Skocz do zawartości

Karaś?


jjkiller

Rekomendowane odpowiedzi

A ciekawe ile za taki pojedynczy egzemplarz (nie sklejony) można by wziąć ;)
Podrzuć fotkę, chetnie sobie przypomnę jak to wyglądało dawno temu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe ile za taki pojedynczy egzemplarz (nie sklejony) można by wziąć ;)
Podrzuć fotkę, chetnie sobie przypomnę jak to wyglądało dawno temu

Ok. Jak tylko uporam się z tłumikiem w autku (robota na parkingu) to go wygrzebię i fotkę zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam jeszcze za szczeniaka, jak dziadek sklejał te modele - były właśnei jako wielopak. Malował je olejnymi trochę jak popadnie, ale zaszczepił we mnie bakcyla modelarstwa.

 

30 lat później dziadek dał mi swoje wszystkie stare modele, w różnym stanie rozkładu - połamane, bez staeczników itp.

 

Dostałem: Spitfire'a, RWD-8, PZL P-24, Karasia i Łosia. Czekają w kolejce na odrestaurowanie.

Zacząłem od Karasia, bo był w najlepszej formie. Tak wyglądał gdy wpadł w moje łapy:

k1.jpg

 

Tutaj podczas prac restauratorskich:

k4.jpg

 

A to udało mi się z niego wyciągnąć:

6-1.jpg

7.jpg

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły KOSZMAREK .Nadal uważam to za bubel z PRL'u,którego za darmo nawet bym nie chciał .no może za100lat trafi do muzeum jako koszmarne bawidełka dla dzieci made in poland hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądał gdy wpadł w moje łapy:

Ja bym go zostawił w takim stanie. Może tylko statecznik dorobił i zabezpieczył werniksem, by się dalej "nie posunął".

Wówczas miałby nieocenioną wartość "namacalnego wspomnienia z dzieciństwa"

Zaznaczam jednak, że to tylko moja opinia do której nie mam zamiaru przekonywać.

 

Ja w ramach w/w pieczołowicie przechowuję komiksy wycięte przed laty ze "Świata Młodych", choć wartość i urodę mają podobną do tego Karasia

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzuć fotkę, chetnie sobie przypomnę jak to wyglądało dawno temu

 

Proszę Grzesiu. Niestety Spita gdzieś żona schowała ale na półce miałem jeszcze P-24 w stanie fabrycznym

 

v2010112818220350338771.jpg

v2010112818220559070179.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jjkiller dzięki , normalnie wspomnień czar i łezka sie oku kręci, że od tego sie zaczynało.

Szacun za to, że tyle lat przeleżał w folii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro już jesteśmy przy tej serii to mam wielkie pytanko: mam coś takiego jak na fotkach (też było na strychu) ale nie wiem co to. Domyślam się że to też z serii ZTS MIKRO ale na spisach tego nie ma. Chciałbym go "naprawić" tylko żeby mi ktoś powiedział co to.

v2010112819134374967471.jpg

v2010112819134440452486.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam coś takiego jak na fotkach (też było na strychu) ale nie wiem co to.

 

moze hurricane

 

Ale to ma przekrój kwadratowy, chociaż biorąc pod uwagę wierność wyglądu to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro już jesteśmy przy tej serii to mam wielkie pytanko: mam coś takiego jak na fotkach (też było na strychu) ale nie wiem co to. Domyślam się że to też z serii ZTS MIKRO ale na spisach tego nie ma. Chciałbym go "naprawić" tylko żeby mi ktoś powiedział co to.

v2010112819134374967471.jpg

v2010112819134440452486.jpg

 

Na pewno Hurricane. Jakżeś mógł nie poznać????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Hurricane. Jakżeś mógł nie poznać????????

Yyyy, no na Hurricane to Ja siedziałem na skrzydle, mam też fotki na żywo ale ni cholery mi to go nie przypomina Ale da się przerobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja cię pier... niki toruńskie!!! Toć ja żem takiego montował na ZPT w podstawowej wszystko w 45min. lekcji opanowanebyło, nawet z kalkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Z.P.T'ach to ja montowałem karasia i iskrę 1:72 z plastyka.Całe szczęście,że te maszkarony mnie ominęły jakoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o modelach rodem z PRL, to ja mam w szafie 7tp w pudełku jeszcze ze Spójni, która to mieściła się na ulicy Rewolucji 1905 roku... z ceną umowną 1990zł Jeśli, ktoś go za tyle kupi, to chętnie się pozbędę. :-)

Jak po środku tej ceny postawisz kropkę to biorę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.