Skocz do zawartości

Willys Jeep & załoga [ Italeri / MiniArt - 1:35]


arthur_szu

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt zaczęty spontanicznie... Swego czasu poznałem znajomego, Michael'a Sonne z Nevady i z ciekawych rozmów wynikło, że jego dziadek (Albert Sonne) służył w 4 Dywizji Piechoty w stopniu porucznika (1st Lieutenant). Na dowód dostałem kilka fotek ;) Oto jedno z nich - 8 maja 1945, V-Day, gdzieś w Niemczech...

MILITARY002.jpg

 

Postanowiłem zrobić winietkę lub jak kto woli dioramę ... Do tego zakupiłem leciwy już zestaw Italeri "Willys Jeep" oraz komplet figurek z oferty MiniArtu "US Jeep Crew and MP".

 

100_1321.jpg

 

th_100_1322.jpg th_100_1325.jpg th_100_1324.jpg th_100_1323.jpg

 

Figurki;)

Figurki z MiniArtu - byłem mile zaskoczony (po ostatnich doświadczeniach z Master Boxem i Trumpeterem) zarówno rzeźbą (ładnie odwzorowane fałdy mundurów, niektóre detale, zachowane proporcje) ale również samym plastikiem. Nie było z nim większych problemów Na minus zaliczyłbym brak kalkomanii [naszywki dywizyjne czy szewrony ułatwiłyby pracę ), słabe odwzorowanie M1 Garanda, pas amunicyjny M1923 do Garanda zrobiony na zasadzie doklejanych ładownic, co mija się z prawdą jeśli chodzi o rzeczywistość) oraz słabe hełmy - zarówno pod kątem rzeźby [dziwny kształt na główkach] jak i brakiem jakichkolwiek detali. Pasek podbródkowy główny i od linera trzeba będzie dorobić samemu...

 

Zestaw zawiera 2 ramki, z których łącznie możemy "wydłubać" 5 żołnierzy, w tym 2 żandarmów

 

100_1326.jpg

 

th_100_1327.jpg th_100_1328.jpg th_100_1329.jpg th_100_1330.jpg

 

Ciąg dalszy bardzo wkrótce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Efekty kilku godzin pracy:) Na hełmach dorobione paski podbródkowe (hełmu głównego i linera), oficer dostał furażerkę z masy Green Stuff - w prawej dłoni będzie trzymał hełm (żywiczny, z fasunkiem )

 

th_100_1331.jpg th_100_1334.jpg th_100_1333.jpg

 

Malowanie nastąpiło dzień później ... Taka moja próba zrobienia bazy pod filtry/washe/obicia/etc techniką MC - efekty poniżej Wszelkie uwagi mile widziane (tło zielone było na próbę - już go nie będzie )

 

Przed malowaniem:

th_100_1339.jpg

 

Podkład - BlackGrey z palety Vallejo

th_100_1341.jpg

 

Bazowy - Olive Drab / Vallejo i próby z cieniowaniem

th_100_1343.jpg

 

Inne tło

th_100_1346.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie to cieszy, że kolejny Willys jest budowany.

Mnie również

Malowanie bardzo dobrze wygląda chociaż ja osobiście trochę więcej najpierw sklejałem i dopiero malowałem. Smile

Ilu malarzy tyle obrazów ;-) Zobaczymy co z tego wyjdzie

 

Jak dobrze pójdzie to Willys otrzyma Browninga M2, tak jak na fotce archiwalnej od kolegi Jak nie to będzie to luźna interpretacja zdjęcia Do tego na pewno jakieś bambetle - musette i GP bag, może mapnik dla oficera... Zobaczymy Jakaś podstawka też ale póki jej nie ma temat jest w dziale "Pojazdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeep wygląda bardzo dobrze, figurki też fajne chociaż rzeczywiście głowy i hełmy nie najlepsze, może spróbuj podmienić te części na żywiczne?

Zapytam jeszcze o ten podkład Vallejo - czy to jest jakaś nowość, bo nigdy tego nie widziałem? Nakłada się to aero czy jest w sprayu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecasz ten model dla początkującego czy nie?

Myślę, że początkujący, który będzie przestrzegał podstaw modelarskiego rzemiosła da sobie radę

 

Cześć

Jeep wygląda bardzo dobrze, figurki też fajne chociaż rzeczywiście głowy i hełmy nie najlepsze, może spróbuj podmienić te części na żywiczne?

Mam żywiczne z fasunkiem ale szkoda mi Są zaplanowane na inne projekty także mimo wszystko pozostaną te z pudła.

