Skocz do zawartości

Spitfire Mk1a 1:24 - Airfix


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ma ktoś może dostęp do kolorowych zdjęć silnika spitfire'a Mk1a?

Chcę go postarzyć i szczegułowo pomalować i może dodać jakieś kabelki.

Proszę o pomoc i ewentualnie jakieś porady

 

PZDR Łukasz

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Może się to przyda choć na samolotach się zbytnio nie znam i nie wiem czy dokładnie o to chodzi.

 

c1429783ddb497edm.jpg f2ceb6ea5e9970a5m.jpg 88a8e00faf864a4em.jpg e5995b3a37a7e722m.jpg

657c06726cae3ac6m.jpg

 

I coś jeszcze tu:

http://www.spitfiresociety.demon.co.uk/engines.htm

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż co do zdjęć to pierwsze oK

drugie to budowany na licencji w stanach Merlin Mk.28 znany jakko Packard V-1650 to samo co napędzało min. Mustanga(na zdjęcuu Spitfire Mk.XVI)

3 i 4 OK to są Merliny

Ostatnie zdjęcie to jakieś nieporozumienie przecież to Daimler Benz DB 605 chyba nawet G trudno rozpoznać napędzający MESSERSMITTA Me-109

w wersjach G i K więc nie mam pojęcia co on tu robi ?

 

To tak a szybko potem wstawię zdjęcia

Podpowiem tylko iż Ty szukasz R-R Merlin Mk.III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wstawiam zdjęcia część pochodzi z monografii część wygrzebana z zakamarków netu część od znajomych

Zdjęcia przedstawiają wersje Mk. I i II Jak zapewne wiesz różnica polegała na zastosowanym silniku Mk. I miał jak już pisałem Mk. III, natomiast Spitfire Mk.II miały Merliny wersji Mk.XII

 

Silnik i zamocowanie

cd55fbfe9f396baam.jpg

e884208d7551a55cm.jpg

1f0d592c361348c0m.jpg

d1da5f1e7bacf7e4m.jpg

4a57c1444d07570em.jpg

d650432bfeb443f1m.jpg

 

detale z nim związane

6d305c6993ebb548m.jpg

62f467c9661ea1ffm.jpg

 

BONUS na koniec

823f081307095decm.jpg

 

Dobra to powinno Ci starczyć widzę że masz w planach model potężnych rozmiarów jeżeli potrzeba by było zdjęć, rysunków detali to wal śmiało coś na pewno się znajdzie. Odnośnie Spita mam sporo rzeczy więc jak coś Cię interesuje to mów dokładnie co bo aby wszystko zeskanować to jakoś nie czuję ochoty

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

po pierwsze:DZIĘKI!!!

po drugie:nie znam się na tym prawie wogóle...

po trzecie:będę na pewno dużo pytań zadawał bo go nie chcę zwalić a dużo dla mnie znaczy.

W instrukcji mam podane zupełnie inne kolory i już tak to pomalowałem i WAŁ!!! jestem wkurzony. Kokpit też ma w rzeczywistości inny kolor czyli szary na dole a na górze czarny a nie cały czarny.

Zastanawiam się tylko co jeszcze jest nie tak...

 

PS: zdjęcia są świetne i chyba wszystko przemaluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,

skończyłem silnik i pochwalę się. Jako że jestem "małoletni" (niedoświadczony) proszę o wyrozumiałość ale i jednocześnie multum rad i pouczeń. na zdjęciach każdy silnik był inny także postaniowiłem zrobić sobie "wolną amerykankę"... nie wiem czy nie przesadziłem z przybrudzeniem. Będę oczywiście dawał foty z dalszych postępów prac. niech ten wątek ozyje troszkę:

 

www.ciupas.fotosik.pl

 

Aha, jest tam też zdjęcie z instrukcji: częśi 107 108 są alternatywne.Czy to znaczy że może ich nie być?

 

 

 

 

 

Może ktoś juz zaintereowałby się wynikami mojej pracy i skomentował??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

HALLO!!!!!! Czy naprawdę nikt nie może skomentować wyników moich prac??? Przepraszam, że piszę kilka postów pod rząd, ale gdyby ktoś odpisał byłoby inaczej. wiem, że ten temat nie jest na szczytach popularności, ale jednak proszę o komentarz. Sporo ostatnio podłubałem przy tym samolocie, po niedzieli postaram się wrzucić foty. Wtedy powinienem mieć dostęp do aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj..

Też mam nadzięjeę że ten wątek się rozwinie bno model który masz jest ogromny...

ja mam ten modelik w 1/48 z ICM I na początek są nieco podobne..(Chciarz że mam wersję mk.XVI)

A co do silnika to ja bym go przynajmniej troche rozjaśnił w postaci pomalowania niektórych części na "gunmetal" lub kolor tego typu..

