Skocz do zawartości

Spitfire Mk1a 1:24 - Airfix


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 230
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Opowiem w skrucie.Rowek pod tylną częścią kabiny to szyna,po której porusza się ruchoma częśc kabiny.W otwieranych dzwiczkach,też powinien być rowek,że kabinka miała po czym się przesuwać.I na tym wystającym "dzyndzlu"rowek też trzena by jakoś wyciąć.Poniżej rowka masz kamuflaż, a powyżej kolor wnętrza kabiny.

Jak nie skumałeś to powiedz ,to Ci podeślę rysunek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępy małe, bo małe, ale są...

ten ktp wymyslił oklejanie przed szpachlowaniem jest dla mnie mistrzem świata:D patent boski...

275a462ff8e5925cm.jpg

 

Niestety, przez przypadek na skrzydło nacisnąłem i szpachla pozwoliła sobie pęknąć, wiec ją wyskrobałem i dzisiaj wleje tak więcej kleju ...

188bfdf0a61edbbfm.jpg

 

Aha... tu ma byc wlew do baku, był on jako takie wgłębienie, dziurka z denkiem, wyglądało to okropnie, więc dawno, awno temu to zaszpachlowałem, i nie wiem co teraz...Pomóżcie!!

2a7c13c9ab9ac81fm.jpg

 

Pozdrawiam,

Lucas HS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

prace nad Spitkiem trwają, zdjęcie pierwsze przedstawia pomalowane dolne powierzchnie lewego skrzydła, pomalowałem je by wypróbować naprawionego aerka, nową farbę, oraz by przekonać się o dobrej powierzchni modelu (nie przekonałem się), wiem że farba wyszła okropnie - źle rozcieńczyłem, ale spokojnie, bo naprawdę nasd wszystkim panuję ; drugie zdjęcie:

czerwony-miejsca nieidealne, do poprawki

zielony - zeszlifowane nity - co robić??!!

Proszę także o odpowiedź na pytanie (trzy posty wyżej) co do wlewu...

053c2a58890e6983m.jpg 5e19ad763b863f26m.jpg

 

PS:zdjęcia 2 nie pomniejszałem by było widać wszystko bardzo dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już dużo lepiej, a bez rozcinania skrzydła już nie poprawię...:( co z tym wlewem, bo nie mogę se dać spokoju?? A modelu nie odtłuściłem bo była duża szansa, że jest czysty i jest... był myty niedawno, a malowanie jest takie... nieoficjalne narazie... po skończeniu poprawek pójdzie cały model w jeden kolor i preshading

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

modelik już schnie po kąpieli i ścieraniu wodnym farby...

3eb92c24f5def4c5m.jpg

 

Spiton- na tym zdjęciu jest moje ustawienie goleni - czy dalej są zbyt równoległe?:

f52fa98d313be4bfm.jpg

 

A tu krzywe skrzydło patrząc z tego miejsca to lewe, a w rzeczywistości prawe:

7f9835a5d174fd80m.jpg

 

 

Co do ścierania wodnego... chciałem się pochwalić skutkami mojej gleby na schodach w miską wody i papierem ściernym...

Cała rodzina polana założę się, że nikt nie potrafi tak wyglebić bez kapci na schodach jak ja Robię to średnio trzy razy tygodniowo - częściej od mojej pięcio letniej siostry a teraz foty: dobrze, że klataka schodowa w remoncie, bo jakbym brudną wodą pochlapał nową farbę na ścianie to , aha cały oczywiście jestem przemoczony, a wrażenia z lotu świetne, polecam!! Proszę zwrócić uwagę na to jak papier ścierny z miski poleciał i przykleił się do ściany:

543f8ff898c86bf4m.jpg1efa627b64710c59m.jpg32c82a5e3b4be11fm.jpg

 

Chyba bardziej się rozpisałem o mojej szpachli niż o modelu.. no cóż relacja z lotu chyba też na forum o samolotch i śmigłowcach przystoi??

 

Komentujcie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 listopada 19:57

 

 

Witam,

z pomocą w naprawianiu skrzydła przyszły mi te oto wyroby:

fad7cf9c4a551a2fm.jpg

 

Zalałem Surfem 1200 wgłębne linie zrobione przez przypadek i wszystkie grube rysy:

e0426e08c2d61e7dm.jpg

 

Śmigło po pomalowaniu podkładem aerografem i już poprawione, jutro na srebrno, by potem zrobić delikatne odpryski(juz poćwiczyłem na kartoniku:D), muszę poszukać zdjęć, bo nie mam pojęcia jak wygląda zużyte śmigło:

9369654acd247c38m.jpg

 

Wstępnie poszpachlowane połączenie kadłub - prawe skrzydło:

1fe877fc696e4970m.jpg

 

Prosze o pomoc w sprawie wlewu paliwa(jak ma wyglądać i odprysków na śmigle, no i co z tymi lotkami?