Zapytam jeszcze o ten podkład Vallejo - czy to jest jakaś nowość, bo nigdy tego nie widziałem? Nakłada się to aero czy jest w sprayu?

Pozdrawiam

Może źle to ująłem - podkład w sensie 1. warstwy farby jako podkład pod kolejne Nie użyłem żadnego specyfiku, jedynie dobrze odtłuściłem model Myślę, że nie powinno być większych problemów. Aczkolwiek wiem, że Vallejo ma swoje podkłady (chyba w 3. kolorach - czarny, szary i biały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka przymiarka:

th_100_1348.jpg

 

Hełmy żandarmerii 29 Dywizji Piechoty pomalowane - wybrałem żółty otok na hełmie, żeby złamać monotonię "zieloności i bieli" ;). Żółty otok to poziom dywizyjny. Stosowane były też białe na poziomie kompanii, niebieskie w niektórych oddziałach powietrznodesantowych oraz biało-czerwone (z podwójnym czerwonym) na poziomie batalionowym.

th_100_1354.jpg

 

Do weekendu mam zamiar zakończyć malowanie Willysa i zabrać się za figsy i podstawkę. W międzyczasie będą powstawać dodatki do wystroju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wprowadzić Cię w błąd - wrócę z pracy to napiszę konkretny numer i nazwę z palety Vallejo Starałem się dobrać jak najlepszy kolor pasujący do drugowojennego brezentu w kolorze "OD3", bazując na zdjęciach i posiadanym wyposażeniu US.

 

EDIT:

@Constructor

Kolorek obicia foteli to Vallejo Model Color 70880 "Khaki Grey". Rozjaśnienia to Khaki Grey zmieszany z Model Air 71074 "Radome Tan"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Willys został sponiewierany - nadmiar obić schowa się pod pigmentami.

th_100_1362.jpg th_100_1364.jpg th_100_1385.jpg

 

Autko dostało także osprzęt saperki - drewno na łopacie (często przez modelarzy źle malowane na całej długości trzonka !) oraz siekierze pomalowane jasnobrązowym akrylem Vallejo oraz warstwą farby olejnej dla artystów w kolorze sieny naturalnej

 

th_100_1378.jpg th_100_1384.jpg

 

th_100_1383.jpg th_100_1381.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej jak no no no

 

Wygląda to całkiem fajnie, aczkolwiek nie wiem czy trochę nie przesadziłeś z przetarciami lakieru na podłodze. Ja bym dodał w to miejsce trochę więcej kurzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to całkiem fajnie, aczkolwiek nie wiem czy trochę nie przesadziłeś z przetarciami lakieru na podłodze. Ja bym dodał w to miejsce trochę więcej kurzu.

Dzięki za uwagę Jeśli chodzi o podłogę to na pewno będzie wybrudzona - bazując na zdjęciu archiwalnym mojego znajomego widać, że nadkola są zabłocone. Kierowca zapewne nie wskakiwał w locie do auta, więc mam podstawy do tego by go troszku w środku wybrudzić i część zarysowań na pewno zniknie Łatwiej będzie je schować niż domalowywać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arthur_szu przeopraszam za marudzenie, ale podaj mi jeszcze kolor drewna na łopacie i toporku Smile

Nie ma za co przepraszać - po to tu wszyscy jesteśmy Baza pod drewno to mieszanina Vallejo Model Air 71074 "Radome Tan" i Vallejo Panzer Aces 70303 "Yellowish Rust". Potem przecierka olejnymi dla plastyków - tu juz wedle uznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeep wygląda bardzo dobrze, super wyszło cieniowanie choć proponuję dodać troszkę ciemniejszych obić bo zbyt jednolicie to wygląda jak dla mnie.

Arthur_szu - widzę, że doskonale orientujesz się w amerykańskim wyposażeniu i uzbrojeniu więc chciałbym się zapytać jaki kolor z palety Vallejo MC byś polecił na amerykańskie płaszcze zimowe, takie jakich używali np.spadochroniarze ze 101 Dywizji Powietrzno-Desantowej w czasie walk pod Bastogne? Mam te figurki z Dragona i zależy mi na poprawnym kolorze. Z góry dziękuję za odpowiedź i śledzę dalej z uwagą Twój warsztat

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nooo fajnie" czy "Nooo weź przestań" ?

 

No weź przestań jak coś takiego mógłbym stwierdzić

 

P.S. Gifty z prędkością pocisku wystrzelonego z M1 już dotarły do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.