Skocz do zawartości

"Na dno nocy" RMS TITANIC


Adrianowro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Coś się też sknociło (nie pierwszy raz) z linkami, które postuję

 

No to jeszcze raz:

http://doctor2008.files.wordpress.com/2008/10/titanic_safes_1.jpg

 

trzeba dawać tagi URL aby śmigało bo inaczej silnik forumowy głupawki czyni i szatkuje linki

 

Co do fotek, to chyba koledze autorowi przycięło konto na hostingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Już się cieszyłem, że zaprezentujesz Titanica w wersji Clive'a Cussler'a, czyli bez pęknięcia po środku kadłuba powoli wydobywanego na powierzchnię Tylko, że tamta książka zatytułowana była "Podnieść Titanica" a nie "Na dno nocy"

Powodzenia życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kermit - tak wiem od tej książki zaczeły się moje zainteresowania wrakami.

Swoją drogą "Na dno nocy " też rewelacja

Wersja stanu wraku Clivea Cusslera była oficjalna do czasu odnalezienia przez Balarda.

Podczas komisji dochodzeniowej( amerykańskiej) członkowie załogi stwierdzili że poszedł na dno w całości ( były głosy pasazerów że się rozpadł ) i taką wersję przyjęto.

Również do zcasu odkrycia wraku , sadzono że powinien być w dużo lepszym stanie a tu zonk.

Najprawdopodobniej za 20- 30 lat pozostanie kupka rdzy na dnie.

Fotki już chodzą - faktycznie miałem problem z fotozbukiem i to w dniu ogłoszenia wyników(konkurs) w kategorii pojazdów wojskowych na pwm.

Masakra była - ale się udało

 

Wracając do batyskafu - największą bolączką jest niestety mała skala samego Titanica.

Jedyna opcja oświetlenia to świadłowód - zobaczymy czy można gdzies wogóle kupić pojedyncze nitki w normalnych cenach.

Batyskafy zwłaszcza podczas pierwszych eksploracji często osiadały na kadłubie wraku - więć własnie planowałem wstawić przezroczysty dystansik i batyskaf tuż nad podkładem.

 

Generalnie jesli sie nie zrażę, to mam w planach zrobić kawałek zatopionej ładowni transportowca w skali 72 z pojazdami na pokładzie.

Wtedy to i nurek mógłby się znaleść ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światłowody, hmm Sam się zastanawiam skąd można je wziąć (w modelarskich w ogóle ktoś to sprzedaje?). Trzeba by może na Alle_r_go coś poszprać lub innym Ebaju. Jeśli nie to zostają następujące możliwości: Kupić TOS-Linka do sprzętu audio-video i recycling To może kosztować ze 25 zeta za 0,5 mb i w dodatku jest od razu w ładnej izolacji (szkoda tylko fajoskich wtyczek ). Ewentualnie z metra zakupić w jakiejś hurtowni z towarem telekomunikacyjnym, teleinformatycznym. Pytać o patch-cordy optyczne. Jak coś, pozostaje jeszcze opcja zaczajenia się na insztalatorów Tepsy i wyżebranie jakichś ścinków.

 

Np. http://www.gewanet.net

Gugle twoim przyjacielem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Żeby nie było projekt nie został zarzucony - problemem okazała się skala małego modelu

Popróbowałem i cały smaczek czyli elementy rdzy i detale statku zanikają w skali.

Dorwałem model kartonowy 1/200 i na jego szkielecie zbuduje od podstaw wrak- robota coś ala wrak shermana z plaży

Oczywiście tylko sekcje dziobową bo bydle będzie miało z pół metra ale i batyskaf nabierze realnej wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem swiatlowod z metra w firmie Soled, na Allegro tutaj na przyklad:

 

http://allegro.pl/promocja-swiatlowod-0-75-mm-gwiezdziste-niebo-i1868032416.html - tylko tu jest od razu szpula 100m, a wystarczy 1-2.

 

Mi sie bardzo podobalo to, co zrobiles. Ustawienie batyskafu (ulepionego np. z green stuffu lub jakiegos zlomu malutkiego) jako tak naprawde obudowy koncowki swiatlowodu dawaloby ladny efekt. Zarowke LED z bateria zainstalowalbys w podstawce.

 

Przemysl to jeszcze, duzo roboty wlozyles w ten efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że sam wyglądam jak wrak

NUZIA.jpg

Mam trochę czasu

Szkielet bedzie kartonowy i tu odrazu SZACUNEK dla kartnowców !!!!

Jak oni robia takie cuda z tych kawałków papieru to ja nie wiem.

Na szczęście ja nie musze dbać o dokładność aż tak , zwłaszcza że sam kadłub bedzie uszkodzony po uderzeniu w dno.

Poszycie kadłuba zamierzam wykonać z dostępnych blaszek miedzianych i obrobionych puszek po napojach ( musze po kolegach załtwić bo ja pije piwo od wielkiego dzwonu)

W ruch pójdzie też plastik - czyli tak naprawdę co się pod rękę nawinie

Na fotce widać połowe sekcji dziobowej - model bedzie naprawdę duży ale dzieki temu bede mógł ( mam nadzieje ) wyszaleć się z rdzą.

titanic.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli składam wręgi do kupy , nie bede ukrywał że modelarstwo kartonowe to nie dla mnie - dobrze że tutaj zakończy się tylko na szkielecie.

Przepraszam za jakość zdjeć ale to na razie szczyt możliwości o kulach

DSC02696.jpg

DSC02695.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Projekt się robi ale bardzo powoli z racji nowych rozwiązań technicznych które muszę najpierw prze tentegować w głowie czy sie sprawdza na danym etapie skadania.

A po ludzku - miałem swego czasu zagwozdke jak rozwiązać sprawe poszycia na burtach.

Testowałem i testowałem i skonczyło się na aluminiowej foli samoprzylepnej w dwóch wersjach

.

Ta po lewej to folia ogólno dostępna na dziale wentylacje / kominki.

Ta po prawej raczej nie dostępna na wolnym rynku bo to produkt typowo wykorzystywany w kinach.

DSC04004.jpg

 

Powoli sobie dłubie poszycie, a że w sobotę mamy 100 lecie katastrofy to jest wysyp dokumentacji w tv i nowych ciekawostek związanych z wrakiem.

 

DSC04000.jpg

DSC04001.jpg

DSC04002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem fajnie, ale zastanawia mnie, dlaczego wybrałeś folię zamiast zwykłego papieru. Na mój rozum, pod warstwą osadów, które będą przykrywać wrak, i tak nie będzie wiadomo, czym jest pokryty.

 

Już tłumaczę

Poszycie kartonowe jest płaskie , więc i tak musiał bym coś wymyślić aby ładnie to wyglądało.

Pozatym łatwiej bedzie operować farbami i tworzeniem tych narośli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC02696.jpg

 

Witam !

fajowy projekt.

A gościu na dywanie to młoda kadra modelarska nam rośnie ? ze 4 latka na oko

 

W ten weekend oglądałem na National Geographic film Jamesa Camerona o katastrofie Titanica,

zresztą ten rok to okrągła rocznica wydarzenia - i na kanale National Geographic - jezeli masz, ciagle - praktycznie codziennie,

lecą filmy dokumentalne ze zdjęciami podwodnymi wraku - mogą być pomocne !

 

Jak oglądałem w ten weekend film to przyszło mi do głowy by zrobic taka dioramkę - a tu proszę kolega (i to nie pierwszy jak się okazuje) już podjął temat !

 

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.