Skocz do zawartości

Bismarck Academy 1:350


melmak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Widzę, że nie tylko ja mam bzika na punkcie Bismarcka. Ja niestety nie będę się bawił (przynajmniej nie przy nim) za bardzo w blaszki. Ograniczę się do relingów i... może lufy (zobaczymy). Póki co jestem na etapie szpachli przy śrubach i powoli mostek kończę. Później wrzucę jakieś fotki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam kolejnego Bismarkowca - monotematycznie juz dawno się zrobiło - pojawiło się kilka perełek ale widać, że to sezon na Bismarcki

 

Będę przyglądał się z wielkim zainteresowaniem; no i fotki podrzucaj szybko

 

Życzę powodzenia

 

 

...Wallace - nie płacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monotematycznie juz dawno się zrobiło

No cóż. Zaczynam od Bismarcka bo to jeden z moich ulubionych. Swoją drogą mam swój typ na następny egzemplarz ale to dopiero melodia na luty/marzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam, że się wtrącam w nie swój dział, ale faktem jest, że staram się śledzić Wasze Bismarckowe warsztaty, bo okręty te klasy są mi w jakiś sposób bliskie. Mam jednak pytanie z innej beczki. Czemu się nalewacie z Wallace'a, bo jakoś mi umknął ten wątek..? Co się jakiś warsztat otwiera, to Marcin z niego leje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wallace - nie płacz...

...

Dokładnie tak!
A Ty się nie zaczynaj

...

Czemu się nalewacie z Wallace'a, bo jakoś mi umknął ten wątek..?

 

Cóż, powiedzmy, że Wallace jest już uczulony na Wielkiego B

Nie jestem uczulony, tylko:
monotematycznie juz dawno się zrobiło

...

...

Niemniej jednak, kolego melmak, powodzenia w budowie. Wzorców i pomocy Ci u nas dostatek

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj melmak.

Fajnie fajnie i jeszcze raz fajnie. Tyle mogę powiedzieć na temat Twojego pomysłu na model

 

A co masz na myśli mówiąc o własnym pomyśle na malowanie???

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czytam ten watek i ze smiechu nie wyrabiam ....

 

powodzenia w budowie i tez jestem ciekaw tego pomysłu na ...malowanie

 

 

Wallace'owi zycze hm ? - wytrwałosci !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam.... "leje"...
Właśnie, od razu tam "leje"....

...

A tak nota bene.... Wallace - może jakieś piwko razem byśmy uskutecznili... ?
nie ma sprawy. zgadamy się na PW

...

... myślę, że malunek będzie mojego pomysłu.
Masz na myśli tworzony zupełnie od podstaw czy skorzystasz z jakiegoś "rzadkiego" wydania B. ?

...

...czytam ten watek i ze smiechu nie wyrabiam ....
Zaraz dostaniemy narty od Admina za OT i dopiero będzie śmiesznie... JA na prawdę nie mam nic do B. - tyle, że na ostatnich 15 wątków, połowa to B. Ale chyba zaraz zbalansuję tę proporcję aktualizując swój wątek

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli tworzony zupełnie od podstaw czy skorzystasz z jakiegoś "rzadkiego" wydania B. ?

od podstaw

 

Czemu ???

w sumie nie wiem po prostu tak mi się chce. po prostu nie przykładam jakoś specjalnie wagi do oryginalnego kamuflażu

 

obiecane wcześniej fotki:

s5000046.th.jpg

 

s5000049.th.jpg

 

1e11eb1d.jpg

 

b1ec3b9d.jpg

 

3167b2fb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przykładam jakoś specjalnie wagi do oryginalnego kamuflażu

Wow! - to żeś mnie zaintrygował... Bismarck ScienceFiction w wersji "What if?" np kamo z działań Bismarcka na pacyfiku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba zaraz zbalansuję tę proporcję aktualizując swój wątek

 

Harleyluja

 

np kamo z działań Bismarcka na pacyfiku ;-)

 

Ciekawy pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

u mnie prace powoli ale idą na przód. póki co czekam na blaszki i od jutra zaczynam budowę kompresorka do aero. pędzel to jednak nie to czego bym chciał.

od ostatniego czasu zmontowałem kilka pierdółek: śruby, stery, hangar, mostki itd. w oczekiwaniu na części zabieram się powoli za łódki żeby je pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! - to żeś mnie zaintrygował... Bismarck ScienceFiction w wersji "What if?" np kamo z działań Bismarcka na pacyfiku ;-)
A nie można pójść dalej: jakieś zimowe kamo albo typu "pustynna burza" ?

...

Harleyluja
No właśnie dupa... moja 4-letnia kuzynka wykorzystała chwilę mojej nieuwagi i model rąbnął o ziemię... tak więc cała zabawa od nowa

...

powiedzcie mi jakiej grubości nici stosować do olinowania w 1/350? i czy ktoś ma może fotki olinowania w bismarcku?
a nie lepiej jakąś żyłkę wędkarską lub z wypraski rozciągniętej nad ogniem ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś zimowe kamo albo typu "pustynna burza"

 

no właśnie coś w tym stylu powinno być.

nie lepiej jakąś żyłkę wędkarską lub z wypraski rozciągniętej nad ogniem ?

...

 

nici już zakupione. 0,3mm. blaszki również dotarły. póki co muszę zacząć bawić się aero, żeby go wyczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.