Skocz do zawartości

TIRPITZ 1:350 TAMIYA


DIeSEL-20

Rekomendowane odpowiedzi

Popatrze jak nie znajde nie wykluczam ze sam nie nabede kolejnego egzemplaza. Wtedy bede ja mial zlom na sprzedaz

A oto efekty pospiechu

100_5156.JPG

100_5157.JPG Troche nie pasuje

Jak widac nawet bulaje porobilem. I co

Lufy tez rozwiercilem

100_5146.JPG100_5147.JPG

Pomaluje i zobacze jak sie beda prezetowac.

ps: szkoda mi troche kasy wydawac na metalowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No mało ciekawie to wygląda, troszke się powyginały. Jak już tak bardzo się spieszyłeś to może trzeba było po wymyciu opatulić je w chusteczke higieniczna a ewentualne kłaczki pozamiatać miekkim pędzlem.Prawa lufka- do poprawki, otwór troszke uciekł. Spróbuj zrobic punkt igła lub jakimś szpikulcem a dopiero póżniej nawiercaj Trzymam kciuki, kończe kawe i do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mawiają... FAIL...

 

kiedyś tak załatwiłem "prawie gotowy" (w sensie, że już pomalowany) model samolotu, chyba jakiś ŁA5... niestety nie dało się go odratować.

 

Co do wykonania kadłubów z balsy - super pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady chwilowo a by nie poglebic sie dalej odsuwam wygiete na bok a pozniej pomysle ;)

Do zobaczenia w krotce

 

--edit-- Koledzy male pytanko odnosnie koloru pokladu. Jak wczesniej pisalem chce zrobic takie kamo

I niby jest to w koloze ale nie bardzo lapie jakiego koloru sa te laty

Bo pklad w instukcji ma byc podobno Wooden deck tan Co rozumiem jako braz z ciemnym drewnem.

Z tym ze instrukcja przewiduje kamo ktorego nigdzie nie ma Wiec juz sam nie wiem a fotek nie moge znalezdz z opisem kolorow bo o kolorowych nie marze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmagan ciag dalszy hahaha a raczej klopotow.

Zakupilem dzis rozcieczalnik poprosilem pana w sklepie o wiekrzy no i mi podal.

Kanisterek opatrzony tajemniczym logiem (SP cellulose tinners) pojemnosc 500ml

Wrocilem do domku rozrobilem farbke z resztek humbrolowego "dedykowanego" rozpuszczalnika zaczolem szalec na pokladzie ale zbraklo wiec rozrobilem kolejna z nowym rozcienczalnikiem co by ladnie droga warstwe polozyc i co kto zgadnie

rezultam

100_5161.JPG

z aerka normalnie spadl snieg hehe Co sie okazalo hm no proste zly rozcienczalnik uzylem i sie narobilo. Teraz trzeba zakupic i umyc wszystko dedykowanym wspomnianym humbrolem bo na ten plastik ma alergie i mieknie. ps: Ciekawe czy do mycia aerka moge go spokojnie uzywac

Ale ok pojdzmy dalej przygotowania kadluba trwaja wczoraj przykleilem uchwyty srob napedowych a dzis lekko je podszpachlowalem

100_5158.JPG100_5164.JPG

Dziob tez postanowilem wyrownac bo srednio to pasuje

100_5163.JPG

Szpachle ktora zastosowalem tez dzis kupilem

100_5165.JPG

Latwo sie naklada schnie w 30min a do pelnej twardosci 24h standardowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spóbuj ten pył zetrzeć przy pomocy twardego płaskiego pędzelka. Mi pomogło jak po pomalowaniu areo miałem proszek na powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spóbuj ten pył zetrzeć przy pomocy twardego płaskiego pędzelka. Mi pomogło jak po pomalowaniu areo miałem proszek na powierzchni.

Wiesz co no ja zaszalalem i usunolem calosc rozpuszczalnikiem bo wogule dziwnie to wyszlo. Ale dziekiza rade pewnie sie przyda.

Wczoraj wygralem w koncu blaszki Edka na ebayu wiec jak dotra (Kanada) to bede wiedzial co usuwac z pokladu i nietylko a co nie i bede posuwal sie do przodu.

Przynajmniej taki mam plan a jak wyjdzie czas pokaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na dostawe i zobaczymy co sie bedzie dzialo dalej.
W między czasie możesz jeszcze dopracować łączenie kadłub - pokład. Zdjęcia dziobu pokazują, że model aż się prosi o dodatkowe szpachlowanie

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

I ja śledzę twoje postępy DIeSEL-20 bo właśnie zaczynam swojego Tirpitza tyle tylko że Academy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIeSEL-20, jak postępy w pracy - skusiłeś się na poprawki ze szpachlą w dłoni ?

...

Wiesz co boje sie troche co bym nie przesadzil :/ nie wystarczajace doswiadczenie.

Jurgen Witam w gronie widzow i licze na wsparcie ;)

 

No wiec tak dzis korzystajac z okropnej pogody postanowilem zasisc w (pracowni) haha bo szczerze mowiac idzie sezon letni i karzdy czas wolny a mam go niewiele staram sie spedzac z kolegami na bawieniu sie RC z tad opoznienia w budowie. W zlym okresie ja zaczolem tak mysle.

Bo zaczelo sie fatalnie od zwinklowanych ludeczek potem pomylka rozpuszczalnika a dzis upadl mi kadlub i sie dziub odlamal naszczescie odrobinka.

