Skocz do zawartości

VW Typ 87 z Military Wheels - 1/72


wosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. To jest mój pierwszy wasztat na tym forum więc proszę o wyrozumiałość jeśli popełnię jakiś błąd :)

Na tapetę wrzucam "potworka" z Military Wheels. Model pozostawia wiele do życzenia, ale należę do osób, które łatwo się nie poddają i może uda mi się coś z tego stworzyć.

Na początek wygląd wyprasek:

 

1.jpg

 

Teraz to co udało mi się stworzyć z głównej bryły

 

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

 

Jako, że model ma być otwarty, konieczne jest dorobienie silnika :)

 

8.jpg

9.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

 

Jeszcze tylko zmiana kół...

 

10.jpg

 

I czas na dopieszczenie przed malowaniem, ale z tym poczekam czytając Wasze komentarze. Może coś zasugerujecie i trzeba będzie wykonać niezbędne poprawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przychylne komentarze

 

Udało mi się trochę podrobić "potworka" - dodałem (pocienioną klapę bagażnika), przykleiłem drzwi i całość podszlifowałem i potraktowałem "primerem" Vallejo

 

Oto kolejna porcja zdjęć zmian od wczoraj ( model złożony na "sucho"):

 

DSC_0137.jpg

DSC_0136.jpg

DSC_0135.jpg

DSC_0134.jpg

DSC_0138.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bomba, jeszcze jakieś efektowne malowanko wybierz.

 

Z malowankiem to raczej nie poszalejemy, bo w zamyśle jest kolorystyka DAK 1941 ( RAL 8000 = Vallejo Model Color 879/114 ). Ewentualnie może coś urozmaicę zużyciem pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model po washu i obiciach. Obicia trochę mocne, ale to jest zamierzone, bo wydaje mi się, że po "kurzeniu" trochę znikną. Martwi mnie trochę, że cały ten warsztat wygląda jak ........"gra do jednej bramki" . Czyżby było aż tak źle?

Dość przynudzania czas na fotki

 

 

 

DSC_0165.jpg

DSC_0166.jpg

DSC_0167.jpg

DSC_0168.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dogłęgnej analizie doszedłem do wniosku, że muszę jednak parę rzeczy poprawić co wiąże się niestety z koniecznością zmiany malowania. Żeby się nie rozmyślić i nie kończyć modelu z którego nie będę do końca zadowolony postanowiłem szybko zadziałać. Oto efekt na chwilę obecną:

 

DSC_0169.jpg

 

Na pociechę (dla tych, którzy śledzili postęp prac) dodam, że projekt zostanie dokończony, ale musicie cierpliwie poczekać aż odczyszczę i przerobię trochę zewnętrzną bryłe.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.