Skocz do zawartości

P 51 Mustang 1/72 Academy


radzio_f

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przełamałem się i postanawiam zamieścić pierwszą swoją relację z budowy. Będzie to model w miarę prosty P 51 Mustang w malowaniu takim jak na pudełku czyli z 1943 roku z północnej Afryki. Kolorów podstawowych jakich użyję do malowania będą to Olive Drab, Natural Grey oraz Interior Green.

Liczę na Waszą dużą pomoc i dobre rady ponieważ nie jestem doświadczonym modelarzem i jeszcze długa droga przedemną.

Pozdrawiam.

 

9cff083375a2b7cdm.jpg 177a0be001ca81aam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowany kokpit interior green przejechany sidoluxem troszeczkę rozcieńczonym wodą dla nadania matowości i zalany czarną temperą

osz.jpg

 

Starty wash wacikiem kosmetycznym

pooszu2.jpg

pooszu.jpg

 

Tych śladów po wypychaczach nie szpachlowałem bo po złożeniu połówek kadłuba i wsadzeniu podłogi będą niewidoczne także postanowiłem oszczędzić sobie nerwów ;p

 

I gotowy fotel

gotowyfotel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze płukankę zrobił i rozjaśnił krawędzie suchym pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I spróbował jeszcze trochę rozetrzeć washa w kącikach

 

Fajnie, że zabrałeś się za wczesnego Mustanga. Jakbyś miał jakieś wątpliwości lub pytania, to wal jak w dym

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Korniku mam pytanko Nie mogę się doszukać jaki był kolor podłogi w tych maszynach, czy był on zielony czy było to po prostu czyste drewno?

Biorę się za rozcieranie washa i rozjaśnianie krawędzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej wersji Mustanga nie było drewnianej podłogi. Pozostawiano ją w naturalnej barwie metalu. Drewniana podłoga to następne wersje tego samolotu, podobno malowano wówczas antypoślizgową farbą w kolorze kokpitu. Tyle wiem na ten temat, ale mogę się mocno mylić, co jakiś czas zmieniają się ,,pewniki" na pewne tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podłogę to tutaj wchodzą w grę kolory Bronze Green lub Interior Green bądź srebrny. Ja osobiście potraktowałbym ją zielonym Interior Green.

W wersjach późniejszych drewniane podłogi były bardzo często (choć oczywiście nie we wszystkich przypadkach) malowane czarną farbą antypoślizgową.

 

Tyle wiem na ten temat, ale mogę się mocno mylić, co jakiś czas zmieniają się ,,pewniki" na pewne tematy.

 

Bo i co pewien czas pojawia się gdzieś nowa dokumentacja, publikacje i odnajdują się zdjęcia oraz próbniki kolorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mikele

No masz racje co do radiostacji dopiero to zauważyłem na zdjęciach. Na żywo nie wygląda ta źle. Muszę to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę zrobić jeszcze zbliżenie tablicy przyrządów bo zacnie wygląda na pierwszym zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC09992.jpg

Na tyle mnie stać Moses.Troszke jakość nie tego no ale lepiej się nie da. Tablice pomalowałem na czarny mat, przetarłem czarnym z kropelką białego na suchym pędzlu, przejechałem w prawo i w lewo lekko nasączonym wacikiem w metalizerze MM i tyle ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no fajnie. Maźnij teraz tablicę matem, a zegary zalej kropelką bezbarwnego lub clearfixa, będzie idealnie wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do roboty, bo jak Cie kopne w du.. to będziesz latał jak Pershing na wysokości lamperii (wersja ocenzurowana )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nienajgorszy model, zacząłeś całkiem ok i jestem ciekaw jak pójdą Ci kolejne etapy budowy. Nie marudź, nie mędrkuj tylko bierz się do roboty, bo chcę wreszcie zobaczyć porządnego "Allisona" na tym forum!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się za robotę Wkleiłem kokpit skleiłem połówki kadłuba ale dobrze że zauważyłem nie wkleiłem koła ogonowego :/ Dobrze że klej jeszcze nie związał także jakoś delikatnie to wszystko rozkleiłem. Mam małe pytanko, jaki kolo miały klapy koła ogonowego od wewnętrznej strony? Zielony czy to było czyste aluminium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnęki podwozia oraz klapy osłon podwozia głównego i ogonowego we wczesnych Mustangach były w większości malowane na srebrno (nie pozostawiane w gołym metalu, ale malowane). Zdarzały się również zabezpieczane Zinc Chromate, ale to głównie w ostatnich seriach produkcyjnych Allisonów, a także w malowanych ad hoc w jednostkach np. teatru CBI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Korniku pisałeś pomalowałem klapy na srebrno.

Zamknąłem kadłub

DSC00002.jpg

I zrobiłem światła pod skrzydłem. Nawierciłem gorącym wiertłem otworki podkleiłem kawałem przeźroczystej folii i zamalowałem.

Efekt :

DSC09999.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skrzydeł nie masz jeszcze sklejonych to proponuję; oderwij folię z całkiem nieźle wyglądającymi światełkami, srebrnym pomaluj otworki wewnątrz- będzie to imitacja odbłyśników, wklej folię na miejsce i daj po kropli bezbarwnego w połysku, bądź Clerfixa, jak Moses radzi i po wyschnięciu po kropli maskolu, przed następnymi czynnościami. podejrzewam, że światła mogą wiele zyskać.

Fajnie to jak na razie Tobie idzie, tak trzymaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.