Skocz do zawartości

Supermodele wraków, wozów uszkodzonych itp.


PiterATS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym tutaj pokazać trochę modeli z całego świata, przedstawiające wraki, pojazdy mocno zużyte, wozy uszkodzone i dioramki. Skala wszystkich modeli to 1/35.

 

T-28:

 

th_b_481_1.jpg

 

Pożar:

 

th_b_713_1.jpg

 

No brak słów- wygląda jak zdjęcia archiwalne, a to przecież diorama:

 

th_b_1085_1.jpgth_b_1085_2.jpg

 

Błoto:

 

th_b_1290_1.jpgth_b_1290_4.jpg

 

Pz. III:

 

th_DioramaPZKFIII-rozbity.jpg

 

Stalin pod fabryką:

 

th_fabrimig02.jpgth_fabrimig08.jpgth_fabrimig10.jpgth_fabrimig15.jpg

 

Willys- trochę sielankowa scenka;-)

 

th_jeepjbv01.jpg

th_jeepjbv02.jpgth_jeepjbv03.jpgth_jeepjbv04.jpgth_jeepjbv05.jpg

th_jeepjbv06.jpgth_jeepjbv10.jpgth_jeepjbv11.jpgth_jeepjbv12.jpg

 

Stalin po przejściach:

 

th_js2mulf02.jpgth_js2mulf03.jpgth_js2mulf04.jpg

 

KW:

 

th_Mig_kv2a.jpgth_Mig_kv2b.jpg

 

Panthera w kościele;-)

 

th_RozbityPantherdiorama.jpg

 

Ach ta młodzież:-))

 

th_sherm.jpgth_sherm2.jpgth_sherm5.jpg

 

Stug na torach:

 

th_stugmig1.jpgth_stugmig2.jpgth_stugmig3.jpg

 

Mam nadzieję, że te zdjęcia zainspirują Was do zbudowania jakiegoś fajnego modelu.

 

Pozdrawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super , mam jakiegoś starego grata i mam w planach nadać mu nowe życie więc temat w dechę bo podpatrzę jak

 

również czekam na kolejne fotki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podniecacie sie nie wiem czym. Widzieliście choć takie modele z bliska?.No to o czym mowa. Mnie takie nie podniecają ,jedynie radują oko bo ładnie zrobione. Co tam obrazki , do dzieła panowie trza takie mieć na półce w domu.ja mam ,nie chwaląc się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąściwie to musiałbym pokazywać modele mojego taty, ale raz że to nie moje dzieła, a dwa że zgody na to nie mam. Moze troche za bardzo się pochwaliłem bo ja takich nie robię wprawdzie( na rzaie ,bo za jakieś 20 lat to kto wie) ,ale zawsze jest co popodglądać na żywca. ps. nie chcę się chwalić ale jeszcze nie widziałem na żadnej wystawie modelarskiej w Polsce tylu modeli i w takiej klasie jak ma mój tato. Bo za granicą to owszem widziałem ,ale to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu gadać, czy te fotki są od nas z Polski? No właśnie. W Polsce jest paru wspaniałych modelarzy (i na tym forum), ale to jest garstka w porównaniu nas z np. Niemcami. W Niemczech na zawodach to cała hala jest załadowana wysokiej klasy modelami(arcydziełami). Nie chcę gderać, ale wystarczy iść na jakiś konkurs u nas w kraju. Dobrej klasy modele można policzyć na palcach jednej ręki. Jak myślicie czemu?. Ja myślę ze to jak z standardem życia u nas i w UE ;). Truskawki w Niemczech kosztują 15zł kilogram i to jest dla nich tanio!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryjek proponuję żebys założył swoje forum, na którym zgromadzisz fenomeny modelarskie podobne do ciebie i bedziecie sie wzajemnie upajać swoimi (wirtualnymi) modelami.

