Skocz do zawartości

Peterbilt Wrecker - revell 1:25


Serek

Rekomendowane odpowiedzi

Oj przepraszam, po prostu nie znam jeszcze Twoich możliwości, dlatego wolałem napisać uwagę od razu, póki nie jest za późno .

Co do silnika... eh ten problem powraca jak jakiś koszmar z dzieciństwa. W prawdziwym wreckerze oprócz nowszej kabiny, znajduje się także nowszy silnik - któryś z CATerpilarów, prawdopodobnie 3406B lub C. To co daje Revell jest jednym ze starych Cumminsów malowanych jeszcze na beżowo. Wiemy już, że nie przerabiasz kabiny na pełne 378, rozumiem więc, że silnik też zamierzasz zrobić półśrodkami tak, aby przypominał ten na fotkach. Główne różnice, na które warto byłoby zwrócić uwagę i pomyśleć nad ich ewentualną modyfikacją, to przede wszystkim inne rozłożenie filtrów, inna pokrywa zaworów oraz inny układ dolotowy - w posiadanym przez Ciebie Cumminsie powietrze po wyjściu z turbiny trafia prosto do kolektora. W tym żółtym CATku przechodzi jeszcze przez chłodnicę. Sam kolektor dolotowy też jest inny. Myślę, że większość tych różnic można zauważyć i wykonać odpowiednią modyfikację porównując zdjęcia z posiadanym silnikiem. Gdybyś zdecydował się na zmiany, na co bardzo liczę, a nie widział czegoś konkretnie, to daj znać - postaram się wyszukać jakieś lepsze fotki.

 

Aha, skrzynia biegów powinna być raczej czarna lub srebrna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Raczej przerabiał silnika nie będę, boje się, że mogę sobie z tym nie poradzić, a skrzynie przemaluje na srebrno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kontynuacja dzisiaj zrobiłęm prawie cały korpus silniczka.

 

maluj na czarno skrzynie gdzies mam fotke owego silnika z czarną skrzynia

Kozi, otóż się mylisz , akurat w tym pojeździe ( w tym wreckerze co ja robię) skrzynia jest srebrna dzisiaj dostałęm kilkanaście fotek ramy i silnika tego oto trucka od znajomego kolegi z innego forum, znalazł gdzieś z innej wyszukiwarki (niż google )na francuskiej stronie oto fotki z postępu

 

4afeaecb59b7328d.jpg

 

e8afded51764faf2.jpg

 

c2cd96d7381ff926.jpg

 

745f37e41712d1dc.jpg

Narazie tyle, za kilka dni ( jeszcze przed świętami ), wstawię fotki ukończonego silnika, narazie muszę jeszcze przychromować kolektory (kto wie, może zrobię temat w dziale " Jak to zrobić i pokazać ", jak nakładać metalizery )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paffko, dzięki bardzo, za słowa uznania.

 

Będziesz robił okablowanie??

 

Przykro mi, ale nie, ponieważ, są to dwa róźne typy silników, a więc i okablowanie pewnie szło by inaczej.

 

No i oczywiście czekam na dalsze postępy prac

 

Jak się wyrobię, to fotki, może już po jutrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik złożony i usadzony na ramie

 

Tak wyglądają pomalowane alcladem kolektory

 

04b4363b4e3d3744.jpg

 

A tak wszystkie częsci które były potrzebne do złożenia silnika

 

90eda4310cbde736.jpg

 

Tu już cały złożony siliczek

 

102c0ab95e01ecb7.jpg

 

94efb969ef96bfc0m.jpg

 

A tak wygląda usadzony w ramie

 

7069d50e07ac292b.jpg

 

76b8e18cc76e3c35m.jpg d35c5505099f75aam.jpg

 

Narazie tyle. Mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie bardzo ładnie tylko mam takie dziwne wrażenie że rama jest z italeri czy się myle?

Skąd ci przyszła taka myśl Italeri nie robiło modeli trucków w skali 1:25, a tym bardziej tego weckera.

Ps.

Silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się jak uzyskałeś taki efekt?

Czy chodzi, Ci o efekt chromu ?

Jeśli tak to tu masz link z relacji Torniego, jak i czym najlepiej uzyskać taki efekt - viewtopic.php?t=363

 

Czyli robiłeś tak jak Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko mam takie dziwne wrażenie że rama jest z italeri czy się myle?

 

Mylisz się , to jest rama z tego zestawu revella, tak jak Andrzej napisał Italeri, nie robi trucków w 1:25.

 

 

Czyli robiłeś tak jak Andrzej

 

Tak, identycznie, jak w opisie Andrzeja.

 

Całość wg mnie prezentuje się znakomicie

 

Pozdrawiam i życzę powodzonka w dalszych pracach

 

Wszystkim bardzi dziękuje, za takie miłe słowa , dalsze fotki dopiero po świętach, nie chce teraz smrodzić farbami. Przy okazji życzę wszystkim wesołych świąt i mokrego dyngusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie wiele robię przy modelu, ponieważ szkoła trzeba się uczyć bo już nie długo matury i nauczyciele nie będą mieli za dużo czasu 1 klasy pytać ale zawsze kiedy mam troszkę czasu to coś tam grzebie sobie np. pomalowałem trochę wnętrza

 

Chciałem uzyskać jak najbardziej podobny efekt do takiego (oryginał

)

 

8338d816b7cf2892.jpg

 

A tak mi wyszło

 

1970b98063b7c251.jpg

 

30bc5ea5cfe3b217m.jpg

 

Pomalowałem też napisy firmy na oponach ( robiłem to pierwszy raz mnie się bardzo podoba )

 

c815a7b74b27cc41.jpg

 

No i narazie tyle może coś w weekend podłubie to dam foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale faktura już była?? Wygląda interesująco

 

Serek tam całe obicie jest kremowe, a u ciebie jak dobrze widzę jest taki pasek szarego na górze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak fakturka już był, a pasek szary to moja własna interpretacja, ponieważ pomyślałem że tak mi się będzie bardziej podoba i nie myliłem się , jak widzisz nie malowałem też korby do opuszczania szyb na chrom tylko na czarny bo tak mi się podba bardziej, a więc trochę mojego wkładu tu jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak fakturka już był, a pasek szary to moja własna interpretacja, ponieważ pomyślałem że tak mi się będzie bardziej podoba i nie myliłem się , jak widzisz nie malowałem też korby do opuszczania szyb na chrom tylko na czarny bo tak mi się podba bardziej, a więc trochę mojego wkładu tu jest

 

No i może dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w niektórych miejscach napisów biały nie pokrył do końca i czarny prześwituje

Od razu widać, że się wpatrujesz w zdjęcia tak na nie których literkach prześwituje to dopiero 1 warstwa cienka a później 2 i lekki retusz , a co do brudzingu to nie wiem czym takie koła brudzić. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się, przecież koła na fotce są ze dwa razy wieksze to i widać przebcia. Powiększcie zdjecie z dziesieć razy to wcale nie będzie widać farby

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.