicami. Zdjęcia modelu wkrótce.

 

box_kubus.jpg

 

Wzór opakowania (wer. PL)

(zastrzegam, że może uleć lekkiej zmianie)

nr.kat.: TM 72001

 

PS. przyznam się, ostatnio szalałem po Kubusiu z miarkami sprawdzając wszystkie wymiary płyt i robiąc dokładne zdjęcia (sławnych) spawów. Wyglądało to przekomicznie; "facet z miarką wspina się i biega po Kubusiu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

(pierwszy model z serii Powstanie Warszawskie 1944)

A co potem? Sprzęt niemiecki i włoski użyty do tłumienia powstania?

hehe, nie kolego, panzery i carro armato są na rynku, będą to trzy/cztery modele i jedna konwersja do Sd.Kfz.251/3 Ausf.D czyli "Jasia"/"Szarego Wilka", nigdy jednak nie została ona zamontowana na w/w pojazd.

Jest to jednak przyszłość.

 

Co do ceny, to jest to jeszcze tajemnica, mogę powiedzieć, że Kuba nie będzie osamotniony i będzie to zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Heh, widzę, że afera z Kubusiem na PWM siadła Ci na ambicję:) I dobrze, bo i skala odpowiednia, i może cena będzie bardziej adekwatna, i w końcu TORO ma konkurencję

Zamieścisz jakieś zdjęcie prototypu czy musimy czekać na premierę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie, co do afery, to nie wiem czy to afera czy też ...

Kubusia planowałem już od jakiegoś czasu. Będzie on w dwóch wersjach, z pełnym dachem i z klapami, oraz ... ale to później w wersji "wizjonerskiej". Model będzie składach się z elementów, nie będzie to jedna wielka bryła. + podwozie. Będzie równie (chyba już pisałem) opcja z fragmentem chodnika i ulicy (diorama). Oczywiście jestem w trakcie prac nad Kubusiem w skali 1/35, prawdopodobnie z wnętrzem. Teraz jednak tylko i wyłącznie w skali 1/72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro składam górę (karoserię) i jak wszystko będzie na cacy po pomiarach, to zaprezentuję odlew całości, aktualnie poprawiam płyty opancerzenia kół, wkradł się mały błąd i zmieniły się katy. No i trzeba dokończyć podwozie.

 

Oczywiście jestem w trakcie prac nad Kubusiem w skali 1/35

To byłoby bliższe mym zainteresowaniom.

Spokojnie, też będzie. W 1/35 to dopiero będzie zabawa, kąty, kątami kąty pogania.

Wbrew pozorom "KUBUŚ" to "straszny" model i trzeba z nim i w nim trochę czasu spędzić. Wchodzenie i wychodzenie z niego to koshmar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś w "naszych" ?

TKS

TK-3

TK-S

TK-D

wz. 29

wz. 34 itd ?

Są na rynku ale marne ...

MOżna by też pomysleć o Fiacie 3000 którego nikt nie robi w 1/72.Koszty projektowania itd są drogie bo są ale można by pomyśleć o większej pozycji polskiej pancerki w modelarstwie.Tylko nie mów że będzie Kubuś a potem tygrysy i czwórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankietki są, a do TKS-D nie mam planów, Wz. 29 jest również (Modell Trans) i nie jest to wcale taki sobie model. Fakt, nie ma Wz.34, znaczy jest z WH, ale słyszałem, że mają być nowe. Jeżeli chodzi o niemiecką pancerkę, to nie przewiduję, chyba, że konwersję, zastanawiam się nad Goliatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś z nowości-starości. Nie mogę się doczekać kiedy ktoś lub coś wypuści Karasia w skali 1:72. Heller miał swoje 5 minut (dosłownie), bo już teraz, można jedynie zakupić za kolosalne pieniądze ten zestaw na Aledrogo...

 

Nie takie znowu kolosalne... Kilka miesięcy temu wietrzyłem szafę i sprzedawałem właśnie Karasia z Hellera. Wierz mi, że nawet nie zwrócił się koszt zakupu.

 

Sorry za off-topic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, też będzie. W 1/35 to dopiero będzie zabawa, kąty, kątami kąty pogania.

Aż nie mam odwagi pytać - może skala samochodowa 1/24 (kurde 1/18), kupiłbym większość naszych pojazdów sprzed II Wojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.