Szkoda czasu na oglądanie takich lipnych modeli jak te nasze

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tylko w Bytomiu i widziałem multum wspaniałych modeli. A czy ty tam byłeś? Czy widziałeś? Teraz chyba trochę przegiąłeś. Modele są dobre gdy się podobają. Moje nie podobają się nikomu oprócz mnie się mnie. I dlatego dla mnie są dobre.

 

P.S. powinieneś przeprosić wielu ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. powinieneś przeprosić wielu ludzi.

 

Myślę, że DBauer ma rację...

 

Poza tym myślę, że wywód Ryjka na temat: "Jakość modeli a poziom życia" nijak ma się do rzeczywistości...

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kogo mam przeprosić ?. Wyraziłem tylko swoją opinię na temat jakości modelarstwa w Polsce. Chciałem na ten temat podyskutować a nie kogoś obrażać. Obrazić sie mogą tylko tacy, co mają niskie poczucie swojej wartości, a modele, które robią uważają za superdoskonałe. Na pewno nie uraziłem wysokiej klasy modelarzy, których jest tu na forum sporo. Ale ja nie o tym. Byłem w Bytomiu i co?, to miał być wysoki światowy poziom?. Nie chcę nikogo urazić tylko coś uzmysłowić. A widzieliście, choć jeden konkurs w Moskwie, bo o Ameryce nie będę wspominał. Co mnie bardzo uderza to różnica w jakości wykonanych tam modeli,a tymi u nas. (W Bytomiu widziałem tylko parę takich) I O TYM CHCIAŁEM PODYSKUTOWAĆ a nie kogoś obrażać (jestem daleki od tego) A to, że tak napisałem wcześniej to chodzi o to, że ja też bym chciał żeby w Polsce były takiej klasy(nie chodzi o organizację, bo ta jest SUPER) konkursy modelarskie.Chcialem podyskutować na ten temat i zachęcić dolepienia lepszej klasy modeli. Ale widać mi nie wyszło to już nic nie będę pisał. ryjek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już nic nie będę pisał. ryjek

 

Choć tutaj się z Tobą zgodzę. Mam nadzieję, że to obietnica i, że obietnic nie łamiesz.

 

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie te fotki wykonane w sepii wyglądają niesamowicie - zresztą wszystkie są fantastyczne

Co do dyskusji o zagranicznych konkursach to jest ona chyba pozbawiona sensu gdyż nie wiem Ryjek czy zauważyłeś ale zebrane modele na takich imprezach pochodzą z wielu krajów w tym także z Polski. Polacy przywożą z nich wiele trofeów i nieraz należą do światowej czołówki - tutaj przykład np. Andrzeja Ziobro i jego Lancastera którym zdobył więcej nagród niż ty byś był w stanie zdobyć przez 200 lat.

 

Bardzo chętnie zobaczył bym modele Twojego ojca ale jeśli to taka tajemnica to tylko współczuć. Widzisz tak się składa że mój ojciec też klei od niepamiętnych czasów, jest to jego pasja a zarazem praca (modele od podstaw na zamówienie), zdobył już pokaźną kolekcje trofeów za swoje dokonania i swoimi słowami niestety go obraziłeś. Właśnie pracuje nad dwoma dioramkami na których będą wraki więc jak tylko prace dobiegną końca wstawie tutaj zdjęcia i każdy będzie sam mógł ocenić.

 

Pozdrawiam i przepraszam za offtopa ale musiałem wyrazić swój pogląd na całą sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryjek mam wrażenie że usiłujesz prowokować mnie i innych forumowiczów. Stawiasz mi jakieś wyzwanie ? Ja mam pokazać a Ty będziesz stawał na głowie żeby zrobić fotki swojej kolekcji ? Nie sądzisz że to jest bez jakiego kolwiek sensu ?

