Skocz do zawartości

Spitfire Mk1a 1:24 - Airfix


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Troszkę chyba przeholowałeś z wycieraniem. Tzn. skrzydła przy kadłubie są ok. - bywały wydeptane do gołej blaszki. Ale zewnętrzne częsci płatów? Tam już nikt nie łaził z buciorami. Na tylnej częsci kadłuba też raczej nikt nie jeździł na oklep. Obicia ( czy raczej przetarcia ) lotek - to już zdecydowanie przesada. Z drugiej strony - często poobijane i powycierane były ramy limuzyny i kadłub przy drzwiczkach pilota ( wokół nich )

Reasumując - sama technika bardzo mi się podoba, tyle, że za dużo tego dobrego. Całość sprawia przez to wrażenie eksponatu muzealnego, który stoi od kilkudziesięciu lat pod chmurką ( w suchym klimacie ).

 

Czy ja dobrze zrozumiałem, ze oznakowanie będzie zrobione z folii, tzn. naklejone ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Ograniczę samokrytykę, zaraz biorę brąz i zieleń, aerograf i jazda z naprawianiem srebrnego g.. na modelu. W między czasie kupiłem od kolegi (artoorkap) żywiczne figurki z zestawu Trumpetera. Mam cichą nadzieję, ze pod koniec prac ożywią trochę ten model... ale chyba nie będzie dioramy. Będzie stała figurka obok samolotu na półce. Powinno wyglądać ciekawie. Sorry za fotki, ale nie umiałem zrobić lepszych przy takim a nie innym świetle.

f8fea78c8c4dbfb5.jpg

3a58f267b24795d7.jpg

13e7cfd53800142a.jpg

 

Wrzucę fotki, jak wygląda farba po poprawkach!

 

PS: Kurde, ten fotosik strasznie kijowo pomniejsza foty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ci to nawet wychodzi. Pytanko. Robisz go zgodnie z historią czy było tak naprawdę czy wymyślasz ??? Mam nadzieję że jest on z prawdziwego dywizjonu... Napisz jaki to dywizjon i szkwadron ...

Ogólnie superancko ci to idzie. Pracuj dalej!

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dopiero dziś poprawiłem brąz, a że farbka była stara, to mi się nie trafiło w kolor

P1010058.JPG

P1010059.JPG

 

Zaraz spróbuję nadrobić postshading'iem. Baaaardzo mocno rozcieńczona czarna farbka po liniach podziału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no nie wiem rak reszta kolegów ale mi się to nawet podoba.Jakby był wyeksploatowany i wyblakły oraz powycierany miejscami.Niech wypowiedzą się znawcy ale ja bym to zostawił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotkach z lampą błyskową "shading" wygląda dużo za intensywny, ale i tak troszkę przesadziłem... kurcze, tu się ukazuje moje marne doświadczenie modelarskie, a konkretnie malarskie. Pierwszy raz to robiłem. Zero wyczucia...

P1010059-1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post shading wyszedł nawet dosyć fajnie!

Chyba raczej "nawet dosyć za mocno ;)

 

A co do obić... w miejscu "kreski" jest wypukłe...nałożenie się blach (tak mniemam). Sądzę, ze trudno było wcisnąć tam stopę, a po co łazić po czymś co nie jest poziome, skoro można po poziomym? A co do tych po prawej stronie, to wiem, że musiały tam być. W końcu z samolotu się korzysta nie?

 

Muszę poszukać zdjęć z epoki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skanuj0001.jpg

Tutaj tak na szybko - widać, że obicia wchodzą także na bok kadłuba. To obicie powstaje pod drzwiczkami kabiny bo tam najczęściej się chodziło. Reszta jest mniej poobijana tak jak i to miejsce na prawym skrzydle.

 

Fotka przedstawia Spita V ale to miejsce jest tak samo zbudowane we wszystkich wersjach - tam mniemam. Jeśli się mylę niech ktoś poprawi. Poczekaj jeszcze z tymi obiciami na więcej komentarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ jestem gość! Z dwóch powodów.

1. Udało mi się nałożyć na Spita parę kalek w idealny sposób. Nie srebrzą się i mimo, ze kilka mi się porwało na więcej niż 5 kawałków, wyprowadziłem je jakoś. Uważam że wyglądają super.

2. Mam nowy aparat, który w sztucznym świetle bez zooma i statywu potrafi zrobić takie oto fotki:

IMG_0022.jpg

IMG_0023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawym skrzydle nie bylo potrzeby chodzic, bo do kabiny pilota wchodzi sie od lewej.

 

Mam nowy aparat
Musisz jeszcze nauczyc sie, jak panowac nad glebia ostrosci, bo przy fotografowaniu modeli to bardzo wazna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła "rodzinna" cyfrówka, nic "profi", ale nie miałem pojęcia, że właśnie zwykłe, rodzinne aparaciki potrafią coś takiego.

Canon PowerShot SX110 IS - ten "nowszy", po liftingu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.