Skocz do zawartości

Lamborghini Diablo VT- REANIMACJA


Praetorian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Penwnie Wy ( ja też) nie spodziewaliście się, że prędko zacznę jakąś nową relację w tym dziale A jednak.

Sytuacja wygląda tak: kupiłem za nieduże pieniądze Diablo Hellera w wersji VT. Kasta nie pomalowana i kilka części ułamanych lub nie doklejonych. Nadwozie już zacząłem psuć ( odklejać ) i niedługo je pomaluję. Kolorek to najprawdopodobniej indygo gloss humbrola oczywiście

 

Tak to wygląda:

 

a224d6a30f96cfc2m.jpg

361568d38aaee63dm.jpg

ae82467ebb104452m.jpg

2031546581aab37em.jpg

 

 

Jak coś zrobię, to dam znać.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praetorian nie bądź taki skromny

Patrząc na twoje wczesniejsze modele nie mam wątpliwości, że to będzie piękna ozdoba modelarskiej witrynki

 

Jakbys miał jakieś problemy, albo zapytania to albo tu albo na PW dawaj. Postaram się pomóc jak co.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne

 

Ale ja i tak jestem noobie Moją silną stroną są tylko pomysły... a wykonanie wyćwiczę jak skleję kilkadziesiąt modeli np. jak Andrzej

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś co ma potężną moc Zasiadam w pierwszym rzędzie i będę dokładnie badał co Ty z takim cacuszkiem będziesz wyprawiał !!

 

Miłosz zlituj się - napisałeś "żędzie" ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zasiadam w pierwszym rzędzie i będę patrzył jak będziesz coś kombinował z tym diablem, ja ze swoją Rav 4 nic nie wykombinowałem ale jest w kolekcji

 

A ty kolego przeszedłeś samego siebie: "zedzie", "bede", "patrzyl" itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamborghini Diablo, lubię je.

Ale mam jedno ale. Nie lepiej było kupić nowy model z Fujimi, a nie odnawiać Hellerowski model Ja osobiście wolałbym kupić nowe Diablo. Ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Diablo piękny furacz moje i pewnie innych marzenie z dzieciństwa.

No to powodzenia w reanimacji

Cały czas będę nadzorował postępy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie, to kolega dał mi je za grosze gratis do kilkudziesięciu puszeczek farbek... Jeśli się wkręcę, to może kupię następną osobówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamborghini Diablo, lubię je.

Lubię, mało powiedziane, uwielbiam. Mam jedno sklejone z Italeri (ten Heller wygląda podobnie) i 4 z Fujimi (do zrobienia). Teraz siedzę nad drugim Gallardo a ostatnio popełniłem dwa Murcielago - może będą w SM.

Nie lepiej było kupić nowy model z Fujimi, a nie odnawiać Hellerowski model Ja osobiście wolałbym kupić nowe Diablo. Ale to tylko moje zdanie.

Moje też.

PS

W kolejce czekają: Miura, Jota, Countach x 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da się zrobić :D

 

Model jest HELLERA na 100%, ale np. na rewersie kasty zobaczyłem napis:

Italeri 1990 Made in Italy

 

Za chwilunię wrzuce nowe fotki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki...

 

Karoseria pomalowana podkładem, wyszlifowana i jeszcze raz pomalowana podkładem. Teraz jest po ostatnich szlifach i jeszcze dziś zabiorę się za kładzenie bazy... Wnętrze wymoczyłem przez noc w krecie i także dzisiaj je psiknę moim ulubionym kolorkiem na wnętrza, czyli beżowy mat Na karoserii naszkicowałem linie między którymi położę czarny, bądź pomarańczowy gloss (raczej pomarańcz)... Na zdjęciu jest także widoczna część wymoczonej ramy od Peterbilta, za którego ostro się biorę przez święta

 

OTO FOTO:

 

2845a311dcbdf6d6m.jpg

f02a03fc87dc511am.jpg

2028e194a2b1b740m.jpg

84a18637fd0455d6m.jpg

 

Ps. Kolory podkładów się różnią, bo pierwsza warstwa to spray, a druga to mieszanka białej matt i szarej matt humbrola...

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to goł... Pierwsza warstwa bazy już poszła... Niestety pomimo, że zdjęcie robiłem na pełnym słońcu nie widać, że jest to metalic... A szkoda, bo efekt jest na prawdę niesamowity...

 

0c0fb2693b790877m.jpg

b8baa5930f8ae09am.jpg

 

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakoś tak nie wlazła tma pierwsza warstwa... Jeśli druga też nie zakryje, to będzie trzeba kombinować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakoś tak nie wlazła tma pierwsza warstwa... Jeśli druga też nie zakryje, to będzie trzeba kombinować...

Taka drobna rada ode mnie.

Jak kładę pierwszą warstwę farby to skupiam się na liniach podziału, aby potem nie mieć z tym problemów. Oczywiście każdy ma swoją technikę malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam witam...

 

Kasta na ukończeniu... Zastosowałem super-efekt kameleonu połączenie dwóch kolorów: Indigo Metallic i Miedź Metallic

 

Jak widać na zdjęciu tylnego zderzaka kolory zmieniają się w miare odpowiedniego kąta padania światła... Do tego przez całą karoserię pasek koloru Miedź Semi-Metallic... Pasek jeszcze przed ostatnim szlifem, a potem kolejne dwie warstwy humbroll gloss varnish...

 

Tak to się prezentuje:

 

b7ef6064dccd2e2cm.jpg

6588bb425564d3c3m.jpg

44c5cb1d1f5b3b03m.jpg

b00f24d085d78587m.jpg

 

 

Pozdrawiam,

Przemek.

 

Ciekawe, czy ktoś zakuma, że to spóźniony prima- aprillisowy żarcik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.