Skocz do zawartości

Polski Hummer w 3 odsłonach 1:35 Academy + Toro Model Decals


Epheli

Rekomendowane odpowiedzi

Któregoś dnia , będąc w Martoli, dostałem propozycję by zrobić trzy hamery z użyciem polskich oznaczeń przygotowanych przez ToroModel. Ktoś miał to dla nich zrobić, ale zostały trzy wstępnie sklejone Hummery i pudło cześć, nie zawsze pasujących do polskich wersji . Ponieważ nie było warunku, pełnego realizmu, mogłem się pobawić. Założenie było takie, że model mają być fajnym tłem dla kalek, które zresztą polecam

 

dsc05090.jpg

 

dsc05089.jpg

 

dsc05063.jpg

 

dsc05064.jpg

 

dsc05067.jpg

 

dsc05068.jpg

 

dsc05072.jpg

 

dsc05074.jpg

 

dsc05076.jpg

 

dsc05080.jpg

 

dsc05081.jpg

 

dsc05083.jpg

 

dsc05084.jpg

 

Pełna relacja z projektu na moim blogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, sam wiesz, jak baaardzo daleko im do rzeczywistych pojazdów. Natomiast są bardzo ładnie i starannie pomalowane oraz wycieniowane

 

Jakiej farby użyłeś jako zieleni?

 

Aha - HMMWV, Humvee, ale nie Hummer!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po przeczytaniu 2 tomów "Misjonarzy z Dywanowa", więc tak jak nie zajmuję się jeździdłami, ani skalą 1:35 to modele podobają mi się do tego stopnia, że sam rozważam popełnienie jakiegoś HUMVEE w naszym malowaniu.

 

Niech to bedzie miarą jakości wykonania.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy już napisali, że modele fajnie wyglądają, no ale tylko fajnie wyglądają. Trafiła kosa na kamień, niestety bardzo dobrze znam się na tematyce polskich Humvee i muszę dodać coś od siebie.

 

W zasadzie jako demonstrator kalkomanii wyglądają dobrze, ale do polskich HMMWVs brakuje im baaaaaaardzo wiele. Wybacz, ale patrząc tak z grubsza, to może jedynie 30% tych modeli jest zgodne z rzeczywistością.

 

Przede wszystkim:

-brak wyciągarki i przedniej osłony w pojeździe ŻW,

-grille na masce są złe,

-złe koła,

-złe lusterka,

-złe obrotnice, mocowania pod KM,

-złe opancerzenie,

-niewłaściwe mocowania kół zapasowych,

-brak tylnych zderzaków, chlapaczy, stelaży pod kanistry,

-niewłaściwe typy foteli,

-brak wielu, wielu drobnych elementów,

-brak oznaczeń priorytetu drogowego,

-pojazd ŻW zupełnie odbiega od rzeczywistości,

-itd., lista byłaby długa.

 

Poniżej wrzucam trzy zdjęcia, gdzie można co nieco porównać z rzeczywistością.

th_84.jpg th_IRAK2.jpg th_001.jpg

 

 

Niemniej jednak należą Ci się gratulacje za wykonanie ładnych, czysto sklejonych i pomalowanych modeli. Może nijak mają się one do prawdziwych pojazdów, ale jeśli Ci na tym nie zależało, no to Twój wybór. Plus za tematykę i chęci. Może kiedyś zdecydujesz się wybudować porządną replikę polskiego Humvee? Chętnie pomogę z dokumentacją i poradami. W końcu sam to przerabiam.

 

Wiem, jak ciężko jest zbudować polskiego Humvee, więc mimo wszystko zasługujesz na

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, sam wiesz, jak baaardzo daleko im do rzeczywistych pojazdów. Natomiast są bardzo ładnie i starannie pomalowane oraz wycieniowane

 

Jakiej farby użyłeś jako zieleni?

 

Aha - HMMWV, Humvee, ale nie Hummer!

 

To chyba była Pactra Russian Armour Green.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegami, one tylko fajnie wyglądają. Niestety nie mają nic wspólnego z polkimi wersjami pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
gdzie można coś na temat malowania znaleść?

Chodzi Ci o temat malowania polskich Humvee? Jeśli tak to napisz co chciałbyś wiedzieć. Bez urazy dla kolegów, ale chyba nikt nie jest zainteresowany tematyką tych polskich pojazdów tak jak ja, więc wątpię, aby ktoś mógł wyjaśnić sprawy merytoryczne lepiej. Jeśli chodzi Ci o coś innego, sorry za ot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.