Skocz do zawartości

IJN "MAYA" 1:350


Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Ten model będzie moim powrotem na forum ( i do modelarstwa.. ).

IJN "MAYA" jak wiecie to ciężki krążownik japoński typy TAKAO.

AOSHIMA ( producent modelu ) przygotowała go w konfiguracji z końcowego okresu służby, już po interesującej modernizacji.

 

Sam model prezentuje średnią klase - ale daje radę.

Zostanie wzbogacony o elementy waloryzujące.

 

P.S.

Mam nadzieję, że trochę przewietrzę nieco gęstą od "faszystowskich brzydali" stocznię na Modelworku..

 

Kilka fotek wyciętych fragmentów kadłuba:

p1200152.jpg

p1200141.jpg

p1200144.jpg

p12001430.jpg

 

Oraz już spasowany kadłub i kominy w oczekiwaniu na klej:

p1200149.jpg

p1200148.jpg

p1200153.jpg

 

Zapraszam do rozmowy i niech żyją piękne okręty!

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że trochę przewietrzę nieco gęstą od "faszystowskich brzydali" stocznię na Modelworku.. Mr. Green

No no no..... Tylko nie brzydali proszę

Nie mniej mała odmiana nie zaszkodzi. Będę zaglądał z przyjemnością

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja aktualnie pocę się nad jachtem Predator ale w przerwach w walce będę tu zaglądał, żeby zobaczyć cóż to za piękność będzie tu powstawać ;-)

 

 

Mam nadzieję, że trochę przewietrzę nieco gęstą od "faszystowskich brzydali" stocznię na Modelworku..

 

No to tempo prac będzie musiał być konkretne bo już zapewne kilka "brzydali" płynie w stronę Twojej stoczni

 

Powodzenia w pracach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Maciej za sam temat odmienny od "głównej linii partii" dostaje wielkie piwo i zostaje wyściskany i po podrzucany z radości heh

Dlaczego dopiero teraz , japońców nigdy za mało a "B&T" zawsze za dużo

 

Kibicuję, mam nadzieję, że wyjdzie piękny okręt ale za brak in-boxu w takim modelu to

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo Maciej! komentarzami może nie będę za bardzo wątku zaśmiecał ale każdą aktualizację prac na pewno będę oglądał

 

Zostanie wzbogacony o elementy waloryzujące.

ciekaw jestem jakie waloryzacje planujesz, pokład aż zachęca do ogołocenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie!

 

@BALROG:

Tak, wiem - też żałuję. Ale reszta mojej rodzinki ma odmienne zdanie.

@Jędrek, daro:

Waloryzacja to przede wszystkim dedykowane blachy Aoshimy, lufy i relingi RB ( w drodze ) oraz artyleria 5' type89 firmy Veteran Models.

Zapewne trochę "porzeźbię" we własnym zakresie ale proszę nie spodziewajcie się jakiegoś SZAŁU - ona ( Maya ) idzie na rozgrzewkę, dawno nie kleiłem niczego i czuję się jak zardzewiały rower, gdzie wszystko trzeszczy i ryla się jak moje zgrabiałe łapy..

@taltos: O to to!

@Paranoid: Dzięki. Co do in-boxa; nie zamieszczałem bo wydało mnie się, że model jest dobrze znany - ale dla porządku podeprę się tym:

http://www.modelshipwrights.com/modules.php?op=modload&name=Reviews&file=index&req=showcontent&id=4283

@Traceur07: Zapraszam! Kotwice główne są oddzielnymi elementami tylko tą rufową z fotki odwiedzi mój pilnik + wymiana na nową ( może coś dobiorę z innego japca.. ).

@Predator: Wiem, widziałem - łaaadny. Lubię jachty, kiedyś nawet próbowałem uwrażliwiać młodzierz akademicką na zagadnienia związane z ich architekturą.

@Macisso: Luz, żarcik to był - tak naprawdę akurat Bismarcki mnie się dosyć podoba tylko.. tak, jak z pancerką - ile można oglądać te panzerkampfwageny szóste, piąte, czwarte. Wiesz o co chodzi..

 

Tymczasem uciekam.

Do zobaczenia jutro!

 

I mały suplemencik z myszką na dobranoc - prawda, że piękny..?

atago.jpg

 

Oraz MAYA, niestety w słąbej jakości:

mayap.jpg

 

Pozdrawiam,

Maciej

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...eh jak ja kocham te cruisery japonskie ale wole je z pełna bateria głowna ...

 

dobrze trafiłes z tematem przerywajac ta bismarckowska nowele :P

 

 

powodzenia...

 

 

PS.tylko chyba te fotki za wielgachne sa !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te krążowniki w ogóle są fajne, jak dla mnie - również po modernizacji.

A fotki.. hmm, to jakie powinny być?

