Skocz do zawartości

Ju 52 1/72 Italeri


bartek33365

Rekomendowane odpowiedzi

Merytorycznie to się nie wypowiem bo to nie moja działka, jednakże z punktu widzenia modelarskiego to zrobiłeś duży skok do przodu

 

Jeszcze większe jeżeli owiewka jest pomalowana bo średnio to na zjęciach widać, a jeżeli jest pomalowana i nie widać rzadnych grubych nierównych lini to znak że jak proponowaliśmy kupiłeś taśme maskującą . Z taim podejściem do rad innych napewno daleko zajdziesz.

 

Zacieków ni ma, śladów pędzla też ( no może delikatnie na żółtym), owiewka równo pomalowana za pomocą taśmy ( jeżeli jak przypuszczam jest pomalowana), kalki też są ok. Także ogólnie gratuluje udanego modelu

 

P.S. Zrób coś ze zdjęciami (jeżeli mógłbyś) bo jak się klika w celu powiększenia to strona główna do fotosika wyskakuje

 

Pozdro.

Paweł S.

 

 

 

P.S P.S Teraz dostrzegłem że owiewka napewno pomalowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajna Ciocia Ju choć jakby była Hiszpania a nie Ostfront to by było , ładna, do malowania się nie przyczepię - zresztą nie jestem żadnym autorytetem w tej kwestii. A

le dziwi mnie jedno, że jeszcze nikt nie zwrócił Ci uwagi o kalki- mocno błyszczą się, z pewnością przy kilku jest to spowodowane lampą/oświetleniem ale przy niektórych przydało by się nieco popracować białe B i czarne B na przykład . Poczytaj wątek naszego Kolegi Kornika na temat pracy z kalkomanią i płynami:

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=22731

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=25608

 

I jeszcze jedno, malowałeś silniki, bo po środkowym się zastanawiam?

 

Więcej zastrzeżeń nie mam i zresztą mieć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Model rzeczywiście sklejony i wymalowany jest dość starannie. Jedynie wspomniane przez kolegów kalkomanie są doskonale widoczną na powyższych zdjęciach niedoskonałością. Silniki chyba powinny być potraktowane ciemniejszym metalizerem.

 

Jedyne co mnie zastanawia i czemu chciałbym się lepiej przyjrzeć (na tych zdjęciach nie jest to możliwe... ) to łączenie połówek kadłuba od spodu, które chyba nie zeszły się idealnie w widocznych, gładkich partiach spodu i malowanie ramy owiewki (nie wiem czy nie wyszło trochę za grubo).

 

Moja rada: Daj sobie do jasnej anielki spokój z tym fotosikiem, bo nie dość,że są małe i nie pokazują żadnych szczegółów, (chyba, że nie chcesz nam ich pokazać) to nie da się ich ani powiększyć, a to jest denerwujące i nie pozwala dobrze ocenić Twojej pracy

 

Mam nadzieję, że to nie jest Twoje ostatnie słowo w tej galerii.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do zdjęć to może przerzuć się na imageschack ;]
Zgadzam się z przedmówcą, bo fotosik to wymysł samego diabła

Z fotosikiem to zawsze problemy, albo zdjęcia znikaja po pewnym czasie, albo wcale sie nie wyświetlają.

Moja rada: Daj sobie do jasnej anielki spokój z tym fotosikiem, bo nie dość,że są małe i nie pokazują żadnych szczegółów, (chyba, że nie chcesz nam ich pokazać) to nie da się ich ani powiększyć...

Co racja, to racja, na zdjęciach nic nie widać. Ale nie wystarczy zmienić fotosika na coś innego, trzeba nauczyć się wstawiać zdjęcia.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.