Skocz do zawartości

Churchill MK. IV + pare japońców .... 1/35 & 1/48


Konrad C

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Autko juz poszło do kosza. Zamówiłem nowe.

 

Czemu od razu do kosza ?

 

Nie szkoda go trochę ?

 

Farbę próbowałem zmyć ale tak siadła, że było bardzo ciężko i nie zeszła z całego modelu. Zrobiły się schodki. Jeszcze zgubiłem kierownice i koło.

pechowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak spróbował jeszcze coś z niego zrobić. Szkoda kasy i fajnego modelu. Zawsze można zrobić rozbitka ćwicząc przy okazji pracę nad mocnym weatheringiem i odtwarzaniem nadpalonych (lub wręcz spalonych) powierzchni. Modelarstwo nie polega tylko na robieniu modeli korzystając z waloryzacji i coraz bardziej nowatorskiej i przy tym droższej chemii.

Polega ono również na wykorzystywaniu okazji. Jeśli już stało się "nieszczęście" to zanim się komisyjnie wyrzuci model do kosza (a z nim zainwestowane w niego pieniądze ) to może warto byłoby rozpatrzeć wszelkie możliwości. Zacząć model jest łatwo, ale doprowadzić to udanego i efektownego końca jest już ciężej...

 

No ale koniec wykładów moralizatorskich z mojej strony. To Twój model, Twoja kasa i do Ciebie należy decyzja co z nim zrobić.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ale ludzie, po co od razu wyrzucać, wpierw to wypada zapytać innych użytkowników "może komuś się przyda się taki wrak" - myślę że ktoś by się skusił i przerobił to właśnie na model wraku. A tak to się marnuje

 

Liczę, że ten nowy już Ci się uda bez większych niespodzianek i nic się nie zgubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Wybacz, ale musiałem

 

Nie musiałeś :P

 

Panowie, model jest już prawie na ukończeniu, niestety nie mogę się z wami podzielić zdjęciami. Nie miałem aparatu przez cały tydzień (możliwe, że jutro będzie).

 

Mam pytanko techniczne - ile schnie Fixer Miga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dłużej niż 3 godziny. Więcej nie wytrzymałem i poszedłem spać . Jak chcesz obserwować efekty to lepie zarezerwować sobie jakieś kilka ładnych godzin.

Churchill ładny - czekam na malowanie, a autka szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Niestety nie miałem dostępu do aparatu więc nie mogłem dawać zdjęć z poszczególnych etapów tak miałem zrobić.

Więc byczek wygląda tak:

 

 

Mogę tylko napisać co zostało zrobione.

Czyli:

-czarna Pactra jako baza do cieniowania,

-potem olive darb też Pactry (świetna firma),

-rozjaśnienia w/w farba z dodatkiem żółtego,

-malowanie detali,

-lakier błysk też Pactry,

-kalkomanie oraz na nie lakier,

-wash olejny czarny z farb Renesensu,

-obicia gąbką i rysy,

-lakier błyszczący,

-kurzenie modelu pigmentem metoda aerografu dwoma odcieniami pigmentu CMK,

-zacieki pigmentami,

-rdza również pigmentami CMK i Val,

-przetarcia gąsienic.

I tu sie zatrzymałem ...

 

dsc07728qq.jpg

dsc07729g.jpg

dsc07730.jpg

dsc07732y.jpg

dsc07733z.jpg

dsc07735q.jpg

dsc07736v.jpg

dsc07738.jpg

dsc07741.jpg

dsc07742c.jpg

dsc07745n.jpg

 

Przepraszam za zdjęcia - jutro zrobię lepsze.

Wyszło parę błędów które trzeba poprawić, ogólnie model przyjemny dla mojego oka. Teraz czekał na spryskanie fixerem i lakier matowy ale przez o-ringa na dyszy się nie doczekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Malowanie zwala z nóg! Pojazd już wygląda super! Świetnie położone kalki!

 

Dzięki.