 

Kiedyś, dawno temu wklejałem galerię zdjęć modelu MAYA'i w skali 1:700 autorstwa Claudio Matteiniego, gdzie bazą był model PIT-ROAD - zamieszczę ją jeszcze raz, bo choć wiem że podobnego poziomu nie osiągnę, jest warta obejrzenia no i stała się przyczynkiem do zainteresowania się tym okrętem.

Tu link:

http://blog.roodo.com/duroyal420/archives/126815.html

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fotki.. hmm, to jakie powinny być?

 

- pytałem dla tego,ze jak po raz pierwszy wlazłem na ten temat to myslałem,iz mi monitor zwariował ... moze to z radosci,ze cos inszego sie tu dzieje

 

- szkoda,ze te japonce maja zaporowe ceny :(

 

- za temat i do stoczni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jak z pancerką - ile można oglądać te panzerkampfwageny szóste, piąte, czwarte. Wiesz o co chodzi..

Oj tak, oj tak! Cały czas tylko te hitlerowskie pudła, myślałem już, że robi nam się drugi dział "pojazdy wojskowe"

 

I mały suplemencik z myszką na dobranoc - prawda, że piękny..?

 

Piękne fotki

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej,

ale Ty się nie łam - na modele jesteś skazany, one Cię dopadną ( prędzej lub później.. )

 

Trochę posklejałem kadłub - nie ma większych z tym problemów, części nawet pasują do siebie. Należy jednak pamiętać, żeby przed klejenie spasować ( przy pomocy nożyka i pilnika ) elementy.

Kadłub ma "usztywniacze" do wklejenia wewnątrz, których zadaniem jest również ustalenie włąściwej szerokości pomiędzy burtami - tak, aby szerokością pasowały pokłady a tych jest kilka. W tym miejscu należy poświęcić nieco więcej uwagi.

 

Kilka fotek:

 

p1200191.jpg

p1200192f.jpg

p1200194.jpg

p1200195.jpg

p1200196.jpg

 

Oraz wstępna przymiarka z pokładem głównym, nadbudówką i kominami:

p1200199.jpg

 

Pozdrawiam,

Maciej

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się zrobi ale jak już wspomniałem - to nie będzie Hi-Endowy model.

Największą bolączką jest właśnie drobnica w produktach Aoshimy.

Będę raczej koncentrował się na nadbudówce i jej otwartych pomostach, gdzie powinno być całe mnóstwo ŁADNIE PODANYCH urządzeń obserwacyjnych i nawigacyjnych a są.. jakieś patyki odlane wraz z pokładem...

 

Tu jednak poleci sporo "walorki" - więcej niż pisałem poprzednio.

 

A tak a propos;

Prawdopodobnie zainwestuję w dodatki Veteran Models.

Mają sporą gamę poświęconą okrętom IJN.

Poniżej artyleria uniwersalna 5':

p1200201.jpg

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się powstrzymać przed taką przymiarką :

p1200298.th.jpg

 

Ale po kolei;

Po sklejeniu głównej bryły nabudówki dziobowej okazało się, że będzie konieczna poprawka - przednia ściana była za szeroka i wystawała poza obrys nadbudówki:

p1200248.th.jpg

p1200245.th.jpg

p12002440.th.jpg

 

Została wstępnie spiłowana.

Teraz już nie wystaje a wstępnie ponieważ miejsca klejenia były nie do końca wyschnięte - jutro to dokończe.

Na fotce całego modelu jest już po piłowaniu.

 

Na dobranoc kolejny suplement, tym razem kadr z nadbudówką TAKAO po modernizacji w 1944 - innej niż na MAYA'i ale widać tam wiele drobnicy, którą warto choć w części odtworzyć na modelu:

takao44wieza.th.jpg

 

Pozdrawiam,

Maciej

 

P.S.

adminy; jak mam zmniejszyć fotki skoro nie można edytować postów.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracowałem nad nadbudówką - teraz wygląda tak:

 

p1200552.th.jpg

p1200553.th.jpg

 

I małe porównanie wielkości ( dla kolegi od schnellbota )

 

p1200554.jpg

 

Pozdrawiam,

Maciej

 

P.S.

Ostatnia fotka została przeskalowana - czy taki rozmiar jest odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia fotka została przeskalowana - czy taki rozmiar jest odpowiedni?
Postanowiliśmy zmienić dopuszczalną wielkość fotografii, które można bezpośrednio pokazywać na forum. Teraz dopuszczalne są fotografie wielkości do 1024 pikseli szerokości.Równocześnie informujemy, że fotografie za szerokie mogą zostać usunięte z forum bez ostrzeżenia.

 

Jak widzisz jest OK. Fajna łajba Ci rośnie. Naprawdę cieszy oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.