Skocz do zawartości

Spitfire Mk1a 1:24 - Airfix


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli tylko relacja jest merytorycznie i praktycznie przydatna to niech i będzie uzupełniana co dwie minuty. Sam chciałbym znaleźć tyle czasu i zaparcia by uzupełniać moje tak często...

 

Póki co jesteś na bardzo dobrej drodze do fajnie wykonanego modelu. Oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem tak. Zabrałeś się za model,który potrafi doprowdzić do szewskiej pasji,ale nie skarżąc się, pytasz o to czy o tamto i to tworzy z tej relacji prawie mały tutorial. To jest dobre podejście bo można na tej podstawie się czegoś dowiedzieć i zobaczyć całkiem dobrą fotorelację.

Nie jest to może szczyt marzeń kogoś kto szuka info jak zbudować Spitfire'a Mk.I,ale napewno można z twojej relacji skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to może szczyt marzeń kogoś kto szuka info jak zbudować Spitfire'a Mk.I

 

Bo ja nie chcę brnąć w waloryzacje takiego bydlaka, jeszcze od Airfixa Fajność modelu będzie polegać na wielkości Fajnie że nie masz o moim modelu najgorszego zdania:) Kurde... a ty to kim jesteś, że tak sie znasz na samolotach z tego okresu? Masz naprawdę bardzo bogaty zasób wiedzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytasz o to czy o tamto i to tworzy z tej relacji prawie mały tutorial

 

No przynajmniej tobie odpowiadają...

 

Kurcze nie mówię, że ta twoja relacja jest zła. Po prostu różnimy sie w pewnych aspektach jej prowadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i nie mam Ci za złe Twojej opinii oraz wygłaszania jej tutaj - powiem więcej! Dobrze, że mi to powiedziałeś! Powiedz mi jeszcze co Ci się konkretnie nie podoba, a spróbuję pogodzić "nasze aspekty prowadzenia relacji", by i Tobie odpowiadały

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i nie mam Ci za złe Twojej opinii oraz wygłaszania jej tutaj - powiem więcej! Dobrze, że mi to powiedziałeś! Powiedz mi jeszcze co Ci się konkretnie nie podoba, a spróbuję pogodzić "nasze aspekty prowadzenia relacji", by i Tobie odpowiadały

 

Pozdro

 

To chyba ja powinienem brać przykład z twoich relacji bo cieszą się większą popularnością ranżada:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie mówię, że ta twoja relacja jest zła. Po prostu różnimy sie w pewnych aspektach jej prowadzenia.

 

To chyba ja powinienem brać przykład z twoich relacji bo cieszą się większą popularnością

 

Nie do końca rozumiem o co chodzi Jak już powiedziałem nie wazne jak prowadzi się relację, wazne jest tylko to,aby inni (zwłaszcza młodzi) modelarze mieli z niej pożytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Położona warstwa "RAF Sky Type S" na spód samolotu:

5c51a1bed4d6cdbc.jpg

4469b0ebcab0c445.jpg

 

Niestety za wskutek jakiegoś błędu w konfiguracji sprzętu i konsystencji farby (no i sposobu malowania) MIAŁEM kaszkę na modelu (znowuuu). Poradziłem sobie z tym papierem 2500 i wodą, a nie zmywaniem farby jak poprzednim razem ( na jednej foce widznieje pudełko z nowym niesklejonym jeszcze bratem, który nie dawno pocztą przyszedł... no w sumie to trochę dano:) :

dce0b76cd036dea3.jpg

6902a1da9da98bdb.jpg

3f4da19e3d93d2ca.jpg

1391637931c77f9e.jpg

 

Teraz model czeka na druga warstewkę, która ma zakryć przeszlifowane do gołego plastiku miejsca... aaa tego...no... spieprzyłem owiewkę. Nie wiem co mam zrobić. Chyba będę musiał jakoś zmyć cały Sido z niej, bo odlazł w jednym miejscu od taśmy.

 

Pozdro i liczę na komenty, nie tak jak za poprzednim postem...

 

PS: Bardzo przepraszam za fotki, robiłem je telefonem,mojego Olympusa tata wziął gdzieś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę musiał jakoś zmyć cały Sido z niej, bo odlazł w jednym miejscu od taśmy.

Do Cleanlux'a wrzuć na chwilę i potem chusteczką zetrzyj. I po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, model jest większy niż Ci się wydaje, bo to normalna szklanka 250ml, a mam tam wodę która pomaga w szlifowaniu (to nie alkohol) Ta, ten kolor jest minimalnie zielonkawy, jak dorwę aparat to na ogródku zrobię normalną fotkę, po umyciu pyłu z farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Cześć,

świetna robota w zlinkowanym przez Ciebie "topiku".

 

Tymczasem ja brnę dalej, mam zrobione 90% modelu. Ale jadę z fotami po kolei:

 

Na początku wziąłem sie za pomalowanie spodu i zacząłem maskować:

9b927946cbcc1976.jpg

 

Potem stwierdziłem, że boję się starych kalek więc zmalowałem takie cuś...

397db0059b75fb56.jpg

 

Domaskowałem...

30da063b1a3fbdaa.jpg

 

I pierwsza warstwa dark earth na modelu! Siadła idealnie.

573893cea8aa3559.jpg

791284b829a01be6.jpg

 

Jutro postaram się uzupełnić preshading i pomalować drugą warstwę DE, a także zrobić coś z tą nieszczęsną owiewką. Tymczasem lecę do sklepu do pattexa, bo się skończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też czy by niebiesko czerwonych kół na skrzydłach nie pomalować, ale nie zrobię takiego szablony z taśmy, więc musiałbym iść do firmy reklamowej żeby mi wycieli na ploterze... z folii. Za dużo roboty. Jak mi się kalki spiepszą to wtedy pójdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też czy by niebiesko czerwonych kół na skrzydłach nie pomalować, ale nie zrobię takiego szablony z taśmy

 

 

Spróbuj wyciać kółka w taśmie cyrklem olfy, niekiedy tak robię i wychodzi nawet ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Montex zrobił maski do Spifire Mk V Trumpka w 1:24. "Na oko" kokardy na skrzydła powinny wymiarowo pasować. Tyle, że trzeba kupić cały zestaw Super Mask za około 30 złotych.

 

Małe sprostowanie:

 

Jest też zestaw Super Mask do modelu Airfixa Spifire Mk I, więc będzie jak znalazł.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.