 

Pozdrawiam,

Lucas HS.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UUU, a ja byłem pewien, że tak pasuje, że niby to jest ustawienie lotek wznoszące samolot do góry, czyli za to odpowiadaja te klapy bliżej kadłuba? Mam jedną rwać? Aha, i czy to samo ma się do stateczników poziomych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie statecznik poziomy kieruje samolot w górę i dół. Lotki na skrzydłach powodują przechylanie sie samolotu na boki. Te klapy bliżej kadłuba są po to żeby samolot nie zwalił się na glebę przy lądowaniu jak siła nośna będzie za mała pod skrzydłem (zmieniają profil i dzięki temu może lecieć wolniej).

Statecznik poziomy może zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poprawności kształtu to nie będę się wypowiadał bo nigdy sie w to nie bawiłem ale dziwi mnie, że chcesz najpierw pomalować śmigło na srebrno a potem odpryski. Śmigła są stalowe pomalowane (u Spitfire'a) na czarno. Więc lepiej najpierw pomaluj je na czarno z żółtymi końcówkami a potem ze srebrnej farby zrób przetarcia i odpryski. Ze zdjęcia widzę, że ładnie jest oszlifowany kołpak i łopaty.

 

No chyba, że coś źle zrozumiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, moja (i nie tylko moja)metoda:

Odpryski:

1.srebrny

2.maskol w miejscach odprysków

3.czarny

4.zrywanie maskola

 

Przetarcia:

1.srebrny

2.czarny

3.na niedoschniętym czarnym tępym nożykiem skrobanie

 

Te metody wydają mi się słuszne... a co do żółtych końcówek to były ale mi się nie podobały... tak z ciekawości... czytałeś cały temat czy tylko ostatnią stronę? To nie jest złośliwość, tylko jeszcze nikt mi nie odpowiedział na kilka wczesniej zadanych pytań...

 

Pozdrawiam,

Lucas HS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

"apdejt"- śmigło pomalowane trzema srebrnymi warstwami (dupli-color), może, jak jutro się uda, przelecę kilkoma warstwami glossa (humbrol):

0d7e66604bb28377m.jpg

Pytanie:W którą stronę obraca się w Spicie śmigło? Według moich rozmyślań i obserwacji łopat (ich wywiniecia i kształtu) chyba tak, pytam, bo nie jestem pewien na 100% na której krawędzi zrobić otarcia i postrzępienia, chyba w tą stronę, mylę się?:

a20756bf4644b743m.jpg

 

nowe zdjęcia jutro...

 

Pozdro,

Lucas HS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na początku chciałem powiedzieć, że trochę im przykro że moja relacja nie cieszy się dużym zainteresowaniem u 99% forumowiczów... ale dla mnie osobiście czytanie własnych relacji od początku jest wspaniałym przeżyciem, które wiąże się ze wspomnieniami towarzyszącymi poszczególnym etapom prac.... w kazdym razie... zmieniłem koncepcję - przeszlifowałem całość jeszcze raz, i grubym papierem ściernym przearłem krawędize natarcia, wyszło trochę mizernie:) ale cóż, poprawię trochę i na to czarny:

628ee5e40042ceb5m.jpg109d3b821918fa25m.jpg69e0babdd3c3e037m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas jestem obłudnikiem.zobacz ile masz postów i co do tej pory zrobiłeś.

Musisz nabrać tempa :-))Bo osiągniesz pełnoletnośc , a spit ciągle bedzie nieskończony :-))

Pozdrawiam, i z niecierpliwością czekam na reszte :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolejne foty przedstawiają nacięty rowek, w miejscu gdzie ma się przesuwać ruchoma część osłony, układ lotek (czy tak mogą być, czytałem że żeby uniknąć jakiegoś tam złego ustawienia samolotu, lotka wywinięta w dół jest mniej wywinięta w dół niż ta druga w górę?), a trzecia fota: nie wiem jak poprawić brak nitów przy kadłubie?

7390a31f01c67a1d.jpg

f9ee60c477020078.jpg

6ae0260baff7e0b0.jpg

Proszę o pomoc(odpowiedź na dwa zadane pytania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lotki sa ok. ja bym ich w ogóle nie wychylał, ale tak jak zrobiłes jest poprawnie.

tam gdzie nie ma nitów bedziesz miał otworzone drzwiczki kabiny, i chyba to załatwii sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.