Z uwagą będe śledził wątek..Pozdrawiam i życzę powodzenia..Artur Radkieiwcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dopiero teraz zauwazylem ten watek... Jak dla mnie, silnik wyglada super. Zadne gunmetale, nie sluchaj... Taki silnik najfajniej wyglada wlasnie jak jest pomalowany na ciemny kolor i zrobione sa przecierki. Natomiast faktycznie zastanowilbym sie nad zrobieniem jakichs jasnych akcentow. Przyjrzyj sie fotkom, ktore masz i zobacz, czy nie daloby sie zrobi jakiegos filtra na kolor aluminium, czy jakichs aluminiowych przewodow gdzies tam nie ma.

Loze tez sie fajnie prezentuje. Ciekawy jestem, jak to bedzie wygladalo po ostatecznym umieszczeniu tam silnika.

A, jeszcze jedna rzecz mi sie podoba. Logo R-R wyglada bardzo plastycznie i realistycznie. Pracuj dalej i pokazuj postepy, bo jak narazie idzie Ci super

 

Ps. W przyszlosci moze jednak umieszczaj miniaturki zdjec na forum. Byc moze dlatego niewiele osob jest zainteresowanych Twoim modelem, bo po wejsciu do tematu nie widza zdjec, w ktore mogliby sobie kliknac, tyllko jakiegos linka, ktory nie rzuca sie w oczy i w ogole jakos tak sie prosi o zignorowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Majek. Każdy ma swoje upodobania, a modelarstwo jest to zabawa i nauka historii... A tak wogóle czemu uważasz żeby tak nie robić jak napisałem

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak umieszczałem te linki, nie potrafiłem jeszcze wstawiać miniaturek. Silnik już dawno jest na swoim miejscu, wygląda dosć dobrze, spróbuje go jeszcze trochę uplastycznić kilkoma detalami. Zdjęcia pojawią się po niedzeli-wtedy będę już w domu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle czemu uważasz żeby tak nie robić jak napisałem
Nie mowie, zeby tak nie robic, tylko sugeruje inny sposob. To co napisalem o Twoim sposobie, potraktuj z przymruznieme oka. A widzialem silniki pomalowane w calosci gunmetalem i widzialem silnik malowany bardzo ciemnym szarym - prawie czarnym i tylko przetarty gunmetalem i srebrzanka. Upodobania upodobaniami, historia historia, ale silnik pomalowany w sposob, o ktorym mowie, wygladaja zdecydowanie lepiej, bardziej realistycznie i plastycznie. To oczywiscie tylko moje zdanie, ale widac to nawet na tym pokazanym silniku. Owszem, brakuje mu paru akcentow, ale generalnie wyglada fajnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ja nie hciałem malować go całego lecz hciałem tylko zadać akcent..Przecież nie wszystkie części silnika są czarne przez zabrudzenie, lub usmarowane..

Pozdrawiam Artur

 

PS: A co do przymrużenia ok to spox. Potraktowałem to za bardzo agresywnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ja nie hciałem malować go całego lecz hciałem tylko zadać akcent..Przecież nie wszystkie części silnika są czarne przez zabrudzenie, lub usmarowane..

Pozdrawiam Artur

 

PS: A co do przymrużenia ok to spox. Potraktowałem to za bardzo agresywnie..

 

 

Rozumiem ciebie Artur . ale w tak dużym modelu z dużą ilością detali trzeba dbać o zgodność historyczną . To moje zdanie. Każdy uważa jak chce. Zresztą to model Lucasa więc zrobi jak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem- zdjęcia!

 

Silnik już ostatecznie na swoim miejscu.

7319b70d4c7df037m.jpg

 

a5b60f5ffd75b7b4m.jpg

 

Dwa zdjęcia, które nie wiem jak opisać.

94b4c851bbfa0f7bm.jpg

 

6cb5b544bba4eb5dm.jpg

 

A tu porównanie ze spitem i migiem-29 1:72.

866f3bfac6230d52m.jpg

 

ddc44169d6a2dc6em.jpg

 

Na tych zdjęciach widać, że lewy statecznik jest wyżej i do przodu.

b007dd3a855feb48m.jpg

 

30b7a4773aa7e342m.jpg

 

Rozwalona kalka. Dla tego nie mogę robić innej wersji.

0d1bf7d17ced0d07m.jpg

 

Złamany "goleń" nie wiem jak to się nazywa.

24a16b7d35f1eeefm.jpg

 

Kokpit i kabina pilota.

1891b17fbd6064b6m.jpg

 

3063ca72ea1ec1b7m.jpg

 

Wylot.

8082ed84826ac689m.jpg

 

Od spodu...

4a10d54226a2e89cm.jpg

Jak na dzień dzisiejszy wklejoną mam górną część lewego skrzydła a prawe zostało zalane Nitrolem. Pozdrawiam. prosz o komentarze.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.