Jump to content

"KUBUŚ" - TANK models 1/72


skala72
 Share

Recommended Posts

Powstańczy samochód pancerny "KUBUŚ" - TANK models 1/72

 

Wkrótce w sprzedaży pojawi się pierwszy model z firmy TANK models. Będzie nim powstańczy samochód pancerny "Kubuś" w skali 1/72 wykonany z żywicy (pierwszy model z serii Powstanie Warszawskie 1944). Postarałem się, aby model zachował proporcje i wszystkie detale, prace nad nim zostały rozpoczęte dokładnie rok temu, przez ten okres powstała bardzo duża dokumentacja zdjęciowa, techniczna w postaci rysunków jak i w postaci modeli 3D w komputerze, gdzie były wszystkie płaszczyzny skalowane i łączone w całość tak, aby powstał "prawdziwy" i jedyny model odwzorowany w tej skali. Mam nadzieję, że nie zawiodę modelarzy w naszym kraju oraz poza jego granicami. Zdjęcia modelu wkrótce.

 

box_kubus.jpg

 

Wzór opakowania (wer. PL)

(zastrzegam, że może uleć lekkiej zmianie)

nr.kat.: TM 72001

 

PS. przyznam się, ostatnio szalałem po Kubusiu z miarkami sprawdzając wszystkie wymiary płyt i robiąc dokładne zdjęcia (sławnych) spawów. Wyglądało to przekomicznie; "facet z miarką wspina się i biega po Kubusiu".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

(pierwszy model z serii Powstanie Warszawskie 1944)

A co potem? Sprzęt niemiecki i włoski użyty do tłumienia powstania?

hehe, nie kolego, panzery i carro armato są na rynku, będą to trzy/cztery modele i jedna konwersja do Sd.Kfz.251/3 Ausf.D czyli "Jasia"/"Szarego Wilka", nigdy jednak nie została ona zamontowana na w/w pojazd.

Jest to jednak przyszłość.

 

Co do ceny, to jest to jeszcze tajemnica, mogę powiedzieć, że Kuba nie będzie osamotniony i będzie to zestaw.

Link to comment
Share on other sites

A co potem? Sprzęt niemiecki i włoski użyty do tłumienia powstania?

biorę w ciemno,hehehe....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Heh, widzę, że afera z Kubusiem na PWM siadła Ci na ambicję:) I dobrze, bo i skala odpowiednia, i może cena będzie bardziej adekwatna, i w końcu TORO ma konkurencję

Zamieścisz jakieś zdjęcie prototypu czy musimy czekać na premierę?

Link to comment
Share on other sites

I tak i nie, co do afery, to nie wiem czy to afera czy też ...

Kubusia planowałem już od jakiegoś czasu. Będzie on w dwóch wersjach, z pełnym dachem i z klapami, oraz ... ale to później w wersji "wizjonerskiej". Model będzie składach się z elementów, nie będzie to jedna wielka bryła. + podwozie. Będzie równie (chyba już pisałem) opcja z fragmentem chodnika i ulicy (diorama). Oczywiście jestem w trakcie prac nad Kubusiem w skali 1/35, prawdopodobnie z wnętrzem. Teraz jednak tylko i wyłącznie w skali 1/72.

Link to comment
Share on other sites

Jutro składam górę (karoserię) i jak wszystko będzie na cacy po pomiarach, to zaprezentuję odlew całości, aktualnie poprawiam płyty opancerzenia kół, wkradł się mały błąd i zmieniły się katy. No i trzeba dokończyć podwozie.

 

Oczywiście jestem w trakcie prac nad Kubusiem w skali 1/35

To byłoby bliższe mym zainteresowaniom.

Spokojnie, też będzie. W 1/35 to dopiero będzie zabawa, kąty, kątami kąty pogania.

Wbrew pozorom "KUBUŚ" to "straszny" model i trzeba z nim i w nim trochę czasu spędzić. Wchodzenie i wychodzenie z niego to koshmar

Link to comment
Share on other sites

Może coś w "naszych" ?

TKS

TK-3

TK-S

TK-D

wz. 29

wz. 34 itd ?

Są na rynku ale marne ...

MOżna by też pomysleć o Fiacie 3000 którego nikt nie robi w 1/72.Koszty projektowania itd są drogie bo są ale można by pomyśleć o większej pozycji polskiej pancerki w modelarstwie.Tylko nie mów że będzie Kubuś a potem tygrysy i czwórki.

Link to comment
Share on other sites

Tankietki są, a do TKS-D nie mam planów, Wz. 29 jest również (Modell Trans) i nie jest to wcale taki sobie model. Fakt, nie ma Wz.34, znaczy jest z WH, ale słyszałem, że mają być nowe. Jeżeli chodzi o niemiecką pancerkę, to nie przewiduję, chyba, że konwersję, zastanawiam się nad Goliatem.

Link to comment
Share on other sites

A może coś z nowości-starości. Nie mogę się doczekać kiedy ktoś lub coś wypuści Karasia w skali 1:72. Heller miał swoje 5 minut (dosłownie), bo już teraz, można jedynie zakupić za kolosalne pieniądze ten zestaw na Aledrogo...

 

Nie takie znowu kolosalne... Kilka miesięcy temu wietrzyłem szafę i sprzedawałem właśnie Karasia z Hellera. Wierz mi, że nawet nie zwrócił się koszt zakupu.

 

Sorry za off-topic

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie, też będzie. W 1/35 to dopiero będzie zabawa, kąty, kątami kąty pogania.

Aż nie mam odwagi pytać - może skala samochodowa 1/24 (kurde 1/18), kupiłbym większość naszych pojazdów sprzed II Wojny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.