Skocz do zawartości

Peterbilt Wrecker - revell 1:25


Serek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale ten szary górny pasek to chyba bez taśmy był robiony?!

No kurde właśnie to już 2 raz było robione, jak za pierwszym razem pomalowałęm i zakleiłem taśmą ja odklejam a tu ten piaskowy odszedł :/, wymoczyłem w krecie i jeszcze raz pomalowałem i teraz już nie ryzykowałem ale mam pędzelek 0000 to ładnie to poprawie i będzie równa linia jutro sobię wstanę ok 13 to coś porobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jestem po długiej przrwię, praktycznie prawie co dziennie grzebałęm coś przy modelu, ale nie dawałem fotek ponieważ mało co się zmieniło ( ale zawsze coś ) dzisiaj jestem na etapie składanie kokptiu, fotki by już dawno był gdyby te nieszczęsne fotele ( ok 6 razy moczyły się w krecie ), aż nagle dzisiaj uzyskałem taki efekt jaki chciałęm ( rym ). Dość zamulania kilka fotek

 

2333d0f75bee8d29.jpg

 

Pomalowałem też jedną stronę deski rozdzielczej ręcznie ponieważ albo revell albo w sklepie ktoś skrzanił sprawę i na kalce z prawej części deski były dwie dziurki jedną większa a jedna mniejsza , więc postanowaiłęm przykleić kalkę z zegarami normalnie a przycski z prawiej strony pomalować ręcznie zgodnie z kalką, no jakoś to wyszło, myślę, że nie jest aż tak źle

 

d14ab7efc1009929.jpg

 

Pierwszy raz nakładałęm kalki przy pomocy płynów SET & SOL i powiem wam że są zajefajne jak dobrze ułożyć kalkę gdzie się chce to tak ją wtapia, że wygląda to jak by było malowane a nie kalkomania u mnie nawet wtopiła się ładnie w fakturkę niby drewna na desce, zdjęcie może nie najlepiej oddaje efekt ale coś tam widać, ( zapraszam do mnie zobaczycie na żywo )

 

2df0395f73c589b8.jpg

 

Ukończone też są pedały, kierownica itp.

 

643b2826458b7bc3m.jpg 1716a7f19b7dfa8am.jpg 6ca55d0d493a34f3m.jpg 6b2c7db6b4d74044m.jpg

 

Pokusiłęm się też o wykonanie CB radia narazie gotowa jest słuchwka z kabelkiem, a samo CB na warsztacie

 

d05cf1e64707256a.jpg

 

7aaf1b342156e035.jpg

 

Następna aktualizacja z budowy być może już jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co słuchawka do CB??

 

 

Deska wygląda bardzo ładnie! Ja w Peterbilcie muszę deskę całą sam pomalować Hmmm już się doczekać nie mogę

 

 

Pozdrawiam,

Przemek:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe masz rację pomyliłem się napisałęm słuchawka, a przecież to jest mikrofon a głośnik jest z CB :P, no to cieszę się, że wam się deska podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Serku Ci idzie , oby tak dalej powodzenia w pracach dalszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście teraz mym ponad tydzień wolnego więc mogę sklejać aż padne , dzisiaj przy modeliku zrobiłęm tak jak by imitację jakiejś wykładzinki w kokpicie a po środku cheomowana bleka ze śrubami ( w realu wygląda to zdecydowanie lepierj niż na fotach ( tutaj podłoga bardziej się świeci od lampy ) wykonałem ją z wodnego papieru ściernaego 400 a po na klejeniu przejechałęm kilka razy papierkiem 800 i przetarłęm palcem tę czynność powtórzyłęm 2 razy i efekt jest bomba jak wykładzinka to wygląda w dodtaku w niektórych miejsca przetarłęm ciut mocneij i wygląda to jak by była trochę podepada przez kierownę który miał buty w piachu

 

ba7c6ba7bd970ac1.jpg

 

f73cc798653504ee.jpg

 

Ukończona też jest już sypialka, może nie jest zbyt bogata wyposażona ale kierowca ma kupe roboty i mało tam przebywa ( prawie wcale nie będzie widać środka ).

 

88eec15aea726637.jpg

 

Teraz tylko szpachla i papierek

 

2fedf359af3d57d0.jpg

 

810418e6df3e1653m.jpg

 

No i narazie tyle jutro więcej . tylko mam jeden problem zupełnie nie wiem jak pomalować ten ellement

 

ce171ccbcf916c81.jpg

 

Może koledzy coś się znają i pomogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaluj na biało, na przedstawionej fotce wyraźnie widać, ze ścianka jest w kolorze nadwozia.

