Skocz do zawartości

TIRPITZ 1:350 TAMIYA


DIeSEL-20

Rekomendowane odpowiedzi

Nic sie nie martw, nie myli sie ten,co nic nie robi.Ja swoje Arado mylem w zmywaczu WAMODU namoczylem w sloiku i tyle widzialy farbe /klej tez/ Poklad TIRP... tez mylem,probowalem DOTA i KRETA, braklo mi chyba cierpliwosci i wymylem w CLEANLUX-ie SUPER.WAMOD za drogi,kazdy ma swoj patent. Jak juz umyjesz to moze pobaw sie podkladem unikniesz tego co cie spotkalo przy odrywaniu tasmy. Ja przed malowaniem w 90% wszystkie elementy myje, plyn do naczyn+ ciepla woda /odtluscisz po palcach/ a i farba lepiej bedzie sie trzymala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja wlasnie zwodowalem Arado w zmywaczu do paznokci

100_4818.JPG100_4820.JPG

I tak to wygladalo

100_4820.JPG100_4824.JPG Krzyze daly sie zdjac. Beda na potem

Mam pytanie odnosnie czasu mianowicie: W jakich odstepach nakladac warstwy farby Czy moge sie wspomagac suszarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda "czołgista" ale się przyglądam jestem nowicjusz to i może jakieś wasze rady kierowane do wykonawcy modelu będą mi kiedyś przydatne.A te krzyże że niby na potem to tekst czesia z władców much heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie!

Mianowicie na jaki kolor pomalowac Arado od dolu? Instrukcja tego nie przwiduje. Ja znalazlem w necie cos takiego lub to

Natomiast przwiduje kolor jasno szary na plywakach (w dolnej czesci oczywiscie. I tu pytanie bo rozumiem ze samolot ma tez byc jasno szary? Nie jestem pewien jakie byly na Tirpitzsie Bo te z netu troche nie bardzo mi leza takie zielone czy jakis takie. Moze ktos wie jak to zrobic tak by bylo dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

może tutaj znajdziesz trochę odpowiedzi:

 

http://bismarck-class.dk/technicallayout/aircraft/aircraft_scale_plans.html

 

i tu:

 

http://www.arcforums.com/forums/air/index.php?showtopic=212898

 

Z tego co wyguglałem Arado miały standardowy kamuflaż złożony z plam odcieni zielonego i jasnoszary spód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te samoloty, kolega kiedyś tak zrobił i miał potem jednego P-38 xD

Wybacz ale nie zrozumialem. Jakie P-38

 

skell Dzieki zrobie chyba szare jakies i bedzie dobrze szkoda tylko ze nie jestem wstanie wykonac reszty oznaczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamierzam wrucic na stocznie i mam pytanko.

Jaki podklad polecacie pod humbrole? To moj drogi model ktory maluje ale pierwszy z aerografem. I ten pierwszy QUEEN MARY 1 jakos wychodzil pedzlem a teraz po aerografie widze ze farba jest duzo delikatniejsza (ciensza warstwa) i chyba bez podkladu sie nie da.

Z gory dziekuje za pomoc. i do zobaczenia w krotce mam nadzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje Tamiya podkład w sprayu pod akryle które są bardziej delikatne niż emalie więc z powodzeniem mogę polecic.[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio testuje podkład MOTIP-a /pdkład samochodowy/ FAJNY i cena bardzo atrakcyjna 500ml ok.23zł ale używam też surfacer 1200 + leveling thinner od Gunze. Sprawdzają się również farby w aerozolu biel i odcienie szarości/to tylko moje zdanie/ale jak to z tymi farbami bywa trzeba je dobrze "roztrzepać" ręka czasem boli Może tu poczytaj.

viewforum.php?f=104

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abir24 Dzieki za link super temat. Przy okazji wciagnolem sie w nastepny. Nabede podklad i zobaczymy co sie bedzie dzialo.

 

cloner16 Dzieki za prezentacje ;) Gapa ze mnie

A sfoja droga niezle to zrobil, mam nadzije ze mi sie jakos upiecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po malej przerwie (praca)

ostatnio nabylem podklad i prace sie posuwaja, choc dzis juz rozumiem wpis

To nie wygląda za ciekawie ....

Kiedy poraz drugi prubowalem zmyc farbe okazalo sie ze pochwalony za pierwszym razem zmywacz to zabujca plastiku to sprawilo ze Arado nieco ucierpialo.

Tak to wyglada na dzien dzisiejszy

100_4872.JPG

100_4873.JPG

100_4874.JPG

Jak widac samoloty pomalowane juz dwoma kolorami, na fotkach zauwazylem male braki farby na stelazach plywakow.

Pozdrawiam i do zobaczenia w krotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--edit--

Zapomialem zapytac Czy ktos wie jaka jest ruznica miedzy edkiem dedykowanym do revela a tym do tamiy? Bo to co zauwazylem to cena i te dla rev.. moge kupic od reki a te dla tam... zawsze gosc wystawia do licytacji i juz 2razy nie mialem okazji wygrac (praca)

Czy te ruznice sa az tak powazne ze trzeba nabyc dedykowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te ruznice sa az tak powazne ze trzeba nabyc dedykowane?

Zdecydowanie polecam zestaw dedykowany. Zestawy są różne. Poza tym wydaje mi się że zestaw do tamki zawiera też blachy z imitacją desek na pokładzie. Z tym że nie jestem pewien czy na każdy poziom czy tylko od 1+

Tamka i Revell to dwa różne modele w odetalowaniu. Revell jest kilkanaście lat młodszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Koledzy pomocy Wziolem sie po sporej przerwie do pracy i popsulem szalupy.

A mianowicie umylem je przed malowaniem i chcialem im pomodz wyschnac (suszarka) wywale ja za okno wrrr (jestem zly na siebie) no i sie troche zdeformowaly. Jutro wzuce fotki.

Czy macie moze jakies nie potrzebne na sprzedaz Lub wiecie gdzie mozna szukac gratow do modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.