Skocz do zawartości

AH-64 APACHE 1/32 RVL


1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem, czy mogę się podpinać pod czyjąś galerię dlatego założyłem nowy temat. Otóż na wstępie warto zaznaczyć, że jest to mój pierwszy plastik, pierwszy który malowany jest aerografem oraz pierwszy na których chciałbym wykonać waloryzację lub choć spróbować.

Jak na razie mamy zrobione silniki które poszpachlowałem. W między czasie zająłem się wnętrzem kabiny, zdjęć kabiny w trakcie tworzenia nie ma dlatego pokaże szanownej modelarskiej braci efekty końcowe.

 

Sorry za zdjęcia, jutro poprawie i wrzucę zmniejszone. Jutro I zmiana to muszę się już brać

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalny rozmiar zdjęcia na forum to 1024x768. Plis zmień to bo ciężko się czyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś i wczoraj w sumie niewiele, ale zawsze coś.

ba42fb4e.jpg

Skrzydła, podszpachlowane gdzie była konieczność i w połowie podczyszczone, do kompletu pylony na zestawy pocisków. Też wczoraj wziąłem się za Sidewindery, białe malowanie ok, ale troszkę przy malowaniu pasków mi "zaciągnęło" farbą, także to do poprawy. Wersja pocisku to chyba Sidewinder AIM-9M czyli w malowaniu:

82b89401.jpg

Też powstał jeden pilot, ale zastanawiam się w ogóle na sensem jego istnienia w modelu figurki są baaaardzo źle spasowane i detale sylwetki kiepsko oddane, zwłaszcza głowy w hełmie.

 

Mam pytanie, czym można łatwo i niedrogo, bez konieczności sprowadzania środków, umyć i odtłuścić części? jako podkład używam a32 Pactry bo troszkę się pomyliłem i zamówiłem 6 słoiczków

 

Choć zainteresowanie moją relacją jest zerowa, mam to gdzieś, przynajmniej się staram systematycznie coś działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit jest świetny! Bardzo starannie pomalowany i poobcierany ;) Jako nowy małe zainteresowanie też przerabiałem. Tylko u mnie wynikało z niskiego poziomu prac. U Ciebie musi być inny powód ;) Obstawiam, że jak dojdą kolejne fotki, to temat się rozkręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit jest świetny! Bardzo starannie pomalowany i poobcierany ;)

 

Dzięki! Troszkę chyba przedobrzyłem.

 

Dziś zakupiłem denata i fakt, rewelacja w odtłuszczaniu i super tani. A jak smakuje ;) żart. Dziś coś tam pomalowałem, ale cały czas borykam się z problemem kropelek powietrza w przewodzie od powietrza. Przewód mam przezroczysty więc widać jak jest zaparowany na całej długości w środku. Do malowania podkładem jeszcze ujdzie, ale do wersji ostatecznej czy nie daj bóg do lakieru olejnego nie może tak być. Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje? wydaje mi się, że to nie wina kompresora a przepływ powietrza wewnątrz ochładza ścianki i powoduje "pocenie" się przewodu wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarła farbka MM US ARMY HELO DRAB, także mogę posunąć do przodu kilka rzeczy. Farba jest dosyć ciemna. Ale tak spróbowałem na tylnym skrzydle, prawą część pomalowałem na jednolity odcień, a lewą część tak delikatnie a tam gdzie są nity to pociągnąłem kilka razy i faktycznie jest efekt. Preshading to może nie jest, ale dopiero się uczę. Faktycznie jednolite malowanie wygląda mało okazale.

 

b7b3bf8fd33d.jpg

A na drugim zdjęciu różnica między Model Masterem 4723 US Army Helo Drab FS34031 (Flat) a Pactra A32 Marine Green FS 34097 której chciałem użyć w oryginale.

 

9a1ac1e66b38.jpg

 

Długo to trwa bo każdą część czyszczę a jak jakaś maleńka to skalpelem delikatnie zdrapuję te nadlewki. Ale ważne, że zdecydowanie sprawia mi to więcej frajdy i przyjemności niż karton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do boju, kolejny obserwator na widowni. Wnetrze jak juz napisal karabolis8 bardzo staranie wykonany, jesli caly model bedzie utrzymany w tym standardzie to zapowiada sie fajna maszynka.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Będę zaglądał tego wątku.