Ale olac wszelkie przeciwnosci doloze wszelkich staran aby zaczelo to jakos wygladac.

Dzis pomalowalem dolna czesc kadluba kolorem dull red czy taki wlasnie ma to byc? mi sie podoba. 100_5339.JPG

100_5340.JPG

100_5344.JPG

Wiec do zobaczenia w krotce mam nadzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczolem, karzdy, dziub

Brak polskich znaków przełknę, ale trochę szacunku dla ortografii

A co do malowania, myślę, że kolor jest trochę za blady, choć znawcą B. nie jestem, musiałbyś zajrzeć do innych warsztatów. Nie mniej, moim zdaniem powinien być dużo mocniejszy, coś w tym stylu:

opoczno_inwencja_czerwien_20x20.jpg

 

pozdrawiam,

Forest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest Dzieki za lekcje ortografi

Co do koloru to na fotkach wyszedl nieco inny niz w realu ale zgodny z instrukcja wiec taki zostaje.

Na pierwszym zdjeciu oddalona czesc rufowa nie dokonca zostala oswietlona lampa blyskowa i jest nieco ciemniejsza.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIeSEL-20, szpachli nie ma się co bać, a model zdecydowanie będzie lepiej wyglądać.

Zgadzam się z Forestem - kolor wyszedł Ci nieco za jasny, może warto prysnąć jeszcze jedną warstwę, nieco ciemniejszą ?

...

ale ja porostu jej nie kumam i zeby nie bylo ze sie nie staram bo ile moge to sie podpytam mojej dziewczyny ale ile mozna wstyd.
Nie pogrążaj się...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem w realu wyglada to nieco lepiej ale macie racje prysne chyba jeszcze raz w krotce.

Mam pytanie wiecie moze dlaczego farba sie proszkuje na powierzchni?

Czy moze to zalezec od farby-koloru? Pytam choc sam w to nie wierze.

Aerek wyczyszczony dokladnie rozpuszczalnik do farby dedykowany.

Gdzie jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIeSEL-20 co chodzi o jakość powłoki farby - zapewne psikasz piwatą... i zapewne tu tkwi problem... to samo jest u mnie... Ja spróbuję zmienić dyszę na nieco większą, może pomoże

 

 

 

Powodzenia

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest Co powiesz o tym odcieniu.

100_5350.JPG

100_5351.JPG

Dzis kupilem papier 2500 i przelecialem kadlub na mokro pomieszalem 2 czerwone i sa efekty mysle ze teraz jest ok.

Kami Posiadam BD-128P 0.35mm i BD-134 0.3mm kupilem je w zestawie z kompresorem ktory wlasnie zaczyna pluc woda mimo filtra.

Zrobie chyba wlasny z lodowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest z fakturą dna? Wygląda jak posypana pudrem, totalnie matowa

Stary to mnie zaskoczyles, dzieki tobie zagladnolem do instrukcje upewnic sie czy ja cos az tak bardzo pomylilem czy wlasnie ten mat jest na miejscu.

I co zpotkalem "Dull red/ Mattrot/Rouge mat" Niewiem jak to sie stalo ale lecac do sklepu zpisalem ztlumiony czerwony mat.

W kazdym razie dziekuje za uwage papier 2500tysia pojdzie w ruch i naprawie to w krotce.

Wczoraj pracowalem nad srodkowym pokladem (dopasowywalem blaszki)

100_5363.JPG

100_5364.JPG

Jestem w szkou jak to wyglada (pierwszy raz sie tym bawie)

100_5359.JPG

100_5358.JPG

No i aby posunac sie dalej czyli wkleic to w kadlub potrzebuje zalozyc dzialka bo pozniej bedzie lipa, mozna je wkleic na stalem ale tak nie chce wiec musze je zalozyc przed wklejeniem a co za tym idzie trzeba je zlozyc i tu maly dylemat inwestowac czy nie tym razem.

Mowa o lufach oczywiscie. Naliczylem jakies £26 za komplet czyli 10.5cm/38cm/15cm/20mm/37mm troche drogo a na kasie nikt nie spi ale swiadomy jestem ze wygladaja kozacko. I tu ciekawostka podczas poszukiwan taniosci trafilem na TO na TO i na TO I tak sie zastanawiam czemu ten sam towar z tego samego miejsca mozna kupic za granica taniej niz w kraju.

No w kazdym razie pomysle o tym jeszcze a miedzy czasie zrobie z tego co mam i zobacze jak to wyjdzie czy bedzie bardzo mnie razilo

Mam pytanko odnosnie fartuchow przylufowych. Macie jakis pomysl na material ktory mozna by tu uzyc?

 

Pozdrawiam

 

--edit--

Koledzy doradzcie jak postepowac z blaszkami. Chodzi mi o kolejnosc.

Czy montowac je na rowni z modelem czy malowac i montowac pozniej? Nie jestem pewien jak to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni wiem czy dobrze zrozumiałem ale planujesz wkleić dział artylerii przed sklejeniem nadbudówek z pokładem.

jeśli nie chcesz robić tego teraz przerób sobie barbety na taki system jak stosuję się w modelach czołgów. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony Tutaj masz dwa zdjęcia z mojej przeróbki:

 

391f06b125288f91gen.jpg

 

ff8320cc6e69f212gen.jpg

 

Przepraszam za zaśmiecanie tematu nie swoimi zdjęciami.

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.