Skocz do zawartości

TIRPITZ 1:350 TAMIYA


DIeSEL-20

Rekomendowane odpowiedzi

Ale poco je w ogóle podklejać ? Przecież chyba nie chcesz go trzymać do góry kopytami. Zresztą nawet prawdziwy Bismarck (jak i chyba wszystkie inne okręty) miał jedynie "położone" wieże na barbety. Mam nadzieję, że nie przykleiłes tych blach teraz bo jesli tak to łana gimnastyka Cie czeka żeby nie uwalić tych relingów.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przepraszam za zaśmiecanie tematu nie swoimi zdjęciami.

Pozdrawiam

Nie ma sprawy fajny pomysl choc Piter tez w sumie ma racje bo jak sie polozy to tez jest ok.

Piter spokojnie tylko je przymierzylem ale jak juz wspomnialem na koncu ostatniego posta mam lekkie wontpliwosci co pierwsze a co drugie jesli chodzi o blaszki.

To moj pierwszy raz z ich udzialem i pewnie nie unikne klopotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIeSEL-20, porównaj sobie armatki, które znalazłeś, z tymi:

http://www.exito.sklep.pl/RB_MODEL_350L ... -5257.html

http://www.exito.sklep.pl/RB_MODEL_350L ... -5260.html

http://www.exito.sklep.pl/RB_MODEL_350L ... -5270.html

Ten sam sklep, druga strona w dziale "Lufy 1:350" Trochę więcej cierpliwości w poszukiwaniach

 

Ps. Cholera, ja chce STARE FORUM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej cierpliwości w poszukiwaniach:

ztego co podales przeoczylem 38cm reszte widzialem PS: wstawione linki nie dzialaja

Ja kupilem wszytsko w JB bo moglem zaplacic paypal-em nie lubie zostawiac danych kart wszedzie.

Ale mimo wszystko dzieki za pomoc

Dzis dokoncze obrabiac artylerie tak by byla gotowa na lufki dokoncze tez skrobac komin a jutro mam zamiar ponownie pomalowac kadlub i zabiore sie za maskowanie na burtach.

Apropo maskowania w pierwszym poscie okreslilem sie jakie wybralem i Czy ktos wie jakiego koloru sa laty na pokladzie

Osobiscie mysle ze zielony khaki ale pewnosci nie mam.

 

ps: Wygralem wczoraj na aukcji model ktorego dawniej bylem posiadaczem ale niestety nie przetrwal proby czasu do dzis.

A mowa o USS ESSEX cena 20 pare zlotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nowy silnik forum obcina linki

Chyba nie jest az tak zle mi sie poprawnie wstawiaja.

Do rzeczy pora na mala aktualizacje. Polozylem kolejna-ostatnia warstwe czerwieni na kadlub ;)

100_5374.JPG

Komin zostal oskrobany i poszpachlowany artyleria oczekuje lufek

100_5375.JPG100_5383.JPG

 

100_5378.JPG

Poklad pokrylem podkladem i po malu bede sie zabieral za maskowanie kadluba.

100_5387.JPG

 

Ps: Zaczynam kompletowac podzespoly do lodowkowca bo ten kompresorek to lipa jakas.

Dotarl tez dzis do mnie USS ESSEX bardzo datowe wydanie 100_5386.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ;)

Widze ze nikomu sie ESSEX nie podoba hehe

Dzis po pracy wziolem sie za maskowanie burt a to efekty:

100_5393.JPG

 

100_5395.JPG

Troche sie dzis zawiodlem bo juz myslalem ze przyszly lufki a listonosz przyniosl rachunek

No ale coz poradze czekamy dalej z niecierpliwoscia.

Dobrej nocy zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej myślę, że dno zbyt jasne, ale chyba namieszała tu troche lampa błyskowa Za to faktura duzo lepsza, jest gładki

Co do Essexa, to owszem, podobać się będzie na warsztacie

Może nie zabrzmi to zbyt mądrze, ale już samo maskowanie wygłląda ciekawie, chciałbym zobaczyć to kamo jak najszybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie zabrzmi to zbyt mądrze, ale już samo maskowanie wygłląda ciekawie, chciałbym zobaczyć to kamo jak najszybciej

Wyluzuj juz z tym czerwonym dalej

Kamo co prawda prawie skonczone ale jeszcze trzeba momencik na fotki poczekac trzeba jeszcze pare zeczy dopracowac (nie dokladne maskowanie)

ok ok malutka fotke wrzuce 100_5403.JPG

Forest wiesz moze jakiego koloru byly laty na pokladzie tutaj Czy to jest tak jak wyglada czyli siwy czy bylo inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Forest

Czas na nieco bogatsza aktualizacje

Zacznę od malej rzeczy, która bardzo mnie ucieszyła i uratowała chwilowo od przejścia na pędzle hehe

100_5418.JPG

A teraz przedstawiam efekty ostatnich dni-tygodnia pracy nad kadłubem.