Ps. Może się przyda: http://www.primeportal.net/the_airstrip.htm Pod tym linkiem jest walkaround kilku Apachów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po pracy podjechałem do castoramy, kupiłem jeszcze parę potrzebnych rzeczy jak papier ścierny, takie małe klamerki i lakier bezbarwny. Kupiłem taki wodny, zobaczę jak się spisuje na akrylu to dam znać. A co do walkarounda to właśnie wzoruje się na tej wersji klik...

To mój pierwszy (ogólnie to drugi, licząc dioramę z Panterą 1/72) który maluję aerografem i na którym po prostu chcę troszkę poćwiczyć malowanie, waloryzowanie. Stąd może mniejsza dbałość o ścisłe dopasowywanie barw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, znów godzinkę, dwie udało się posiedzieć. Dziś wziąłem się ponownie za silniki, troszkę podszlifowałem, ale przeraził mnie wygląd wylotu spalin, a to troszkę niefortunne do obróbki to wewnątrz. Także nałożyłem na wewnętrzne powierzchnię sporo szpachli, żeby było z czego zebrać.

 

30cc86eb.jpg

 

28c79bb6.jpg

 

Też dokończyłem Sidewindery, które ostatnio pomalowałem na biało, ale przez nieuwagę zostawiłem na gazecie na której malowałem skrzydła i cóż od nowa. Czarną farbą delikatnie pomalowałem rogi na łączeniu skrzydeł z rakietą, ale chyba średnio widać tam ciemniejsze obszary. Myśle, czy by tego nie poprawić. Co do niebieskich pierścieni, tylko jedna metoda, taśmą obkleić obok i aerografem. Pędzlem to oblewa cały pierścień po bokach. Taśmę maskującą kupiłem od Tamki i powiem tylko, że taśma rewelacyjna, bo klej bardzo delikatny a sama taśma bardzo cienka.

 

b7ee9e72.jpg

 

9dcf93c5.jpg

 

503208b2.jpg

 

3495b0db.jpg

 

Kurcze denerwują mnie te rakiety, chyba wezmę i raz jeszcze to pomaluje.. Ale na dziś fin! Bo jutro utrzymanie ruchu, pierwsza zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwsze załamanie, chciałem pomalować skrzydła, na kolor finalny, z cieniowaniem, ale jakaś kicha. Wcześniej na zielony podkład nałożyłem na linie nitów czarną farbę. Ale po pomalowaniu ledwo co to widać. Problem leży chyba w kolorze bazowym, ten powinien być biały. Ponadto chciałem pędzlem wytartym lekko te nity wyeksponować, ale skrzydło też się upaćkało. Raczej w takiej maszynie jak Apache skrzydła nie będą miały pozdzieranej farby. Malowanie na jeden kolor to pryszcz! ale już robi się cholernie trudno jak chce się uzyskać jakiś efekt. Co radzicie? bo chyba zdecyduje się na przemalowanie skrzydeł, tylnego statecznika i silników na biało. Kadłuba jeszcze nie malowałem więc będzie prawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowną brać modelarską. Po ostatnim załamaniu delikatnie mówiąc, kiepskim wyglądam pomalowanego skrzydła, wczoraj skupiłem się na pisaniu programu PLC do pracy a dziś zasiadłem za biurkiem. Po pierwsze, zielony jako kolor bazowy okazał się zupełnie nie trafiony! To wczoraj już w nocy psiknąłem kilka elementów na biało! I biały jako kolor bazowy okazał się strzałem w dziesiątkę. Nie trzeba cieniować czarną farbą, wystarczy kolorem właściwym odpowiednio dozując. Tzn, tak brzmi moja teoria ale efekt MNIE! satysfakcjonuje. Tak jest OK, dla MNIE! Ponadto, ostatnio źle wyglądały wszystkie linie nitów przyciemnione, dziś zastosowałem cienie tylko na wybranych miejscach, nieco chaotycznie. Oto co wyszło:

 

d133eef7.jpg

 

96ba646f.jpg

 

635b2f87.jpg

 

Także, wstępnie wiem jak ma i jak będzie wyglądał model

Dalej zabrałem się w końcu i pchnąłem do przodu elementy wirnika ogonowego i mechanizm obracania łopat. Chcę mieć to wszystko gotowe przed najważniejszym, czyli sklejaniem obu połówek kadłuba. W tym celu nawet pomalowałem położyłem biała bazę na "gondolę" tylnego wirnika i pomalowałem go właściwym kolorem. Efekt oceńcie sami.