Generalnie postęp szacuje w 60%.

tak więc jeszcze troche ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi pięknie, tylko nie wiem czy kłódka powinna być w kolorze kamuflażu czy ciemnostalowa ;)

 

No a tak na poważnie to coś czuje, że galeria będzie wyglądać imponująco. Tylko nie przesadź z błotem/kurzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie wiem czy kłódka powinna być w kolorze kamuflażu czy ciemnostalowa

 

 

Dzięki!

Dodaję następny podpunkt do listy.

 

Czekam na więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz proszę czym robiłeś przetarcia gąsienic. w sensie jaką farbą

 

Cóż może nie tylko co farbą tyko mazakiem:

dsc07765v.jpg

dsc07764h.jpg

 

 

Wystarczy, że delikatnie przesunę pędzel po końcówce.

Wydaje się to bardzo śmieszne ale w porównaniu z farbami Revella i Humbrolla które dotychczas kupowałem jest to świetny sposób na takie przetarcia. Jest tani, poręczny, ma fajny kolor, nie wysycha, starcza na bardzo dużo, nie robi się glutowaty jak w/w farby i nie śmierdzi. Wg. mnie nie wszystko co potrzebne jest nam do budowy modelu nie musi mieć loga Tamiy.

Oczywiście metoda suchego pędzla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To już chyba przed ostatnie fotki.

-pomalowałem kłódeczkę,

-lekko podbrudziłem kalki,

-dodałem więcej rys,

-pomalowałem łańcuchy,

 

Teraz czekam aż dojdzie nowa dysza i biorę się za fixowanie oraz lakier.

 

pulpitseu.jpg

 

Czekam na opinie!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłódka wygląda lepiej, ale może trochę byś ją jeszcze przyciemnił. Teraz jest bardziej aluminiowa niż stalowa.

 

Nowa wersja:

 

dsc07776o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowałeś kawał dobrego modelu, bardzo mi się podoba jak na razie, gratulacje

Rozumiem że oprócz drobnych problemów z wanną kadłuba model sklejało się bezproblemowo i wszystkie części pasowały bardzo dobrze?

P.S. Zastanawiam się tylko czy brytyjczycy malowali swoje pojazdy kolorem olive drab bo gdzieś czytałem że mieli jakieś swoje kolory które różniły się od amerykańskich. Zresztą mniejsza o to, model i tak wygląda świetnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowałeś kawał dobrego modelu, bardzo mi się podoba jak na razie, gratulacje

Rozumiem że oprócz drobnych problemów z wanną kadłuba model sklejało się bezproblemowo i wszystkie części pasowały bardzo dobrze?

P.S. Zastanawiam się tylko czy brytyjczycy malowali swoje pojazdy kolorem olive drab bo gdzieś czytałem że mieli jakieś swoje kolory które różniły się od amerykańskich. Zresztą mniejsza o to, model i tak wygląda świetnie.

Pozdrawiam

 

Może nie tylko co wanna ale całe zawieszenie. Jutro Wam pokażę dlaczego.

Jeśli chodzi o kolor to tu już raczej sam sobie wybieram odpowiadający mi do gustu odcień. Olive darb pactry był strasznie mdły i zdecydowałem nanieść jeszcze na niego tą samą farbę z dodatkiem żółci.

Kolor jaki uzyskałem był jaskrawy przed washem ale już po nim było tak jak chciałem.

ta mieszanka jest bardzo żywa (uwielbiam takie kolory), ma ładny odcień nie jest szara ani jaskrawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed galeria.

Co o tym sądzicie. Fotki słabe bo w żarowym oświetleniu. W rzeczywistości ma mniej kurzu.

Niestety dziś mój aerograf został poważnie uszkodzony i nie wiem kiedy nałożę matt. Możliwe, że galeria będzie gdzieś pod koniec wakacji.

 

dsc07809f.jpg

dsc07810w.jpg

dsc07811.jpg

dsc07812j.jpg

dsc07813.jpg

dsc07814l.jpg

dsc07816t.jpg

dsc07818.jpg

dsc07819m.jpg

dsc07820o.jpg

dsc07821y.jpg

dsc07822x.jpg

dsc07823n.jpg

dsc07824iq.jpg

dsc07828m.jpg

dsc07829u.jpg

 

 

 

Liczę na sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.