Skocz do zawartości

Heinkel He-219 A-7 UHU Tamiya 1/48


METYS

Rekomendowane odpowiedzi

No to startuję z tym kolosem, mam nadzieję że uda mi się go skończyć przed ( i przywieźć ) Wrocławiem. Do budowy użyte zostaną: kokpit i przedział uzbrojenia ( częściowo ) z Airesa, oraz silnik i elementy zewnętrzne z CMK.

 

HPIM7790.jpg

HPIM7789.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko warsztat będzie aktualizowany, tyle że na razie jest zbyt marnie aby co kolwiek pokazywać. Aktualnie pociąłem skrzydła pod lotki z CMK, wyciąłem miejsce na światła i zacząłem pasować żywice.

Niestety łączenie połówek płata w miejscu zetknięcia się gondoli silnikowych to porażka, nie jest to Tamiya do jakiej jestem przyzwyczajony

 

Mam też prośbę, gdyby ktoś miał zdjęcia wyżej wymienionych silników od przodu i pod niewielkim kątem byłbym wdzięczny gdyby wrzucił, a dodatkowo jeszcze zdjęcie bądź schemat mocowania oświetlenia na lewym skrzydle to już był bym wniebowzięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mmmm też takiego miałem... remont domowy (niebyło mnie więc nie mogłem przypilnować) i po modelu.

Wiesz już może jak będziesz malowć swoją sowę?

W pudle powinna być instrukcja malowania sówki w skali 1:1 w stosunku do medelu. Nakleiłem ją na karton i taśme 2stronną, wyciołem plamki, nakleiłem....

Dzięki temu efekt końcowy był taki że: plamki miały różnorodny kształt, nie były okrągłe (aerograf robi okrągłe plamki), i były nie wyraźne (tu trzeba uważać na rozcieńczenie farby i takie tam.)

Gdyby Cie to interesowało to mogę wysłać zdjęcie pozostałości modelu z efektem malowania (nie miałem serca go wywalić do kosza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RH Twoje cudo już widziałem Ja jednak chyba pokombinuję z wykonaniem szablonu z wzornika Tamiji, ale do tego jeszcze daleka droga, choć może jak nic nie wyskoczy to w święta uda mi się trochę podgonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejna porcja fotek, trochę udało mi się podciągnąć prace przez sobotę i niedzielę Teraz zabieram się za silnik, może na Wrocław jakimś cudem uda się go skończyć.

Przeraziłem się tylko jego rozmiarem, zacząłem kombinować z gablotką dla niego i minimalne rozmiary to 35x35, gdzie ja to postawie, przecież półeczki mam węższe

 

HPIM7839.jpg

HPIM7834.jpg

HPIM7838.jpg

HPIM7837.jpg

HPIM7835.jpg

 

Jakim kolorem pociągnąć wnętrze gondoli silnikowej RLM 02 CZY 66

Osobiście stawiam na 02 ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Fajnie! Tylko co to za kolorystyka, bo barwy jakieś beżowe... I w jaki sposób robiłeś plamy?

 

Kolor bazowy to Tamija XF-23 dodatkowo w niektórych miejscach pociągnięta jeszcze z domieszką ( dość dużą ) brązowej. Natomiast plamy ( robione od szablonu ) to Mr. Color 37 RLM75 Gray Violet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Powolutku do przodu, maszyna potraktowana filtrami, sidoluksem i zapuszczone linie podziałowe a no i niewielkie obicia ( jakoś tak bardzo bardzo skromnie jak na mnie ).

 

P1000591.jpg

P1000590.jpg

P1000589.jpg

P1000588.jpg

P1000587.jpg

P1000586.jpg

P1000585.jpg

P1000584.jpg

P1000583.jpg

P1000582.jpg

P1000581.jpg

P1000580.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no świetnei to wygląda:)

a mam takie pytanie- na innym forum napisałeś że użyłeś valejo washy - ja próbowałem i mam dość nie fajne wspomnienia ( pewnie coś spaprałem) ale przy zapuszczaniu linii maksymalnie szybko schło i usuwanie nadmiaru prowadziło do ścierania bezbarwnego podkładu miejscami z farbą bazowa...

jakieś rady?:)

rozcieńczałem 1:1 wodą

Tak owszem, ale wash kładzie sie na lakier akrylowy - Sidolux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem użyłem wash-y Vallejo ale jako filtrów kładzionych na cały model a nie do zapuszczania linii podziału. Do jako takiej funkcji nigdy ich nie używałem, do tego stosuje olejne farby dla plastyków, znacząco upraszcza to cały proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.