Skocz do zawartości

ABRAMS


athlon5

Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz dawno nic nie pokazywałem zdecydowałem się ujawnić kilka fotek.{Niestety z nich jestem szczególnie niezadowolony ale nie mam dziś innych warunków do zdjęć}

Tym razem Abrams.Kupiony okazyjnie na allegro jakis stary zestaw Dragona-prosto z pudła bez dodatków

Oceniajcie doradzajcie i krytykiujcie ale proszę konkrety{ by unikać blędów w przyszłości}a nie tradycyjnie "mi sie nie podoba"

 

 

89b249bed2a5.jpg

 

ecde0152bf61.jpg

12194c4b1261.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajny i calkiem ciekawie pomalowany i porysowany, ale moim zdaniem powinienes byc bardziej konsekwentny. Panele boczne i kadlub masz zarysowany (zarysowania na panalach z przodu sa bardzo efektowne)

i nieco pordzewaialy- fajnie, ale kola i gasienice sa czyste jak krolowa sniegu .

Tak czy siak wrazenia pozytywne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włazy od wewnątrz nie są raczej białe a w kolorze czołgu. Panele na przodzie wieży, są chyba za grube. Odrapania farby na ekranach przeciwkumulacyjnych- REWELACJA !!! Pozwolisz że skopiuję je na swoi9m Abramsie?? Model mi sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne odrapania rzeczywiscie i ogolnie ładny, czysto sklejony i pomalowany model

 

To co bym poprawił to:

 

- dziwny kolor peryskopów i innych "szkieł"

- lufa M2-ki chyba nierozwiercona, a można w tej skali

- nie kojarzę typu plecaka zawieszonego na wieży, Alice to to nie jest, ani duży Molle też.

- zęby gąsienic powunny być wytarte 'do metalu".

- jak ktoś już napisał widac dysonans między "nadwoziem" i "podwoziem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te panele na wiezy powinny byc biale, to po to zeby nie strzelali sami do siebie.

 

Powinny być białe?? Zdanie chyba troszke źle sformułowane, a o to przykład:

 

v44596_03.jpg

 

Battle_Tank_M1A1_Abrams_17698.jpg

 

Wydaje mi się że te panele są w kolorze pojazdu. Owszem mogą być jaśniejsze, lub ciemniejsze, lub białe ale MOGĄ być a nie POWINNY być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Abramsow nigdy za duzo i twoj sprawia pozytywne wrazenie. O peryskopach koledzy juz wspomnieli, o ile dobrze widze pominales ten szczegol we wlazie kierowcy?

 

Jeden szczegol, o ile dobrze pamietam to jezeli montujesz MCD (missile counter device) na wlazie przed stanowiskiem ladwniczego to budujesz wersje M1A1 czyli czolg korpusu wiec wyrzutnik granatow dymnych powinien byc innego typu niz ten ktory ty zastosowales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamkijak: To chyba nie jest wersja M1A1 tylko M1A2. Urządzenie które zidetyfilkowałeś jako MCD jest w rzeczywistości CITV czyli termowizor dowódcy wprowadzony właśnie w A2. W takim wypadku wyrzutniki są OK.

 

MCD wygląda tak:

 

3544mcd1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamkijak: To chyba nie jest wersja M1A1 tylko M1A2. Urządzenie które zidetyfilkowałeś jako MCD jest w rzeczywistości CITV czyli termowizor dowódcy wprowadzony właśnie w A2. W takim wypadku wyrzutniki są OK.

 

Masz racje, zwracam honor autorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei{ w mierę }

łazy faktyczznie przemaluję bo zrobiłem białe z przyzwyczajenia do "rusków"

Panele na wieży raczej w dobrym kolorze choć faktycznie za grubę -do wymiany.Koła i gąski ubrudzę jeszcze -choć muszę przyznać że obólnie brudzenie i ślady eksploatacji to moja " pięta Achillesowa"

Wizjery chwilowo zostaną a jak skombinuję coś lepszego postaram się poprawić.

Lufa jest rozwiercona a w zasadzie nie musiała bo oryginalnie była"otwarta"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufa jest rozwiercona a w zasadzie nie musiała bo oryginalnie była"otwarta"

 

 

Koledze nie chodziło zapewne o armatę 120mm tylko o lufę karabinu na włazie dowódcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jesli chodzi o wizjery

Chciałem coś takiego ale nie bardzo narazie to wyszło

 

Ja bym te wizjery zostawił, na swoich Abramsach też zrobiłem czerwone i jest dobrze ( przynajmniej tak wnioskuję, bo nikt sie jeszcze nie przyczepił )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

OK modelik! Podoba mi się, ale przynajmniej na mnie robi wrażenie niedokończonego. Zresztą twa poprzednie modele umieszczone w tym tygodniu, wyglądają dla mnie jakieś takie nieskończone.

Ale to moje subiektywne odczucie. poza tym pięknie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

OK modelik! Podoba mi się, ale przynajmniej na mnie robi wrażenie niedokończonego. Zresztą twa poprzednie modele umieszczone w tym tygodniu, wyglądają dla mnie jakieś takie nieskończone.

Ale to moje subiektywne odczucie. poza tym pięknie.....

 

 

Model dziś wraca na stół warsztatowy.Postaram się poprawić co się da zgonie z sugestiami.Jeśli Ci sie chc dodaj coś więcej na temat tego niedokończenia bo pewnie masz racje a autorowi nie zawsze rzucają się w oczy detale widziane przez innych.

Dodam jeszcze cos na temat plecaka o którym pisał kolega kugelblitz.

Nie mam pojęcia co to za plecak taki tylko znalazłem w szyfladzie {może ktoś z załogi go zabrał z domu bo innego nie miał}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Jest tak: modelik jest ciut za sterylny. Są dwie fotki oryginału. Jeden prawie nowy, czysty, ładny, nie podrapany. Drugi, ten co gniecie samochód, jest już trochę styrany. Popatrz na płytę czołową tego pojazdu. jak wygląda? Jak jest powycierana i jakie zacieki są na niej. Twój pojazd jest pomalowany trochę niekonsekwentnie i nielogicznie. Ekrany boczne poobijane, koła czyste itp....

Modelikowi brakuje olejnych artystycznych farb. Potraktuj go filtrami, olejami, zacieki, przebarwienia, odbarwienia, wycieniuj itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marioba, chyba reklamuje mojego Abramsa ( Zartuję ) . A tak swoją drogą to chyba wrócę z tego projektu grupowego z powrotem do warsztatu w Pojazdach wojskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.