Skocz do zawartości

F4U-4B Corsair - Academy 1/48


radzio_f

Rekomendowane odpowiedzi

William Recce bada temat od kilkudziesięciu lat. Mam pozbierane różne jego wypowiedzi z forów modlearskich, czy historycznych z ostatnich lat i wspomina o ZCY i IG we wnękach nie rozstrzygając który był bardziej prawdopodobny. Mnie IG wydaje się być bardziej prawdopodobny, ze względu na stopień zabezpieczenia - dwie warstwy. Jednoznacznie natomiast stwierdza, że GSB na podwoziu i we wnękach jest wynikiem napraw i poprawek. Ja to kupuję właśnie przez to podwozie. Nie brakuje fotek pokazujących je jako srebrne, do końca opowieści o F4U, co było standardem od początku (z dyskusją czy nie mogło być szare). Trafiają się też egzemplarze z ciemnoniebieskimi goleniami i kołami. Nie widzę jakoś podwójnego standardu w wytwórni, która przez lata konsekwentnie produkowała podwozie na jedno kopyto. Skoro tu godzę się z wariantem przemalowanie jako serwis to wnęki biorę przez analogię.

 

Pokrywy od wewnątrz. One są naprawdę w bardzo głębokim cieniu i trudno jest przyjąć, że ZCY byłoby na pewno widać. Jak już jakiegoś Korsarza sfotografują po kapotażu, to zawsze dziady od strony kabiny. Nawet w relacji po katastrofie Bunker Hilla wśród porozrzucanych kawałków korsarzy nie trafia się nigdzie pokrywa!

Dosłownie kilka zdjęć znalazłem, gdzie oświetlenie pozwala na jakiekolwiek wnioski co do koloru. Na żadnym z nich nie ma mowy o ZCY, ale to serio - kilka sztuk. Na jednym, jedynym można podejrzewać kolor jaśniejszy od kamuflażu - może to być IG. Może też być to efekt luźnego natryśnięcia farby kamuflażu na podkładową, jak to zdarzało się wcześniej na Birdcage'ach i 1A. Może to być zwyczajny SB tylko troszkę inaczej oświetlony.

A, teraz widzę, że o słowo z dużo pojechałem z pokrywami w pierwszej wypowiedzi. Soreczki.

 

Baldigozz, podlinkujesz temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, to Ty .

No widzisz, ja to bym za to nie zjechał. Pewnie taki ze mnie fachowiec... .

Ale pamiętem, że odpierałem atak, że nie jest koncertowo złachany

Ja 1D z Bunker Hilla pomalowałbym z wnęką IG, podwoziem srebrnym i klapą od środka SB. Ale udowodnić się nie da, że jakiś element nie został podmalowany i na jaki kolor.

 

No i parę rzeczy na pewno zrobiłbym inaczej i mam na to kwity!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.