Skocz do zawartości

ZSU-23-4


athlon5

Rekomendowane odpowiedzi

Kolej na "sziłkę"{ czy szyłkę?}

Tak jak przy Abramsie zdjęcia wyszły gorzej niz oryginał ale to nie usprawiedliwienie-jak będa lepsze warunki postaram się zrobić nowe.

Mam wrażenie że skopałem troche model przez matowizer-jakby się spłaszczył ale oceńcie sami;

Model ze starego zestawu Dragona-"prosto z pudła"

095042a6826e.jpg

414594eb46df.jpg

b0eee1af0082.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie trochę za czysta.

 

a każdy model ma wyglądać jakby wyszedł z bagna lub był młotkowany cały tydzień??

 

No dokładnie. Ja też nie lubie takiego podejścia że każdy model pojazdu ma być utytłany w błocie. Przecież te pojazdy kiedyś też były nowe więc obić też nie miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny. Jedynie pomalowałbym głowicę radaru na biało, ciekawiej by wyglądało i na większości starych Szyłek tak to się prezentowało. Z innej beczki, masz jakieś zdjęcie takiego koloru malowania? W zasadzie starsze nieprzemalowane pojazdy były ciemniejsze, jakiś Olive Drab na przykład. No i mogłeś dorobić też otwarte pokryweczki luf

 

Z kolei podoba mi się zwinięta plandeka i inne własne elementy. Wyciągnąłeś sporo z tego modelu, a z autopsji wiem, że może być z tym ciężko. Bardzo pozytywny efekt i gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dla mnie się taki model podoba. Widzieliście w naszym wojsku po obijane pojazdy? jak w niektórych modelach są prezentowane? Raczej nie. Tam ludzie raczej o nie dbają, by nie robić sobie nie potrzebnych problemów, a co do ubłoceń to różnie bywa.

Pojazdy po ćwiczeniach poligonowych są myte i doprowadzane do porządku przynajmniej tak u nas było i się łądnie świecą w garażach ;) (nie wiem jak teraz ale kiedyś były jeszcze ropowane po myciu aby się błyszczały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomalowałbym głowicę radaru na biało

 

Raczej na szaro, ja osobiście białych nie kojarzę. Kolor wozu rzeczywiście wyszedł za jasno i to znacznie. Przednie obrysówki powinny być zielone nie czerwone, zdarzały się też białe ale miały inny kształt. Czerwone obrysówki z tyłu wozu.

Generalnie model bardzo mi się podoba, gratuluję. Nie brudź go i nie obijaj, tak jest dobrze.

 

PS

"Ropowanie" sprzętu wciąż się zdarza (chociaż jest to niedozwolone), ale tylko tego sprzętu, który ma stare (oliwkowe) malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam Nie powiem podobaj,a mi się modele ze smakiem podkurzone czy lekko odrapane ale kompletnie nie przemawiają do mnie modele w stylu kupki błota z wystającymi gdzieniegdzie elementami konstrukcji. Narazie jednak brudzenie nie jest moją mocna stroną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podstawka rozwiała by nierozstrzygalny problem brudzić/nie brudzić, a jednocześnie, przepraszam za wyrażenie, "Doda" modelowi smaku uzupełniając całość. Podoba mi się, nie daj się namówić żeby go spaprać (upaprać). Gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. U nas na szyłkach nie było szachownic na było tylko znak baterii na włazie kierowcy(prostokąt z półkolem w środku i dwoma liniami prostymi) i numer z boku pojazdu.

no może ale zasugerowałem sie ta fotką

35628ce0ffb6.jpg

choć to jakaś staroć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.