 

b9c0bacb.jpg

 

1a165dde.jpg

 

46dd1b71.jpg

 

34229e00.jpg

 

29828ca7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od jakiegoś czasu przeglądam forum i niestety nic ciekawego tylko sama szwabizna II wojenna a tu proszę jaka perełka - to co robisz bardzo mi się podoba kokpit jest super a części zewnętrzne ( skrzydła ) wyglądają identycznie jak na zdjęciach publikacji Verlindena dot AH64A którą posiadam , a nie myślałeś czasem żeby wzbogacić tego Apacha o blaszki Eduarda? Muszę powiedzieć że są naprawdę świetne bo kupowałem takie tylko w skali 1/35 do AH64A Kangnama,będę tu często zaglądał by Ci kibicować a także conieco podpatrzeć . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie jestem zwolennikiem tego typu cieniowań...z racji tego że tydzień temu oglądając w realu na 32 razy wiekszym egzemplarzu nie było tego typu efektów cieniowania...siedzę i obserwuję bacznie postępy...brawo za kokpit dobra robota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja wcale nie kuleje, zdjęć brak, ale kadłub już sklejony więc teraz szpachla, szpachla, szpachla. Problem jest bo część nitów obok miejsca szlifowana się starła. Ma ktoś jakiś pomysł jak je odnowić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam po długiej przerwie wakacyjnej. Urlopu nie było, ale po pracy był remont. Teraz już remont zakończony to wracamy do pracy na Apachem. Mam pytanie, w sumie dwa, czy lakier bezbarwny, wodny, matowy nadaje się pod kalkę? i pod bardzo delikatny wash? czy lepiej jednak połysk?

A ma ktoś może dostęp do kilku fotek pilotów? nic nigdzie nie mogę znaleźć.

 

A ma ktoś jakiś pomysł jak można delikatnie wygiąć płaty wirnika ku dole? strasznie to nienaturalnie wygląda, próbowałem delikatnie wyginać, ale zero odkształcenia. Może delikatnie ogrzać.. ale znów może się łopata zdeformować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace się powolutku posuwają, kadłub, sklejony i zaszpachlowany, sporo tego bo części nie pasowały do siebie jakoś rewelacyjnie. Najgorzej wygląda płyta pod kabiną, tu był dramat. Musiałem odciąć amortyzatory kół . Najgorsze z tego wszystkiego jest szlifowanie, bo trzeba bardzo małymi ruchami, tak by nie uszkodzić elementów obok. Szkoda tylko, że gdzie nie gdzie zeszlifowały się nity poszycia.

 

Na zdjęciach też kilka elementów uzbrojenia, karabin oraz rakiety, rakiety wstępnie pomalowane lakierem pod wash. Wczoraj zrobiłem probe, nałożyłem w rogi patyczkiem farby plakatowej, ale przy ścieraniu się wszystko usunęło.

 

Powtarzam, jest to mój pierwszy model, klejony tak jak należy, szpachlowany, malowany aerografem, stąd ewentualne niedociągnięcia.

 

b9a06104.jpg

 

ae349db0.jpg

 

e926f989.jpg

 

37dc9115.jpg

 

89f66f06.jpg

 

768a06e4.jpg

 

a7b899b3.jpg

 

1fdf26ce.jpg

 

ac577d5b.jpg

 

8b3cbf6e.jpg

 

ed1d5fc7.jpg

 

a8fa63c8.jpg

 

f4a64f30.jpg

 

dcce48b2.jpg

 

e28ee8bf.jpg

 

f496ee1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób washa plakatówką! Malowałeś go emaliami czy akrylami? Jeśli akrylami to zrób wash emaliowy a jak emaliami to na odwrót. Tylko najpierw poćwicz na jakiś złomie by nie skopać. Szkoda by było takiego fajnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób washa plakatówką! Malowałeś go emaliami czy akrylami? Jeśli akrylami to zrób wash emaliowy a jak emaliami to na odwrót. Tylko najpierw poćwicz na jakiś złomie by nie skopać. Szkoda by było takiego fajnego modelu.

 

Tzn, na akrylowe pactry nałożyłem bezbarwny lakier olejny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jestes bardzo cierpliwy to polecam uzupełnienie wytartych nitów kulkami lutowniczymi BGA ...można je dostać w małych pojemniczkach o różnych średnicach...ja mam naprzykład 0,2mm i 0,35mm...robisz nakłucie...wklejasz kulke i utrwalasz podkładem...mam zamiar spróbowac to w moim OH-58D...skala 1:48 także będzie wesoło...przy twojej skali uzupełnienie kilku praktycznie nie powinno być problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.