Skocz do zawartości

Aston Martin DBS - 1:24 Tamiya


Trojan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Mały progres

 

Wnętrze wstępnie pomalowane

 

dsc07136u.jpg

 

dsc07141.jpg

 

Dźwignia zmiany biegów przed przeróbką

 

dsc07149g.jpg

 

Gotowe wnętrze

 

dsc07165.jpg

 

dsc07166z.jpg

 

dsc07167l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flock chyba nie siadł na podłodze tak jak powinien.

Tak, wiem. Miejscowo już to wyrównałem zwłaszcza przy drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialne tarcze hamulcowe i rewelacyjne ślady temperatury na układzie wydechowym!

Nie wiem jak to zrobiłeś ale jest naprawdę świetne. Jedyne co mi się nie do końca podoba to czarny połysk na desce rozdzielczej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialne tarcze hamulcowe i rewelacyjne ślady temperatury na układzie wydechowym!

Nie wiem jak to zrobiłeś ale jest naprawdę świetne. Jedyne co mi się nie do końca podoba to czarny połysk na desce rozdzielczej....[/quote

 

Sorry że mówię za autora -- przegrzane rury wydechu zrobisz setem D Tamiyi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mały update

 

Lusterka w carbonie. Jeszcze nie wykończone

 

dsc07301e.jpg

 

Grill by Hobby Design

 

dsc07302h.jpg

 

dsc07304ax.jpg

 

i przymiarka do auta

 

dsc07315gn.jpg

 

Jakie kolory wykorzystałeś na wnętrze ?

Kolor dobierany na oko na podstawie zdjęć.

 

Nie wiem jak to zrobiłeś ale jest naprawdę świetne

Suche pastele ale patent podpatrzony właśnie u Tamiyi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i załatwiłem kolejny kompresor. Tym razem z mojej winy. W połowie malowania podkładem karoserii chciałem zwiększyć nieco ciśnienie i ukręciłem regulator ciśnienia. Zwyczajnie odpadło pokrętło, wypadła sprężyna i nie idzie zmontować tego powtórnie. Nawet nie miałem pojęcia, że to takie delikatne. Coś nie mam szczęścia do kompresorów MA.

Pod gwarancję nie podpada ale i tak wysyłam go do producenta na naprawę licząc, że to jakaś drobnostka.

 

A swoją drogą mam pytanie. Czym rozcieńczać farbki Zero? Kompresor im nie daje rady i nawet nie dochodzi do wartości ciśnienia zalecanych przez Zero. No niby można kupić oryginalny rozcieńczalnik ale może jakieś zamienniki istnieją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest takie szukanie półśrodków. A nie o to chodzi w modelarstwie. Zapewne zamienniki istnieją. Ale osobiście wolał bym mieć pewność ze farba jest rozcieńczona dobrze i nie ma jakiś grudek czy czegoś podobnego. Tak wiec po co kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie racja. To w takim razie czekając na naprawę pompki idę na zakupy do Hiro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kompresor MA to u mnie się to samo stało.Wysłałem go do Łodzi na gwarancji i za 2 dni miałem spowrotem kompresor już naprawiony.

.Co do modelu to kapitalnie wykonane tarcze.Duże za nie.A jeśli chodzi o wnętrze to mi przypadło do gustu aczkolwiek na desce lepiej chyba wyglądałby półmat.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To słabiutko dmucha ten Twój kompresorek. Ja nigdy nie musiałem rozcieńczać farbek Zero. Są w sam raz i genialnie się nakładają. Nie mówię tutaj oczywiście o bezbarwnym 2k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są w sam raz i genialnie się nakładają.

Też na to liczyłem a tu zonk. Kwestia może też być w ciśnieniu co mnie martwi. Druga rzecz to dysza. Używam Paasche VL z dyszą 2. Większych nie ma. W trakcie malowania potrafił solidnie plunąć podkładem Zero, który zbierał się wokół dyszy. To jest do wyszlifowania oczywiście ale byłem zaskoczony.

To słabiutko dmucha ten Twój kompresorek

A z tym to już nie wiem co poradzić. Może jak jest w Łodzi to niech to sprawdzą czy to raczej nic nie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to MA-1000 to chyba nie ma za bardzo, co liczyć na cuda. Miałem taki egzemplarz i po trochę ponad roku użytkowania pozbyłem się go. Już słabiutko dychał. Lepiej zainwestować w coś, co dmucha konkretniej i nie ma problemu z zakresem do min. 2 - 2,5atm.

 

 

A ta dysza 2 to, jaki ma rozmiar. Bo ja psikam farbki zero dyszą 0,3mm i nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój to MA-3000 i konstrukcyjnie podobny do MA-1000 (który mi padł jakiś czas temu) z wyjątkiem dodania regulatora ciśnienia. Na nic lepszego w chwili obecnej mnie nie stać a chciałbym coś takiego chociaż:

 

http://www.hiroboy.com/catalog/product_info.php?products_id=3741&osCsid=7058a55d702e820b0f1313e5e4873582

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to, co dałeś za MA-3000 trzeba było kupić normalny kompresor olejowy http://allegro.pl/kompresor-olejowy-24l-eurotec-i1417541321.html No chyba, że nie masz miejsca na coś większego albo absolutnie nie możesz raz na jakiś czas pohałasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było kupić normalny kompresor olejowy

No faktycznie. Trudno. Na razie pomęczę się z tym a jak się zacznie sezon na kaski motocyklowe to pewnie zainwestuję i się szybko zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby kolega też malował graffky? Ja osobiście tego nie robię ale mój bardzo dobry kumpel niezłą kasę na tym czepie ...

 

Jak coś wpadnie to nie odmawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A korzystając z chwilowego przestoju mam pytanka do ewentualnych odwiedzających.

 

Czy chrom Alclada wyjdzie lepiej niż Tamiyowski chrom na felgach? Nie wiem czy je malować od nowa czy zostawić tak jak są. Póki co nie mam możliwości sprawdzenia bo po pomalowaniu jakiś czas temu próbki czarnym połyskiem padł kompresor.

 

A drugie pytanko do znawców farbek Zero. Pierwszy raz ich będę używał stąd niepewności. Po jakim czasie nakłada się bezbarwny na bazę oraz po jakim czasie bezbarwny można zacząć polerować?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.