Skocz do zawartości

Nagły atak wełny czyli...


JW

Rekomendowane odpowiedzi

Hawker Hurrican mk.IIc w 1:72 Revella. Wiem jakie błędy popełniłem i zamierzam uniknać ich w przyszłości.

2007_03210002.jpg

2007_03210005.jpg

2007_03210006.jpg

2007_03210007.jpg

2007_03210008.jpg

2007_03210011.jpg

2007_03210012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, z tych zdjęć wynika że to Spit był malowany aero a huri pędzlem. Ten Spit jest Twój? Czemy nie zrobiłeś podobnych plam, tylko z takimi ostrymi krawędziami? No i za bardzo się błyszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dobrze, że pojawiło się coś afrykańskiego. Przykro mi, że to ja zagram rolę "wytykacza",ale czasem tak trzeba.

Błędy, które ja dostrzegam, i które najbardziej rażą, to przede wszystkim plamy kamuflażowe sprawaiające wrażenie lekko poszarpanych oraz mocno błyszcząca (wręcz neonowo) powierzchnia, która mocno nie pasuje do warunków afrykańskich. Spit robi w tym wypadku lepsze wrażenie.

Nie zbyt dobrze prezentuje się również malowanie owiewki i oraz maszt antenowy, który jest trochę za gruby.

 

Bardzo podoba mi się natomiast sama koncepcja modelu, gdyż ostatnio niewiele pojawia się modeli "północnoafrykańskich orłów", a zwłaszcza Hurricane'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt z sido przeadziłem, a malowanie owiewki to jeden wielki eksperyment był i wyszło jak wyszło. Mnie się podoba, a poza tym jest to pierwszy model ukonczony w tym roku .

Edit:

DSCF2879.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za czysty, zbyt błyszczący, zrobiłbym lekkiego washa, nie bardzo podoba mi się szybka i ten kamuflaż jakiś taki.. dziwny??

Wielki plus za ładnie położone kalki i czystko sklejony.

Jakbyś "pryznął" model jakimś półmatem to byłby naprawdę spoczko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No nareszcie ... jedyne słuszne malowanie

Serce się raduje na ten widok.

Myślę, że wiesz doskonale jakie błedy popełniłeś robiąc oba modele. Jeżeli tak ... mam nadzieję, że w następnych unikniesz i postarasz się je poprawić.

Będę kibicował Tobie i pobserwował postępy.

Jeżeli czegoś nie wiesz, pytaj ... lepiej uczyć się błedach innych, poza tym NASZE forum jest ogromnym przybytkiem wiedzy w tej dziedzinie, mam nadzieje, że przyda się i Tobie.

Pozdrawiam

S. - Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dobrze składa, że oba Hurricany mam w swojej kolekcji.Spita w pustyni również. Hurricany będą dzięki uprzejmości moich kolegów(tzn.Majka).Spit jest już na forum, możesz porównać.Moim zdaniem oba modele zrobione są na jedno kopyto, brakuje im tego czegoś. Warsztat pędzelkowy oraz aero na przeciętnym poziomie. Dodam, że mój Spit malowany jest pędzlami. Ogólnie wielkie brawa za mimo wszystko ładne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Brawo za tematykę

 

Model wygląda na ładnie i czysto sklejony, ale:

 

1. Strasznie porwane linie podziału plam kamuflażu.

2. Powinien być matowy - piasek i pył doskonale matowił płatowce.

3. Za czysty jak na Afrykańczyka.

4. Koła podwozia głównego do wymiany - nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.