Skocz do zawartości

Bismarck Academy 1:350


melmak

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie coś w tym stylu powinno być.
Biorąc pod uwagę obszar działań, chyba bardziej będzie pasować jakieś zimowe kamo...

...

nici już zakupione. 0,3mm. Blaszki również dotarły. póki co muszę zacząć bawić się aero, żeby go wyczuć.
Sądzę, że grubość powinna być odpowiednia. A gdyby była za duża, może ktoś wie czy można je "uszczuplić" nad ogniem, jak wypraski ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracuj jeszcze na nadbubówkami jest szpara

sie wie rzecz jasna

i chyba nakleiłeś drzwi na te które były odlane z plastiku.

tak. niestety mnie tez efekt się nie spodobał. jeśli uda mi się odkleić te drzwi to będzie bez odlewów. w przeciwnym razie będę musiał tam jeszcze "porzeźbić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde mam pytanie.

zacząłem malować aerografem kadłub ale po kilku próbach szlag mnie trafił. problem w tym że farba mi się proszkuje na powierzchni. maluje olejnym revellem. rozcieńczałem najpierw wamodem w stosunku 1:1 oraz 1:2 (farba:wamod). później benzyną do olejnych i dalej to samo. ciśnienie mam ustawione na 1,5-2 atm.

 

zastanawiam się nad akrylami.

 

 

acha dodam jeszcze, że ta butla na fotce powyżej też była aero malowana zwykłą olejną i zero proszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ja już tyle tego rozcieńczyłem, że w końcu prawie "woda" była. zastanawiam się nad zmniejszeniem ciśnienia do 1-1,5. ostatecznie w piatek jadę do łodzi i pewnie jakieś akryle zakupię. nie wiem tylko czy MM czy vallejo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mówisz o Wamodzie do olejów?

 

Spróbuj "Leveling Thinner" od Guzne... Działa super z olejami (Revell, Humbrol, Model Master), i niektórymi akrylami (Tamiya, Pactra). Ma dodatek opóźniacza więc farba nie podsycha w powietrzu...

 

Od kiedy zacząłęm go używać problem zasychania farby w locie zniknął kompletnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko będzie w sklepie "Leveling Tihinner" bierz w ciemno - mnie MM na dedykowanym rozcieńczalniku potrafiły podeschnąć w powietrzu (np na łaczeniu kadłub - skrzydło tworzyła się chyba jakaś turbulencja bo w tym miejscu wychodziła "kaszka").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melmak Co prawda pomalowałem tylko 8 modeli emaliami Revell'a i Humbrol'a, ale mam swoje spostrzeżenia. Początkowo rozpuszczałem Nitrem, co wielu modelarzy przyprawiało o zawał (ale spokojnie, farbę rozcieńczałem dosłownie kilkoma kroplami). Potem za namową starszych i bardziej doświadczonych kolegów przerzuciłem się na Enamel Thinner Humbrol'a - stosowałem go z powodzeniem do obu producentów. Dołączam się do rady skell'a - cienkie warstwy i pryskać mgiełką.

...

Ps - malowałem raz na próbę farbami wodnymi i byłem bardzo niezadowolony - proszkowało jak nic. Wróciłem więc do emalii i zadowolenie również powróciło.

Teraz z kolei czeka mnie pierwsze starcie z Tamkami i zobaczymy jak nowe farby zareagują

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co doki mam zamknięte bo znowu mam większe malowanko ale... za namową kolegi frtosty zakupiłem tego leveling... i dodałem niewielka ilość do tego co miałem już rozrobione. dodatkowo zmniejszyłem ciśnienie na wyjściu do 1-1,5atm i w końcu udało się pomalować bez proszku. także olejny revell baaaaardzo mocno rozcieńczony ale nawet nawet kryje. myślę, ze proporcje były takie: 1 olejna, 3 rozcieńczalnik, 1 levelling.

 

teraz, ponieważ zakupiłem również akryle MM zacząłem je testować. w mieszance 1:1 (1 akryl, 1 woda destylowana + levelling) przy ciśnieniu 1,5-2atm maluje dobrze czyli nie ma proszku. jednak minimalnie za rzadka mieszanka jest.

 

niestety muszę sie na razie pomęczyć z aero i wyczuć je. mam zamiar później wykorzystać je na samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.