Skocz do zawartości

Eurocopter Dauphin 2 SA365 1/72 Revell


Marcin_rc

Rekomendowane odpowiedzi

Model jako pierwszy idzie na mój warsztat. Jest na tyle mało skomplikowany i tani, że nie będzie mi go szkoda na nauke. Spróbuje zrobić go tak jak przewidział to Revell, beż żadnych modów i udziwnień.

Dwie fotki zestawu:

img0001lc.jpg

img0002xea.jpg

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia przy sklejaniu !

 

mam prawie identyko Dauphin'a częściowo sklejonego, tyle że paczkowany przez Matchbox, barwy białe "Vendome". USCG też fajny.

 

Ja się niedługo zabieram za nowiutkiego Mi-2 HobbyBoss, na pierwszy ognień pewnie w barwach sanitarnych ZLS Kraków, SP-WXS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Proszę o porade apropo koloru, zamówiłem jakiś czerwony, jednak odcien jest całkiem inny niż ten ze zdjęć dauphina.

Wie ktoś jaki kolor należy kupić ? najlepiej z serii Model Color.

 

EDIT: http://www.mojehobby.pl/gunze-sangyo-h023-23-shine-red-gloss--p-6-939145.html to będzie ten kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyszperałem w necie, jest to kolor jaskrawo czerwony błyszczący, czasem nazywany "Insignia Red"

 

Numer koloru wziąłem z tąd, z instrukcji malowania HH-60J w barwach US Coast Guard, więc Dauphin powinien być w tych samych barwach, tak myślę.

 

link

http://www.scale-rotors.com/news-review ... hawk-87235

 

oznaczenie tego koloru to Federal Standard FS11136

 

a farbki:

Gunze Sangyo C327 gloss

Humbrol 19

Testors 1503

w Model Color nie znalazłem odpowiednika, może jest.

 

Ale jeśli się mylę, to może ktoś mnie poprawi.

 

hobbyboss87235hh60jjayh.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten insignia red będzie ok. właściwie to każdy zbliżony do niego kolor.Tak patrząc na to zastanawiam się czy nie lepszym wyjściem dla Ciebie było by kupić farbkę matową i pokryć ją potem sidoluxem - malowanie pędzelkiem błyszczących powierzchni to istna katorga nie wspominając już że to kolor czerwony. Do tego takie śmiglaki raczej nie błyszczą się jak wiadomo co tylko dają w skali efekt półmatu ze skierowaniem na połysk czyli właśnie taka matowa farbka + sidolux. Znacznie łatwiej pokryjesz kadłub przy użyciu pędzla.

 

Pozdrawiam

Piotrek

P.S. Delfinki mają bardzo ładną sylwetkę więc tez cichaczem podglądam relacje

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, zamawiam.

 

@Piter- będę malować aerografem.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc, i czekam dalej na aerograf + kompresor membranowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten insignia red będzie ok. właściwie to każdy zbliżony do niego kolor.Tak patrząc na to zastanawiam się czy nie lepszym wyjściem dla Ciebie było by kupić farbkę matową i pokryć ją potem sidoluxem - malowanie pędzelkiem błyszczących powierzchni to istna katorga nie wspominając już że to kolor czerwony. Do tego takie śmiglaki raczej nie błyszczą się jak wiadomo co tylko dają w skali efekt półmatu ze skierowaniem na połysk czyli właśnie taka matowa farbka + sidolux. Znacznie łatwiej pokryjesz kadłub przy użyciu pędzla.

 

Pozdrawiam

Piotrek

P.S. Delfinki mają bardzo ładną sylwetkę więc tez cichaczem podglądam relacje

 

Pozdrawiam

Piotrek

 

Na forum jest walkaround jednego śmigłowca irlandzkiego ratownictwa morskiego i powiem jedno - świeci się jak psu ....nos. Farba błyszcząca jak się patrzy, żadne półmaty czy maty.

 

Ale sam pomysł aby pomalował matem a później bezbarwnym błyskiem - super. sam tak robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... chyba troszkę źle się wyraziłem - chodziło mi o to, że "błysk błyskowi nie równy" . Generalnie farba matowa + lakier błyszczący to nie do końca to samo co potraktowanie całego modelu glossem. Pomijając samo malowanie te odcienie są po prostu różne . Cywilne śmigłowce, a już na pewno te operujące jako maszyny Coast Guard czy innego ratownictwa morskiego owszem potrafią świecić się jak wiadomo co, ale jakoś tak inaczej... .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model to przepak Matchboxa. Spasowanie połówek może i fajne, ale dalej jest troszkę gorzej. Małe szybki na dziobie ciężko pasują podobnie boczne drzwi, które są za małe. Spasowanie góry w okolicach silników też nie było idealne. Zobaczymy co Ci wyjdzie. Mój już prawie 2 lata leży w całkiem zaawansowanym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Model to przepak Matchboxa. Spasowanie połówek może i fajne, ale dalej jest troszkę gorzej. Małe szybki na dziobie ciężko pasują podobnie boczne drzwi, które są za małe. Spasowanie góry w okolicach silników też nie było idealne.

 

Fakt, ze idealnie nie jest, ale nie jest też tak źle. Mam już zmontowany kadłub z wnętrzem i zabieram się do malowania.

Czekam niecierpliwie na kontynuacje warsztatu. Mam jeszcze jeden taki niesklejony (taki "dwupak" z allegro ) i być może coś ciekawego tu podejrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mg0288q.jpg

 

Pierwsze malowanie aerografem...

Powiem tyle: pierwsze koty za płoty, były problemy z gęstoscią farby, potem z zasychaniem... są przez to bruzdy itp...

Ale dzisiejszy dzien uważam za udany, jeszcze kilka modeli i naucze się ogarniac ten pistolet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oparcia przydało by się poszpachlować bo są otwory wpustowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam. Mam problem. Wyrwalem ten model z łap bahora ktory dostal go na gwiazdke za 7 zl lecz zajal sie nim. Zgubil szybki (wszystkie) i wygial podstawe kokpitu. Kokpit dam rade wyprostowac tylko z kad wziasc lub jak zrobic szybki. Licze na pomoc. Wyrzucic go zal i grzech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.