Skocz do zawartości

MAN 26.321 6x6 Kipper


EGONX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po bardzo długim czasie znów złapałem chęci do robienia ciekawych modeli .Wybór padł na Man-a .Chcę zrobić wywrotkę 6x6.

a79a708cc307dcc7med.jpg

Model do projektu to koń Man 26.321 z nowej dostawy Italerii .Będzie trochę przeróbek między innymi jak przedni most ,otwierane drzwi kierowcy i światła na ledach . Nie jestem pewny czy wszystkiemu podołam ,ale spróbuję. Na razie początki prac :

e1e399e6b544ab8bmed.jpg

2c8acad1abec86ccmed.jpg

ebd5b013423da17dmed.jpg

Jak wiadomo , wywrotki mają opony budowlane więc pokusiłem się na własne odlewy : szerokie Przód węższe tył

fd46784affbefa31med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model do projektu to koń Man 26.321 z nowej dostawy Italerii .Będzie trochę przeróbek między innymi jak przedni most ,otwierane drzwi kierowcy i światła na ledach . Nie jestem pewny czy wszystkiemu podołam ,ale spróbuję. Na razie początki prac :

 

Bez urazy w końcu to Twój model ale ledowe światła w ciężarówce z lat 80-tych i to jeszcze w wywrotce to żenada. Inna sprawa że świecące światła są dobre do zabawek a nie do modeli. Ale to Twój model zrobisz jak zechcesz. Życzę powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Projekt bardzo ciekawy, na pewno masz we mnie kibica. Jeżeli reszta odlewów wygląda jak te na fotkach to będzie miał Maniek fajne kapcie.

 

Inna sprawa że świecące światła są dobre do zabawek a nie do modeli. Ale to Twój model zrobisz jak zechcesz. Życzę powodzenia w budowie.

 

Tu się z tobą nie zgodzę, fajnie zrobione oświetlenie nadaje prawdziwy urok ciężarówce.

 

Powodzenia i życzę czasu na Mańka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć jeszcze nie kleiłem ciężarówek (i się póki co nie zapowiada) to siadam i kibicuje. Lubię takie niebanalne, nieeleganckie, pracujące modele. Mam nadzieje, że wyjdzie Ci z tego perełka.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zainteresowanie jest. Co do ledów chodziło mi , że zrobię w nim światła, a na razie walczę z środkiem kabiny .Nie długo będą zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Bardzo ciekawy projekcik.Szybko zdjęcia,zdjęcia i powodzenia.A tak z innej beczki czy odpłatnie nie dorobiłbyś 8 szt. oponek ?.Pozdrawiam Mirand.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach go kupić, bo z europejczyków to tylko te stare ciężarówki mi się podobają. No i leży zabudowa do wreckera. Co do świateł mam mieszane uczucia. Może to się skończyć zabawkowo i nieciekawie, a może dobrze. Poczekamy, zobaczymy i wtedy będziemy krytykować lub chwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz swiatla tak jak zrobiles opony to jestem pewien, ze bedzie to porzadna robota. Mysle, ze ten Actros 1/24 wyglada dosc przyzwoicie na tej fotce.....

modeltrucksandlights.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytacie o opony. Kupiłem raz na Allegro z pozycji akcesoria. Zrobiłem formę i zacząłem odlewać. Po odlaniu wymagają one trochę obróbki ponieważ w robieniu odlewów nie jestem jeszcze wprawiony. Ale się uczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ciekawy i ambitny projekt! Myślę, że trzeba tu bardzo uważać na różnice pomiędzy samochodem szosowym a terenowym. Czy obejrzałeś pierwowzór starannie od spodu? Bo właśnie w obszarze ramy i zawieszenia bym się spodziewał różnic. Jeśli chodzi o oświetlenie, to bym odradzał - zaraz się pojawią problemy typu "gdzie schować baterię". Ale oczywiście jeżeli czujesz taką potrzebę, to jesteśmy z Tobą . Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za link .Będzie pomocny. Przedni most będzie miał skrętne koła . Co do spodu jak kolega PMROCZKO określił ma dużą rację jest inaczej .Musi być skrzynia rozdzielcza napędu przód ,tył. Przedni most przykręcany na cubanty podobnie jak tylny i inne modyfikacje. Z góry dziękuje za pomocne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Siema!

Robisz wywrotkę?

Nie no co ty ? Tak dla jaj zrobił cały temat i dał zdjęcia wywrotki ...

 

hmmm.. a może pokusi się o glebogryzarkę xD

swoją drogą jak postępy prac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u4an zalogowałeś się na tym forum, żeby trollować?. Jak na razie z moich obserwacji, żaden z Twoich postów nic nie wniósł do żadnego z tematów .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie. Dajcie trochę czasu mam remont mieszkania i temu się tak wlecze. Poza tym czekam na diody SMD , które coś długo idą. Niedługo będą aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u4an zalogowałeś się na tym forum, żeby trollować?. Jak na razie z moich obserwacji, żaden z Twoich postów nic nie wniósł do żadnego z tematów .

 

Pozdrawiam

oj ha sie z toba nie zgodze, kolega wniusl troche poczucia humoru ;]

 

powodzenia z remontem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u4an zalogowałeś się na tym forum, żeby trollować?. Jak na razie z moich obserwacji, żaden z Twoich postów nic nie wniósł do żadnego z tematów .

 

Pozdrawiam

oj wniusł wiele radosci;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.