Skocz do zawartości

HEINKEL HE219B-1 Dragon 1:72


crustian

Rekomendowane odpowiedzi

To będzie potwornie siermiężna praca mając cały warsztat 2500km od siebie i do dyspozycji ,że tak powiem spartańskie warunki,zamierzam popełnić nocnego Heinkla NJG3.Wypraski już są niestety kompresor nie dotrze do Hiszpanii więc będzie pędzlem malowany.Pod koniec stycznia ma dotrzeć blaszka jeszcze do modelu więc mam dużo czasu i zajmę się na dziś owiewką przepoleruję ładnie pastą na papierowo-bawełnianym ręczniku i zabezpieczę maskami z eduarda.Oto pierwsze fotki:

he21901.th.jpghe21902.th.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu bierzesz się za robotę. To teraz ja zakładam nogi na stół , Martini w kieliszku, i sobie pooglądam.

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy model trafi na Inowrocek to zależeć będzie od wielu czynników.GEM pozazdrościłem Ci i biorąc po uwagę,że czekam na paczuszkę z kraju z tym co mi brakuje to sobie popijam też martini wycinając co nie co z wyprasek i maskując co mogę

he21903.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stajni Dragona robiłem już Heinekla HE219B-1 a oprócz tego : Ka-50 Hokum; Mistel 5 ( He162A-2 z Arado E-377a ); P-38J Droop Snoot; German Arado Ar234B Nachtigall; IJA Type 3 Fighter Ki61-1 'Hien' (Tony). Jak na razie zawiodłem się tylko na P-38 (zero symetrii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czekając na blachę do hajnisia zrobiłem osilnikowanie, golenie i zabrałem się za oskrzydlenie. Tudzież pogrzebałem co nieco w kokpicie i z niczego zrobiłem stanowisko strzelca tylnego, o którym zapomniał dragon(ma się rozumieć, że jeszcze podłubię przy tym trochę).

he21904.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to mam 3 modele na warsztacie,zły jestem, że nie mam tu mojego 'ergrafa'. Wszytko idzie jak krew z nosa do każdego modelu coś brakuje i wnerwia mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to mam 3 modele na warsztacie,zły jestem, że nie mam tu mojego 'ergrafa'. Wszytko idzie jak krew z nosa do każdego modelu coś brakuje i wnerwia mnie to.
Tak to juz jest z modelarstwem na emigracji . Tez niedawno zmienilem kraj i praktycznie kompletuje wszystkie graty od poczatku - Trzeci raz w ciagu ostatnich 10 lat .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Blaszki były z napisami, czy to mikro kalka? Jak maski trzymają na obłościach?

Kokpit będzie wyglądał bardzo efektownie. Wiem że to duże powiększenie sprawia iz wszystkie niedociągnięcia widać, ale czy dasz radę wyrównać krawędź koloru na zagłówkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacha była kolorowana, jedyne co pomalować musiałem to "wajchy".No i niby samoprzylepna, ale ten klej to trzymał na słowo honoru.Więc w ruch poszedł CA. Co do tych krawędzi, to chłopie co ja się naprodukowałem by poprawić te krawędzie, mając do dyspozycji pędzelek 01 i bez lupy przy jednej 11W energooszczędnej.To Ty sobie nie zdajesz Jaras sprawy z tego.Może kiedyś jeszcze to poprawię bo kabinę dam na ClearFix, więc łatwo to oderwać będzie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie zmienię bo to nie moja chałupa. U mnie to mam ledówy, a tu to mnie jakoś nie interesuje wielce inwestować.Jakoś daję jeszcze rade z oczyma,hyhyhy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wochen arbeit: Z prac sobotnio-niedzielnych.Zamknięcie połówek i przymiarka na "sucho" oszklenia:

he21918.th.jpghe21919.th.jpghe21920.th.jpghe21921.th.jpghe21922.th.jpghe21923.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Nadchodzi czarny charakter Twisted Evil

To chyba nie o sobie

Wygląda oki, ale zdjęcia w tym słońcu od strony zacienionej nie dają możliwości przyjrzeć się modelowi. Wypada poczekać na fotki z kalkami. Anteny są zestawowe, czy samoróbka?- wyglądają bardzo delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka pseudo mini-blaszka fototrawiona dodana przez producenta, ale za ciekawe to nie jest. Co się na wkurzałem, ale dałem jakoś radę. Drażni mnie też, że choć dociążyłem go to i tak się do góry podnosi nos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.