100_5415.JPG

 

100_5416.JPG

 

100_5405.JPG

 

100_5406.JPG

 

100_5408.JPG

 

100_5409.JPG

 

100_5412.JPG

 

100_5414.JPG

 

No to by było na tyle dzisiejszego wieczoru czas na i do lozka bo jutro do pracy.

A w stoczni pora na komin artylerie i nadbudówki a dokładniej ich dopasowywanie na sucho i malowanie co by się zgrały z kadłubem hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabiera smaku - fajnie, ale dwie ostatnie fotki linia wody, czarny kolorek troszke się pofałdował albo takie złudzenie.

abir24 fakt jak przyjzalem sie fotkom wyglada podejrzanie ale w realu jest dobrze. Z reszta jak wyjdzie w morze nikt nie zwroci na to uwagi

Dzis zaczolem nadbudowki powiercilem bulaje zaczolem odcinac to co wedlug edka nie potrzebne i tak po malu zgrywajac obie instrukcje posowam sie do przodu.

Najpierw wstepna przymiarka

100_5419.JPG

a tutaj juz stan obecny nieco poszpachlowany

100_5420.JPG

 

Zastanawiam sie tylko jak zabrac sie za malowanie ale na rowni z postepem prac wymyslam na bierzaco technike i tak wymyslilem ze bede przygotowywal i malowal kazdy poziom po koleji a pozniej zloze je w calosc, blaszki przygotuje i pomaluje osobno i bede je montowal na koncu. Nie mam tu na mysli drzwi i bulajow.

Nie wiem czy to dobry plan ale leprzy taki jak zaden, tak sadze.

A tym czasem do luzeczka pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt szalu nie ma

Ja tez sie zastanawialem nad drewnem ale chyba juz dosc zainwestowalem wiec raczej sobie odpuszcze.

Chwilowo pracuje tez nad kompresorkiem wiec tu pare groszy pojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj maila to wysle ci wszystkie jakie zrobilem choc wiele ich nie ma

nie wrzucalem wszystkich na picasse z oszczednosci miejsca bo wiedzialem ze i tak ich tu nie wstawie wszystkich

 

A w czym masz problem? Instrukcja mowi inaczej? Z jakiego okresu maskowanie robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie juz raz oto pytalem ale chyba nikt nie przeczytal.

Jak postepowac z blaszkami a kakretniej malowac je przed montazem

Nie bardzo wiem jak sie za to zabrac pierwszy raz ich uzywam. Pytanie nr2 Wiekrze elementy trzeba przeszlifowac papierem aby sie przykleily poprawnie bo na bananowatych powierzchniach po zupelnym stwardnieniu kleju odchodza po jakims czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIeSEL-20, błagam: GRAMATYKA!! Blaszki traktujesz podkładem do metalu, np: Metal-Primer Mr. Hobby. Poza tym nie rozumiem, po co chcesz szlifować blaszki ? Poza tym myślę, że pomoże Ci rada Jędrka:

będziesz pływał modelem w wannie i bombardował go? przecież większość raz przyklejonych blaszek więcej nawet nie dotkniesz, farba nie będzie sama z siebie odlatywać od części płatami jak rdza, metal primer ma zwiększyć przyczepność farby m.in. ze względu na krycie tzn. farba kładziona na goły metal przeważnie przy malowaniu pędzlem nie zawsze go kryje, lubi się np. zbierać na środku blaszki i ciężko pomalować wtedy np. krawędzie ale to nie znaczy, że blaszki bez podkładu w ogóle nie uda się pomalować, wręcz przeciwnie a jeszcze z pomocą aero to już miodzio

 

tak jak pisali koledzy, jedynie praktyka da Tobie najlepszą wiedzę co i jak, a o połowie z tych rad pewnie nie będziesz pamiętał przy pierwszych detalach

 

gdyż zarówno możesz przykleić blaszkę do części i całość zagruntować surfacerem, możesz przykleić blaszkę do zagruntowanej już części i pociągnąć ją wtedy metal primerem a możesz też kleić już pomalowaną blaszkę na pomalowaną część i zrobić jedynie podmalówki na miejscu klejenia albo wręcz nic nie gruntować i malować na żywca, sposobów jest wiele i każdy z nich można stosować na jednym modelu

...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.