Jump to content

jak wyczyścić owiewkę z kleju


kacperrapinczuk
 Share

Recommended Posts

Są 3 sposoby :

1) Bardziej inwazyjna metoda - Szlifujesz owiewkę papierem ściernym o stosunkowo małej gradacji (np. 1000) potem coraz drobniejszym do uzyskania gładkiej powierzchni be rys. Następny etap to polerka - domowy sposób to pasta do zębów i filcowa szmatka. Finalnie maczasz to w sidoluxie i powinno być ok. Istnieje tu spore ryzyko, że klej modelarski (inwazyjny wżarł się na tyle, że i tak pozostaną plamy). W przypadku CA może być nieco łatwiej przy użyciu debondera ale to też nie gwarantuje 100% sukcesu.

2) Kupić nową owiewkę (najprostsza) - Napisz co to za model może coś znajdę (lub któryś z kolegów)

3) Tłoczenie - technika wymagająca sporo umiejętności ale też bardzo fajnie opisana w wielu "netowych" źródłach.

 

Ja osobiście zawsze jak kupuję jakiś zezłomowany zestaw ze znanych portali aukcyjnych zwracam uwagę przede wszystkim na oszklenie bo jego renowacja, czy też wykonanie od podstaw zajmuje nieraz najwięcej czasu.

Chyba najlepszym wyjściem było by zdobycie nowej owiewki i jeśli będziesz chciał to jak wspomniałem napisz co to za model, a postaram się pomóc.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Link to comment
Share on other sites

A na przyszłość polecam zaopatrzenie się w !Clearfixa!. Jest to nieoceniony klej do tworzenia oszklenia. Nie topi tworzywa tylko tworzy spoinę, a w przypadku zabrudzenia części schodzi bez śladu przy pomocy wykałaczki.

Link to comment
Share on other sites

Witam.moja rada jest następująca.Zamocz owiewkę w ciepłej wodzie z płynem do mycia naczyń na jakieś 2 godziny.kontroluj temperaturę wody.Musi mieć jakieś 40,50 stopni.Po tym czasie weż chusteczkę i delikatnie wycieraj zabrudzenia.Nie wiem jakiej wielkości one są.Życzę powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Następny etap to polerka - domowy sposób to pasta do zębów

Tylko nie może być to pasta wybielająca zęby. Ona ma mikrogranulki szlifujące, które rysują oszklenie a nie polerują.

Link to comment
Share on other sites

Tylko nie może być to pasta wybielająca zęby. Ona ma mikrogranulki szlifujące, które rysują oszklenie a nie polerują.

 

No widzisz - zapomniałem dodać... Generalnie ostatnią tego typu operacje wykonywałem kiedy takich past jeszcze u nas nie było .

 

karambolis8 - jak będzie kiedyś potrzeba (odpukać) to zastosuję się do rady bo nie miałem okazji wypróbować tego specyfiku.

 

Clearfix to faktycznie błogosławieństwo jednak spoina czasami jest zbyt słaba . W momencie wklejania przeszkleń na styk (np. w śmigłowcach ) gdzie czasem z racji niespasowania kształtu oszklenia trzeba szlifować i dopasowywać. Można łatwo takie szkiełko odkleić, a już problem jest jak przypadkowo wpadnie do wnętrza przy sklejonym kadłubie. To sporadyczne przypadki ale mi się to kiedyś udało .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.