Skocz do zawartości

Georgios Averof grecki krążownik pancerny


daru65

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Pozdrawiam wszystkich Od dłuższego czasu jestem stałym oglądaczem waszych modeli, nie mogę wyjść z podziwu. Postanowiłem też coś zaprezentować a z racji, że mieszkam w Grecji będzie to grecki bohater narodowy Averof, okręt który sam właściwie w 1 wojnie bałkańskiej rozpracował turecka flotę. Nie będę się specjalnie rozpisywał.[patrz-Wikipedia] Okręt stoi sobie w porcie jako muzeum, wiec mogę go sobie oglądać. Model jest z żywicy w skali 1-350 z cala masą blacharstwa....................właśnie starałem się zamieścić jakieś zdjęcia ale coś nie wychodzi?!

 

http://s1236.photobucket.com/albums/ff449/daru65/averoff/?action=view&current=800px-Averof_Today2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bardzo ciekawy temat

podobają mi się prosto i czysto klejone elementy fototrawione, duży plus za to

natomiast mniej mi się podoba to, że na niektórych z nich widać pozostałości po odcięciu od reszty blaszki (np. na zdjęciu z falochronem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie tez zauwazylem te niedociagniecia na blaszkach przy falochronie,normalnie nie widac,ochydnemakro!poprawie.wrzucam pare nowych ujec,co nie znaczy ze tyle naprodukowalem od wczoraj,po prostu byl y juz gotowe wczesniej,.averof5003.jpg

averof5004.jpg

averof5006.jpg

averof5007.jpg

averof5008.jpg

averof5010.jpg

averof5011.jpg

averof5012.jpg

averof5013.jpg

averof5014.jpg

averof5015.jpg

averof5016.jpg

averof5017.jpg

averof5018.jpg

averof5019.jpg

averof5020.jpg

averof5021.jpg

averof5022.jpg

averof5023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, że coś się dzieje, ciekaw jestem dalszych prac

 

ps. oglądając aktualizację zastanawiam się czy zawsze to makro jest potrzebne? powyżej bez kilku zdjęć też byłoby ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam! poniewaz to moj pierwszy okret z taka masa blach,wiec postepy sa raczej mizerne,postanowilem najpierw to pozbierac do kupy i potem malowac.nie wiem czy to sluszne bo widze ze wiekszosc z was maluje duzo wczesniej.zobaczymy.moze mi ktos powiedziec czym to prysnac przed glownym malowaniem?

 

th_averof6001.jpg th_averof6002.jpg th_averof6003.jpg th_averof6004.jpg

th_averof6005.jpg th_averof6006.jpg th_averof6007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym to prysnac przed glownym malowaniem?

osobiście preferuję Citadel - Chaos Black, sprawdzał mi się już jako podkład na blaszki i plastik ale nie testowałem jeszcze na żywicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Ładny kawal żywicy. I śliczny okręt.

Szkoda tylko że malowanie takie... szare...

BTW - greckie jednostki nie nosiły wielobarwnych kamuflaży (sorki za lamerskie pytanie) ?

 

osobiście preferuję Citadel - Chaos Black

Zaprzyjaźnione służby donoszą, że w/w farba występuje w dwóch różnych postaciach w zależności od tego czy jest w spraju czy w buteleczce.

Prawda to ?

Czy nie ważne, czy psikam sprajem czy aerografem z buteleczki ?

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

averoff zostal zakupiony wlasciwie tylko w jesnym celu.cel ten to pokonanie floty tureckiej i odzyskanie wysp morza egiejskiego.poniewaz w owym czasie byla to najsilniejsza jednostka w tym regionie udalo sie im to podczas 1 wojny balkanskiej w 1913r.averoff wraz z innymi greckimi okretami[o wiele mniejszej sile],a wlasciwie sam pogonil turkow niedaleko przyladka elli w pirwszej bitwie i niedaleko wyspy lemnos w drugiej.po tej porazce tureska flota juz nie wystawiala nosa z dardaneli.kamo,ktore pokazal marek jest z pozniejszego okresu.w grecji jest to okret bochater wlasnie za okres 1912-1913{wojny balkanskie)a w owym czsie wygladal szaro.pozdrawiam

th_1938.jpg

th_3817537216_887655a2b7_b.jpg

th_averof1-2.jpg

th_GeorgiousAveroff-01.jpg

th_GR_BB_Averof_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ten podklad "SkullWhite" GW znacznie mniej mi leży... schnie jakoś nierówno, w paru miejscach na metalowych figurantach odpryski się po paru dniach zrobiły... Jeśli koniecznie chcesz jasny podkład, kup szary firmy Motip, nie jest zły.

Fiu fiu, ale się offtopic zrobił Sorry, panie autorze wątku warsztatowego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam ponownie! prace nie posuwaja sie zbyt szybko, ale cos sie dzieje. a tak przy okazji male pytanko. czy zaaplikowanie mu surfacer 1200 jest wskazane,i co to dokladnie daje?

czy lepiej czarny primer np.the army painter[taki znalazlem w sklepie]w spraju?

pozdrawiam

 

th_averof7005.jpg th_averof7006.jpg th_averof7007.jpg th_averof7008.jpg th_averof7009.jpg

th_averof7010.jpg th_averof7011.jpg th_averof7012.jpg th_averof7013.jpg th_averof7014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.