Skocz do zawartości

Peterbilt Wrecker - revell 1:25


Serek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy aby nie powinna być widoczna linia podziału na dach i sleeper??

No akurat z tym jest różnie, widziałem, że jedni szpachlują a inni nie, ja postanowiłem zaszpachlować linię aby lapiej było mi nanieść lakier, ale obiecuje, że w petku 359 będzie podnoszony dach w sliperze...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie no to nawet nie chodzi o to, że nie można zajrzeć do środka, ale tak jest w oryginale. Skoro bazujesz na oryginale, to mogłaby się ta linia pojawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też prawda, ale teraz już za późno na jej zrobinie bo nawet nie wiem którędy szła i mogę krzywo zjechać i po lakierze by było, a tego bym raczej nie chciał, człowiek uczy sie na błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne... już teraz się w to nie pchaj, bo tylko popsuć możesz

 

A tak a'propos, to widać linię podziału na fotkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, ale tylko z jednej strony i to słabo, a z drugiej tylko troszeczkę widać, z tyłu i z przodu to ni diabła nic nie zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj pobawiłem się w nakładanie kalke trochę się tego bałem ale wyszło ok ( po za jedną ), niestety przy nakładaniu kalek z tyłu sleepera jedno ramie kalki przy wyciąganiu z wody strasznie się powichrowało , miałem już przez to nie naklejać całej kalkomani ale postanowiłem coś z tym wydumać i jakoś nakleiłem

 

( nie patrzcie że kalki z tyłu są trochę krzywo ułożone, ponieważ tam to mi wisi od ponad połowy w dół nic nie widać, idzie na to zabudowa holownika i nie starem się tam z układaniem - szkoda płynów )

 

148a0b92aa0a91b2.jpg

 

Jak myślicie zrywać tą kalkę czy zostawić ? Powiem tyle, że tam z tyłu będzie jeszcze cały holownik więc mało co będzie tego widać.

 

Przestudiowałem też kilka relacji tego wreckera i z pytań osób które go sklejały, każdy wypowiedział się, że z tyłu zabudowy holownika brakuje kawałek kalkomani tak jak na fotce niżej ( zaporzyczonej z relacji Guido )

 

826343062e8a09a1.jpg

 

Wieć postanowiłem już teraz wyciąć po kawałku z każdej strony sleepera kaleczki, w tych miejscach których nie będzie widać:

 

4fb1fe336e43bd40.jpg

 

f3e081678448d2b8.jpg

 

Tego co jest na fotce wogólenie nie będzie widać bo idzie tam kabina a po bokach kominy a więc kominy zakrywają szczelinę między kalkami a niałą dziurą tam gdzie je wyciąłem.

 

f120cc97b5c345d1.jpg

 

Z resztą kalek poradziłę sobie dobrze, jeszcze tylko jutro posmaruje je lekko drugą warstwą SOL'a

 

4fe613d84e857eb7.jpg

 

439ec75bbb40c1d9.jpg

 

Krzywo postawiony aparat , narazie tyle jutro może jeszcze coś tam podłubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę powiedzieć...

 

Dla mnie bomba. Płyn do kalek to będzie mój kolejny zakup (razem z WAX' em )

 

 

Pozdrawiam:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieć postanowiłem już teraz wyciąć po kawałku z każdej strony sleepera kaleczki, w tych miejscach których nie będzie widać:

Osz ty przebiegła bestio

 

A tak na serio to kładzenie kalek idzie Ci wyśmienicie. SOL dobra rzecz

Czekam na dalsze postępy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SET - robi podłoże pod kalkę ( nakładasz go w to miejsce gdzie ma być kalka)

SOL - układa kalkomanię i lekko wtapią ją w powierzchnię ( nakładasz na kalkę po wyschnięciu )

 

Oba płyny można dostać tutaj ( pierwsze dwie pozycje od lewej )

http://www.modelcentrum.sote.pl/go/_search/full_search.php?sess_id=b349dae4f1b6a77f408bc5a63c7dd997&search_query_words=microscale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, albo kalkomanie na boku sleepera są lekko pofalowane Jeżeli tak, to namocz je płynem i może uda ci się je jeszcze naprostować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm może masz racje jak teraz się tak bliżej przyjżałem to te kalki duże ( niebieska linia ) są prosto tylko ta w środku w drzwiach ( zaznaczona zielonym prostokątem) jest może ciut krzywo, przyjżałem się z bliska i doszedłem do wniosku, że z jednej strony może by ją 0.5 mm podnieść , a z drugiej 0.5mm opuścić i by się ładnie wyrównało.