Nie twierdze że nie posiadasz znakomitej kolekcji dioram w domu i że są to najlepsze modele w polsce ale pisząc w ten sposób wypadało by to udowodnić. Widzisz modelarstwo to też sztuka poddawania się krytyce. Nie chcesz bądź nie możesz nam przedstawić dokonań Twojej rodziny to nie rób tego na siłe. Jeśli masz stawać na głowie to się nie męcz - masz do tego pełne prawo ale nawet najznamienitsi modelarze (czy to polscy czy z zagranicy) nigdy by się do takich słów jakie napisałeś nie przyznali.

Palnołeś gafe i niestety chyba nie wiesz jak z niej wyjść.

 

Niewielką część modeli mojego ojca można zobaczyć na KW. Nie wiem czy jest sens wstawiania kolejnych wątków tutaj ale jeśli będą chętni to coś wybiorę i moge zamieścić. Koniec tego sporu - Ryjek - chcesz to zamieszczaj. Jeśli dioramki są takie dobre warto je pokazać światu i być z tego dumny. A następnym razem zastanów się przed napisaniem kolejnego takiego postu gdyż nie dość że mieszasz z błotem wspaniałe modele polskich modelarzy to jeszcze wynika to z wręcz obrzydliwego i bezpodstawnego zadufania w sobie.

 

Pozdrawiam i kończe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ze sie zagalopowałem się z tym chwaleniem, ale żeby kogoś obrażać i prowokować to nie było moim zamiarem.Ze swej strony wyraziłem swoją opinię,tak jak ty Piter na mój temat,i mam za to przepraszać. Może źle mnie zrozumiałeś, chciałem podyskutować nie o mojej kolekcji tylko o klasie modeli w poszczególnych krajach. Ciekawiły mnie różnice z tego wynikające,a to ze oceniłem Polskie modelarstwo tak to jest to moja subiektywna ocena.Byłem ciekaw czy ktoś to widzi tak jak ja, ale mogę sie mylić. Możecie mi tylko wyjaśnić, czemu na zagranicznych konkursach, na których byłem, widziałem same doskonale wykonane prace. Może słabszej jakości nie przyjmują w konkursy ?(Seniorskie). I jeszcze, czemu jest ich zawsze tyle, że hali nie starcza?,A u nas raptem na paru stołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast pisać głupoty wrzucie jakiś nowe foty, a jak chcecie gadać o poziomie modelarstwa w UE, załóżcie temat może być ciekawy .

 

każdy ma prawo do swojego zdania, może po prostu ryjek ma inne kryteria oceniania (jest wybredny - wolno mu...).

 

Pozdrawiam

WM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste dlaczego poziom modeli na wystawach w Polsce jest na takim niskim poziomie - bo Ryjek nie wystawia doskonałych modeli swego ojca :haha::haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już nic nie będę pisał. ryjek

 

Choć tutaj się z Tobą zgodzę. Mam nadzieję, że to obietnica i, że obietnic nie łamiesz.

 

 

Pozdrawiam

Samik

Witam.Ten młody człowiek ma chyba w genach zakodowane to żeby obarażać wszystkich i wszystko dookoła.Popatrzcie tylko sobie w temacie "M-113 Fitter" co wypisywał na mój temat.Nie wspomnę juz o pw.A swoja drogą szkoda że go nie poznałem w Bytomiu.Może by zmienił zdanie o mnie.Myślę ze nie ma co sobie nim zaprzątać głowy.Mogę tylko dodać ,że wielu z tych polskich modelarzy jeździ na zawody na zachodzie i zdobywa laury(vide Andrzej Ziober np.).Zakładam że wiesz kto to jest, czy Krzysztof Barcz,Krzysztof Gęga, Darek Zwierzyński i wielu innych.Pozdrawiam.Imieliński Zbigniew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze to właśnie przez takich jak ty imek46 kuleje poziom zawodów. Popatrz na swoje modele kolego i bij sie w piersi ,bo ja przynajmniej nie pretenduję na Sztukmistrza jak ty. A ty owszem dając swoje nazwisko między największe sławy polskiego modelarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.