Skocz do zawartości

Merkava Mk IV Academy 1/35 + Trochę .


Mirek66

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Do czego służą te kulki, bo nie jestem w stanie się domyślić?

 

Do przedwczesnego detonowania pocisków kumulacyjnych. Kule na łańcuchach chronią najbardziej wrażliwe miejsca czołgu- tył wieży, oraz na niektórych wozach zbiorniki paliwa, jak na zdjęciach powyżej. Łańcuch stanowi barierę dla pocisku, który detonuje przed dotarciem we wrażliwe miejsce, a kula napręża łańcuchy, by lepiej spełniał swą funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za doping

Marcinie jeszcze nie pomalowany .

Pawle ;

Lepisz jakąś skorupę i do tego wstawiasz nie swoje zdjęcia tylko zassane z internetu. Popaprałeś model jakimś budowlanym badziewiem i liczysz na brawa ?

No skądże jak bym śmiał a plakatówkami to wiesz skończyłem malować będąc w twoim wieku

Bartku dzięki za fotki przyjrzałem się dokładnie i doszedłem do wniosku iż zrobię z ażurkiem .

Tępo jako takie jeszcze tydzień i malowanie , jutro fotki z postępu .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego .

Powolutku pomalutku ale do przodu te drobiazgi chyba mnie oślepią

A oto co udało mi się zdziałać przy modelu ;

 

imgp8185.jpg

imgp8186z.jpg

imgp8187.jpg

imgp8188.jpg

imgp8189.jpg

imgp8190.jpg

 

Sorki za fotki ale jakieś takie wyszły cienkie .

Jutro może zamontuję Szulamit -ki to wrzucę fotki .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie Mirek, ładnie. Tylko jedna uwaga -Barthass gdzieś kiedyś pisał o ilości anten. Academy dało za dużo gniazd. Tzn z tego co pamiętam, oni wzorowali się na bardzo wczesnej Merkavie IV. Barthass, uściślisz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Tak rozmawialiśmy kiedyś o tym. Ale człowiek się dowiaduje ciągle czegoś nowego

Generalnie czołg Mk.4 używa 2 skrajnych gniazd antenowych, znajdujących się na samym tyle wieży- te co wystają z kosza. Czasami zdarza się i 3 antena, umieszczona w gnieździe po lewej lub prawej stronie wieży( tuż obok czujnika wykrywającego naświetlenie czołgu promieniem lasera). Pozostałe gniazda są niewykorzystane, zaślepione. I tak to wygląda na olbrzymiej większości zdjęć.

Jednak jest takie powiedzenie "never Say never in IDF",i również w tym przypadku się sprawdza, gdyż czołg jest stale używany i przerabiany/modernizowany.

Tak więc:

 

Wóz z 3 antenami, jednak nie zaślepionymi pozostałymi gniazdami:

 

th_Merkava_mk_iv084.jpg

 

Wóz z 4 antenami:

 

th_re1sluqpwd98varwpuv8.jpg

 

No i wychodzi, że z antenami to jednak wolna amerykanka... i prawde mówiąc to teraz już sam nie wiem jaka jest zasada montowania ich na czołgach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być szybko a wyszło normalnie trochę do przodu trochę do tyłu nie będę pisał ile czasu mi to zajęło aby nie zniechęcać kolegów do budowy tego pojazdu 8-)

Tyle na dzień dzisiejszy ;

 

imgp8191.jpg

imgp8194.jpg

imgp8198.jpg

imgp8199.jpg

 

Jak coś podgonię to się pochwalę .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam .

Dzięki Jarkowi ( jo) mogłem skończyć pracę przy wieży .

Jutro biorę się za fartuchy oraz patrząc na fotkę FN chyba będę go musiał wymienić gdyż nie podoba mi się

Atak to wygląda ;

 

imgp8214y.jpg

imgp8215.jpg

imgp8216.jpg

 

Na razie to tyle jak złożę to się pochwalę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wszystko ładnie Mirku, ale...

Przewód elektryczny, który jest połączony z cewkami spustu elektrycznego na przednim karabinie, nie biegnie do włazu dowódcy, tylko jest umieszczony pod metalową osłoną, i znika pod pancerzem ( w okolice włazu dowódcy biegnie za to linka, do ręcznego uruchomienie spustu):

 

th_616d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowy właz ładowniczego występuje tylko w kilkudziesięciu (kilkunastu?) wozach Mk.4 . I w dodatku podobno w starszych wersjach, gdzie była możliwość jego założenia- w nowszych czołgach stalowa konstrukcja wieży nie ma już podobno otworu przeznaczonego na dodatkowy właz. Najnowsze Academy to Mk.4 w wersji LIC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartku za fotkę z tymi przewodami gdyż szukałem w necie coś takiego i nie znalazłem , zrobię tak jak na fotce .

Złożyłem fartuchy które zjadły mi trochę spokoju (30 elementów na segment) ale już po bólu

Przymocowane prowizorycznie w celach reklamowych i wyglądają tak ;

 

imgp8266.jpg

imgp8267.jpg

imgp8268q.jpg

imgp8269.jpg

 

Wszelkie sugestie i opinie mile widziane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyzby co ,pojazd to inny system ,mimo iz ta sama wersja? Question

 

Nie, jak na razie mechanizm otwierania włazu jest taki, na wszystkich Mk.4:(jeżeli w modelu Hobby Bossa wygląda inaczej, no to mamy kolejny z długiej listy błąd w tym zestawie) :

 

P1710704.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.