 

388b57ceb3b24363.jpg

 

Tylko teraz mam pyatnko, bo wszystkie kaklki smarowane już był 2 warstwami SOL'a i już dość ładnie się ułożyły, czym ją teraz posmarować, żeby ją jeszcze jakoś lekko uratować ( SOL , SET ? ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że z kalkami jest w tym modelu strasznie dużo pracy Podziwiam, naprawdę podziwiam! I fajnie, że tak kombinujesz - tu przyciąć, tam dodać... Powodzonka. Wierzę, że wszystko dobrze się zakończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dzisiaj spróbowałem coś zrobić z tą kalką nasmarowałem ją najpier wodą a później SOL'em troszeczkę się ją udało wyrównać, ale idelanie nie jest ponieważ bałem dalej już się jej ciągnąć, bo już prawie się zrywała :/, skończyłęm też 1 narazie filtr powietrza drugi schnie po podkładzie ponieważ zrobił się taki bąbelek z farby jak wcześniej go malowałem i wrzuciłem do DOT'u

 

cf54a22a499672cb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po 2 dniach roboty ( 8 h wczoraj i tylko 3 dzisiaj ) skończyłem schowek na wysuwające się nóżki ?

Revell okropnie skopał sprawe ale widzę, że nie tylko u mnie, ale nie we wszystkich jednak tak źle było, widziałem, że Guido miał ten sam problem, a mianowicie, między drzwiami o obudową była straszan luka i drzwi leciał na skosa jak holera, a na górze z zawiasem całkowicie już nie pasowało

 

353276fab4040dad.jpg

 

No i musiałem wszystko przerabiać , niestety nie znam niemieckiego i musiałem się sporo domyślać gdzie ten Guido przyciął , wyciął itp. a na obrazkach nie wszystko widać.

 

Trzeba było ściąć ten kancik z 2 stron obudowy:

 

11cb9a3a1fe42ed8.jpg

 

Wyciąć tutaj takie 2 kanciki aby głębiej mogła wejść część z dziurką na zawias:

 

fdc52ddda2dfc051.jpg

 

W dzrwiczkach uciąć po 2 paseczki ( z góry i dołu po ok 2 mm ) , ściąć oryginalne takie jopki które wchodziły w dziurkę i po wklejeniu w obudowę części z tymi dziurkiami przyłożyć dzrwi i wszystko 7000 razy przymierzyć żeby później w dobrym miejscu wyciąć dziurkę:

 

00d25488a75d9e34.jpg

 

Później włożyć w te dziurki jakieś druciki ( mi tutaj posłużyła cieniutki rureczka metalowa )

 

41a2fe4637f9679b.jpg

 

fc3a925127c6c730m.jpg 464365557570e0ebm.jpg

 

I wszystko wyszło OK

 

e5d7a328cf6e771bm.jpg 0c4d42cc87ebb8b1m.jpg 3fafe7730188e5c8m.jpg

 

f577fc64832e53cd.jpg

 

Wszystko ładnie pięknie, dzrwiczki po zamknięciu ładnie wchodzą się w obudowe i nie wychodzątak na skosa jak było to w oryginale.

 

f2f83aa5f7c33c1b.jpg

 

Oto fotki reszty część które złożyłem kilka dni temu a dzisiaj dopier wszystko poszpachlowane:

 

88921400401fb837.jpg

 

ce9eaf3ece8f3074m.jpg

 

331c337d75805ea8.jpg

 

Narazie tyle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie z każdą odsłoną zadziwiasz mnie coraz bardziej. Jeszcze troszkę i szczęką mi odpadnie i nawet ten klej do protez co reklamuje babcia Mostowiakowa nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie z każdą odsłoną zadziwiasz mnie coraz bardziej. Jeszcze troszkę i szczęką mi odpadnie i nawet ten klej do protez co reklamuje babcia Mostowiakowa nie pomoże.

 

Fajnie, że Ci się podoba moja praca to bardzo budujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jasne, podaj strony które Cie intersują, a wyślę Ci skany na PW.

 

P.S

Za ok 3-4 dni aktualizacja relacji po nieszczęśliwym wypadku z kretem i gorącą wodą otrzymałem nowe część ( kabina. maska. nadkola).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.