Skocz do zawartości

Renault Magnum DXI 18.460 Low Deck + scratch


raben

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A wszystko co się tu dzieje jest przez to, że komunikujemy się pośrednio. Na dodatek formą pisemną. Ta zaś wymaga dla prawidłowego zrozumienia umiejętności ujęcia w formie pisemnej emocji, tonu i intencji, a to jest bardzo trudne.

 

Najlepsze jest to, że cała ta dyskusja, gdyby przeprowadzona była bezpośrednio, na żywo, wyglądałaby zupełnie inaczej. Nie byłoby żadnych spięć i animozji, bo wszystko od razu można wyjaśnić i zrozumieć.

 

Na pewno takie dyskusje do niczego nie prowadzą. Do niczego.

Dlatego bardzo proszę i apeluję do wszystkich, aby każdy dbał o swój warsztat pisarski i szkolił umiejętność komunikacji pisemnej. Dbajmy o nas pisemny ton wypowiedzi, intencje i zawsze pomyślmy trzy razy, zanim coś wystukamy na klawiaturze.

Naprawdę nie warto tracić czasu i nerwów na spięcia. Lepiej wykorzystać to na wystruganie czegoś przy modelu. Dlatego też pozdrawiam Was modelarsko i wracam do rzeźbienia, bo zbliża się termin oddania kolejnego odcinka o Scratchu do TRAILER Magazine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to ująłeś.

 

Naprawdę nie warto tracić czasu i nerwów na spięcia. Lepiej wykorzystać to na wystruganie czegoś przy modelu. Dlatego też pozdrawiam Was modelarsko i wracam do rzeźbienia, bo zbliża się termin oddania kolejnego odcinka o Scratchu do TRAILER Magazine Very Happy

Czekam z niecierpliwością. W końcu to dzięki Tobie pojawiła się moja fascynacja scratchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Archi są dwa wyjścia z rozmowy w cztery oczy. Albo by się dogadali jak rozsądni ludzie, albo dali "po mordzie" i był by spokój. Oczywiście wyjście pierwsze jest lepsze, ale "Polak potrafi". Osobiście staną bym po stronie Voseby, bo racja jak można oceniać coś ( w scratchu) bez fotek oryginału. Zobacz w Temacie o Volvo i Scanii Seba pokazuje jak wygląda oryginał. Czy to jest taż tak trudne kliknąć dwa razy więcej myszką i dodać fotę na której się wzorujesz? A może ktoś np.: Ja z czasem z tego skorzysta bo zawidzi mu się zrobienie czegoś podobnego, a szukając posta w kilku stronicowym temacie ,w którym napisane jest że fotki oryginału na priv było by po prostu nudne czy w pewnym stopniu żenujące po odlezieniu takiej wiadomości. Tak wiec jeżeli to wielki problem wkleić dodatkową fotkę to ok, ale myślę ze to nie jest trudne. I czytajmy ze zrozumieniem nawet dwa razy jak trzeba dokładnie co jest napisane, pomyśleć co Adresat miał na myśli ( swoją drogą uczą tego na j.polskim w szkole) i konstruktywnie i na temat mu odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, ze Ci chodzi o ortografie bo zamiast kupywal powinno byc kupowal - tylko nie bardzo wiem co to ma do forum modelarskiego.

No dramat Voseba, bo tej drugiej "opcji", ktora tez napisalem to juz nie doczytales. Wnioskuje wiec, ze albo nie umiesz czytac, albo nie potrafisz interpretowac tego co ktos napisze, albo tez za wszelka cene chcesz zeby racja byla po twojej stronie. Szkoda komentowac, wracam do robienia modelu, musze skonczyc kilka detali we wciagarce.

 

P.S. Mam nadzieje, ze napisalem poprawnie i cala skladnia gramatyczna ma sens......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, ze Ci chodzi o ortografie bo zamiast kupywal powinno byc kupowal - tylko nie bardzo wiem co to ma do forum modelarskiego.

No dramat Voseba, bo tej drugiej "opcji", ktora tez napisalem to juz nie doczytales. Wnioskuje wiec, ze albo nie umiesz czytac, albo nie potrafisz interpretowac tego co ktos napisze, albo tez za wszelka cene chcesz zeby racja byla po twojej stronie. Szkoda komentowac, wracam do robienia modelu, musze skonczyc kilka detali we wciagarce.

 

P.S. Mam nadzieje, ze napisalem poprawnie i cala skladnia gramatyczna ma sens......

 

I niech tak zosatnie, masz racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo dali "po mordzie"

Chyba Ty...

 

Temat miał być skończony, a Ty dalej kontynuujesz. Męczy już mnie to... piszesz, że jak można budować w scratchu bez pokazywania zdjęć oryginału? A powiedz mi jak można budować Scanie Longline na podstawie oryginału i robić silnik z bajki? Jeżeli ktoś ma jeszcze coś do dodania to niech przeczyta sobie post Archiego i ugryzie się w język. Jako autor tematu pozwolę sobie zamknąć ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scanie Longline

hahahahahaha dowaliłeś.... kiedy chłopcze to było??

I co wgl porównujesz to są tak jak by dwie różne dziedziny.

Scrach a coś co jest zwykłym budowaniem modelu z wykorzystaniem żywicznych części.

 

Chyba Ty...

 

Czytamy jeszcze raz, albo tak albo nie poroste co nie??

 

END OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dyskutuj nigdy z chłopcem , najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

 

Wprowadziłem cenzurę ale poszukaj sobie jak brzmi oryginał.

 

Scrach ? Co to.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za uszanowanie spokoju. W, któryś z kolejnych weekendów następny aktual. Może będzie mniej nerwowo.

 

P.S Truckerek sprawdź pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mały fragment mojej relacji. W tym tygodniu skupiłem się na śrubach łap poprzeczek. Plus doprowadziłem podłużnice do idealnych kątów. W przyszłym tygodniu w paru miejscach położę podkład i zobaczymy co idzie do poprawy. Mama taki mały plan skleić ramę do końca roku no ale zobaczymy. Spieszyć się nie będę.

Dwie środkowe poprzeczki:

pierwszep.jpg

Tył:

czawrte.jpg

Rama na rysunku technicznym:

drugieq.jpg

trzecie.jpg

Mam nadzieję, ze w przyszłą sobotę kolejny część powieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy update! Jak dla mnie wygląda dobrze. Chciałbym mieć do mojego modelu takie rysunki techniczne, ale niestety nie mam, i dlatego zostaje mi cała masa dopasowywania. Pozdrawiam i powodzenia w budowie!

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.