Skocz do zawartości

Merkava Mk IV Academy 1/35 + Trochę .


Mirek66

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lubię "nowoczesnych" ale ten mi się podoba fajny patent z tym sprayem/żwirkiem no i "oblaszony" cudnie rozumiem ze to taki new zimmerit ?

 

Zależy co masz na mysli pytając czy to new zimmerit. Jeśli chodzi o tą chropowatą powierzchnię na czołgu to nie new zimmerit a powłoka antypoślizgowa, żeby załoga z czołgu nie pospadała a jesli pytasz o te blachy na burtach czołgu to są ekrany przeciwkumulacyjne, które osłabiają skutki uderzeń pocisków. Z tego co wiem, z zimmeritem ma to mało wspólnego, choć może ja się nie znam i proszę mnie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

מרכבה tylko nie wiem z której strony cyferkę postawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Barthas do mojego modelu rydwana chcialbym zamowic metalowa plakietke z nazwa pojazdu ale w jezyku hebrajskim czy wiesz moze jak sie pisze w w/w Merkava 4

 

Biegle hebrajszczyzną nie władam, ale powinno być jakoś tak:

4 מרכבה סימן

 

Czyli słowo Rydwan, tak jak Moses napisał ( tylko nie wiem jak na forum pokazać tak ładną czcionkę ), potem słowo "Siman" oznaczające rodzaj, na końcu cyfra 4 (czyli Arba- ארבע).

 

Barthass porownaj Twoje zdjecie(jest super,gdzie takie mozna znalezsc) ze zdjeciem modelu Mirka z 5.03.11 pierwsze z gory,dla mnie bynajmniej widac roznice.

 

Ano, widzę różnicę w kształcie ramion, na których podnoszony jest właz ( fototrawionki jednak są zbyt cienkie), kurcze teraz tylko tyle mogę dostrzec, bo z powodu awarii monitora, mam podłaczony teraz zastępczy, z takim kontrastem, ze prawie nic nie widzę....

U mnie to wyszło tak:

 

th_Zdjcie037-1.jpg

 

A zdjęcie, hmm sam już nie pamiętam skąd.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Dzięki kolegom za zainteresowanie tematem

Co do włazu ramiona idą prawidłowo gdyż wzorowałem się na podobnych fotkach a że są za cienkie no cóż blaszka nie odda grubości odlewu .Pozdrawiam Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym model Academy przedstawia (info Barthasa, dzieki) wersje wczesniejsza ,z dwoma wlazami we wiezy.Model Bossa to wersje pozniejsza z pojedynczym wlazem, czyzby to byla wersja 4 B?

 

Aj, no właśnie jest trochę inaczej

Wersja z 2 włazami jest jedynie wariantem wczesnej ( ale nie najwcześniejszej) wersji Mk.4, standardowo wczesne modele Mk.4 mają również 1 właz ( otwór na 2 właz jest zasłonięty pancerzem). Z kolei model Hobby Bossa wygląda na zwykłą Mk.4 . Ani nie najwcześniejsza, ani nie najpóźniejsza ( TROPHY), czyli to samo co Academka, tyle, że bez dodatkowego włazu.

W swoich łapskach modelu od Bossa nie miałem, ale na temat błędów merytorycznych zacytuje pana M.Massa (kto interesuje się IDF, wie któż to) :

 

So... What we have till now:

 

Strong points:

1. Nice texture of anti slip on turret and hull.

2. Belly armor + connectors.

3. Different road wheels.

4. PE parts.

 

Known weak points:

1. Wrong positioning of the road wheels arms.

2. Wrong diviation in belly armor .

3. 6 holes instead of 5 in the sprocket carrier outer part.

4. Vynil road wheels "rubber".

 

New weak points:

1. Too thick parts (could be solved by PE).

2. Wrong number of rods in rear side skirt (should be 5-6 in early, 3 in late)

3. Wrong detailing of hinges in front fenders and side consoles.

4. Wrong positioning of rotating "trolley" in commanders MG mount.

5. Mortar access on the roof is too small and not located properly.

6. Kit is missing most of protecting mesh, on sights, lights etc..

 

All in all, it looks a nicely detailed model.

 

The high price is another issue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prawej stronie (patrzac od przodu) zainstalowana jest optyka (okragla w ksztalcie rury)

 

To jest panoramiczny celownik dowódcy.

 

Czyli podstawa daszku znajduje sie z boku czy tez z tylu tego urzadzenia ,wszystko to patrzac od przodu pojazdu.

 

Albo z boku, albo z tyłu

Są 2 sposoby montażu, z czego częściej widywany jest ten z mocowaniem daszku z tyłu, lekko pod kątem.:

 

th_57a97c14f8a20017.jpg th_1msmall_cropped_big-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam

Jako że chcę pokazać iż projekt nie zaginął i dwa dni wolnego to trochę pomalowałem model , jutro położę sido i kalki oraz sie wezmę za składanie do kupy całego modelu .

Kolorek jaki położyłem to Humbroll 84 z różnymi dodatkami .

Na razie to tyle jak złożę to pokażę .

Jak zwykle wszelkie sugestie oraz rady mile widziane

Pozdrawiam Mirek .

 

imgp8470.jpg

imgp8471.jpg

imgp8472a.jpg

imgp8473t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mirek.

Jak dla mnie kolor jest trochę zbyt blady. Być może to kwestia zdjęcia, ale gdy spojrzy się na dokumentację widać, że kolor ma trochę więcej ciemno oliwkowej barwy. Myślę jednak, że jak pokombinujesz z olejami, filtrami etc. to będzie wyglądało lepiej. Wiem, że umiesz, więc czekam na efekt finalny.

Jeśli pozwolisz czepię się jeszcze łańcuchów. To zestawowe blaszki Academy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marcinie kolorek jest fakt jasny ale po sido lekko pozielenieje a po olejach całkiem ściemnieje

Łańcuszki to kulki Voyagera o niebo lepsze od tych z Legend i nie mówiąc o tych zestawowych , teraz się lekko pozahaczały ale później je uczesze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku przyrządy optyczne wydają się zbyt niebieskie .

Próbowałeś na czarny podkład dać lakier półmatowy z domieszką ciemnoniebieskiego ,lub w tym wypadku półmatowy z domieszką czarnego ?

To tylko moja sugestia -lakier z farbą musi być dobrze wymieszany ,w przeciwnym wypadku :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcinie i Rafale te dwie ostatnie fotki są oddaniem koloru .

Jarku przyrządy optyczne wykonałem z niebieskiej przezroczystej folii , spróbuję na boku przyciemnić czarnym transparentem z Tamki jak będzie cacy to dam na model .

Pozdro Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy Merkava to rodzaj żeński?

Piękny czołg, chyba mój ukochany. Szczególnie przez tę wieżę wziętą od Milenium Falcum. Specjalnie nie kupuję tego modelu, żeby nie mieć pokusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela minęła kurzenie prawie zakończone poprawię jedynie układ jezdny aby zgrał się z podstawką .

Marcinie pigmentów nie mam tak opanowanych jak ty i nie chciałem skopać chociaż i tak nie bardzo jestem zadowolony ale musi tak zostać .

A oto co na modziłem ;

 

imgp8631p.jpg

imgp8632.jpg

imgp8634.jpg

imgp8636e.jpg

imgp8637.jpg

imgp8638o.jpg

imgp8640.jpg

imgp8641.jpg

 

Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.