 

5ca6efc64aad9874.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ma rację Serku, pomaluj ściankę na biało, Ja też nie dawno kleiłem Peterbilta 359 Alaskan Hauler, kolor kabiny był niebieski, więc pomalowałem na niebiesko, a przewody na ściance zrobiłem czarnym cienkim niezmywalnym markerem. P.s Serku a czy ten Sliper będziesz malował jeszcze, raz bo na zewnątsz nie wyszedł zaciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serku a czy ten Sliper będziesz malował jeszcze, raz bo na zewnątsz nie wyszedł zaciekawie

 

Ten sliper został narazie tylko sklejony do malowania to mu jeszcze daleko jeszcze trzeba wszystko ze 2 razy poszpachlować i dopiero podkład i lakier :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie uspokoiłeś, Serku bo już myślałem, że to już tak zostawisz. Życzę powodzonka w dalszej budowie slipera i modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Na początku chciałem przeprosić za tak długą nie obecność w temacie ale stała się żecz tragiczna przy zrozpuszczaniu farby z kabiny, maski, nadkoli niestety z nerwów wlałem za gorącą wodę do kreta i w szystkie części się okropnie zdeformowały ale dzięki Bogu miałem za stanie takiego samego Petka 359 którego kupiłem później okazyjnie i miałem z czego zrobić odlewy wszystko już poszło do Miłosza , niestety tak się zdenerwowałem, że nic mi przy modelu nie szło kompletnie nawet kierownicy pomalowaćnie mogłem jak trzeba było , ale kryzys na szczęście minął kilka dni temu poamlowałem części alcladem dzisiaj zrobiłem obejmy na bakach i przedni zderzak poamlowałem światła, fotki

 

(części trzeba trochę powycierać z kurzu bo przez ok tygodnia leżały na szafie)

 

3f20662194bd4716m.jpg 5b4f37bf5d7136b0m.jpg

 

O dopiero teraz zauważyłem trzeba by poprawić jeden pasek na zbiorniku zaraz to zrobię ( oczywiście pomalowane sąjuż 2 zbiorniki, 2 kominy i 5 tych światełek na dach ale nie chciałem tyle tego wyciągać i sfotografowałem tylko pojedyncze elementy)

 

95b0c29a288248a8.jpg

 

Proszę się nie śmiać nie miałem o co oprzeć zderzaka, a wszystko już pochowałem do pudełek, i tylko to mi zostało pod ręką

 

73896b5c3f13529c.jpg

 

Jeszcz falgi USA na każdej z 2 rureczek i zderzak gotowy

 

d8be432ff5a2312e.jpg

 

Kierownica i te uszczelki z po bokach kabiny też już gotowe

 

c023847dce9f692b.jpg

 

Buda tak że jest już ładnie wyszpachlowana i wykończona teraz tylko trzeba jeszcze w niektórych miejscach psiknąć podkładem.

 

c1b4bb91211171de.jpg

 

2d62828d9de57b36m.jpg

 

Narazie tyle, jak jutro wcześnie wstanę to postaram się coś pomalowaćjeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Sorka, że post pod postem, ale miesiąc przerwy , dzisiaj po kilku warstwach szpachli, podkładu i lakieru wypolerowałem sleeper, i pobawiłem się troszkę BMF

 

c3416b280b553649.jpg

 

abf9603518389ec5.jpg

 

Same nakładnie folii, nie wydaje się aż takie trudne wystarczy mieć ostry skalpel i dobrze położony lakier (żeby nie zlazł razem z odrywaną folią ), naszczęście u mnie wszystko odbyło się dobrze, jak na pierwszy raz.

 

166dd181eea8f02b.jpg

 

156a940f6e3e8d1a.jpg

 

Muszę wam powiedzieć że BMF jest świetna do takich żeczy idelanie przylega do powierzchni i co najważniejsze super się układa we wgłębienia i nie odchodzi po przyklejeniu.

 

02219b07b9216eef.jpg

 

Jeszcze tylko tutaj w klamkę malutki paseczek muszę wkleić albo domaluję silver chrome.

 

d4be2eee3cce30a9.jpg

 

No i na dzisiaj zakończyłem pracę przy modelu, jutro na sleeperze wylądują kalki.

 

364486d37fac0528.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty, weź nie marudź

 

Sidolux to powszechnie używany w modelarstwie środek chemiczny... 8)

 

Mam rację koledzy modelarze??

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak fajny efekt daje ta folia . Co do slepera tez ładnie pomalowany ale widze ze masz to samo co ja nierównosci pod białą farbą sa widoczne:) hehe.

 

To są jedyna 2 nierówności na całym sleeperze których pod palcem nawet nie czuć tylko tak się jakoś dziwnie odznaczyło po szpachli sam nie wiem czemu w innym miejscach też szpachlowałem sporo i tarłem papierem 800 a później wodnym 2500 i na podkład i śladu ni ma a w tym miejscu akurat sietak jakoś dziwnie zrobiło , ale jak już pisałem tego wogóle nie czuć że są jakieś wypukłości , a i mało co widać, tzreba się dobrze przyjżeć ( Zresztą w to miejsce idą kalki - ale to jutro )

 

04d909b5a2ac0c32.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.