Skocz do zawartości

Panzerkampfagrn II TAMIYA 1:35


GrzesiekW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A wpadnie, a wpadnie. Myślałem o jakiejś przeprawie przez most albo jakiś postój bądź coś w tym stylu (nie znam się na kampani francuskiej), dopiero teraz wziołem się za zdobywanie informacji o tej kampanii. Pomysł zawsze jakiś jest, tylko trzeba ocnić historyczny, oraz realistyczny punkt widzenia.

 

Teraz aktualnie pracuję z gąskami . Nie jestem zbyt zadowolony z nich - pierwszy raz robię cośtakiego i boję się, że schrzanie.

 

Co do figurek - farby zamówione, mam nadzieje, że dojdą razem z lakierami do tego piątku .

 

Pozdrawiam Grzesiek.

 

A tak jeszcze jeśli natkniecie się na jakieś ciekawe fotografie możecie podesłać, będę wdzięczny. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby kupuję.

 

Ooo o coś takiego mi chodziło - DZIĘKI WIELKIE.

 

Dziś może jak coś zdziałam wrzuce foty z gąskami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem już wszystko zostało zdjęte i założone ponownie.

 

Oto efekt:

 

dsc06879n.jpg

 

I tu wraz z modelem (wiem to nie tak ma być).

 

Pozostało je odpowiednio porawić (pomalować). Gąska tak to jest zlepiona w 100%. Mam nadzieje, że was nią nie zawiodłem .

 

A tu coś z relacji o mikroszkopach .

 

dsc06880a.jpg

 

dsc06882m.jpg

 

dsc06882m.jpg

 

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za zdjęcia przepraszam - mam beznadziejne światło w warsztacie (do robienia zdjęć) a za konem pada już 3 tydzień i naturalnego światła brak. gąski czeka jeszcze zabawa z pigmentami. Co do rdzy to jej nie będzi e. Jest to czołg w pełnej sprawności bojowej . Mam w planie je przykurzyć (i nie tylko one).Jest szansa, że powoli zbliżam się do galerii.

 

No nic ide przemalowac gąski - niestety wyszły jak wyszły - wkońcu to moje pierwsze (to nie jest wytłumaczenie).

 

Pozdrawiam Grzesiek.

 

P.S. Na jaki kolor (w grę wchodz pactra i humbrol) pomalować lufy??

Gdzie to ma bak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Niezłą wymiane postów sobie tutaj zapodaliśmy

 

O tak .

 

Gąski pomalowane na czarno, zostało pociągnąć metalizerem, a następnie pigmentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak gąski założone to praca ruszyła. Montaż rury wydechowej oraz wszelkich drobiazgó pokaże na zdjęciach jak już je przykleje .

 

Zastanawiam się coraz bardziej nad możliwą winetką. Coraz to nowsze pomysły wydają mi się coraz głupsze .

Przeprawa przez most zmontowany przez saperów (wtedy nie wem czy figurki pasują), obrona mostu - goście z Mg za workami z piaskiem a obok czołg i jeden patrolujący . Nie mam pojęcia. Postój, awaria (figórki też średnio pasują. Najbardziej przekonuje mnie pomysł obrony mostu -tak jak pisałem goście z mg za workami z piasku (taki niby bunkier) jakaś bloakada, czołg na środku, koleś gapiący się przez lornetke i jeden sobie chodzi - patroluje????.

Ale zgodność historyczna przed kim się mają niemcy bronić . Koniec kampani francuskiej blokada Paryża zaraz po zajęciu .

 

Oceńcie ten pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może niekoniecznie jako obrona mostu, ale przyczółka w oczekiwaniu na posiłki umożliwiające np. bezpieczną przeprawę. Osobiście przy dioramkach czasami pozwalam sobie na mały odchył od historii w celu urozmaicenia scenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi, tak aby scenka wyglądała ciekawie. No nic mam jeszcze trochę czasu do zastanowienia się.

 

Pozdrawiam Grzesiek.

 

Miałem moment oto plany.

 

plan2c.png

 

planr.png

 

Bardziej skłaniam się ku pierwszemu.

 

Oddział otrzymał rozkaz z marszu zająć most i utrzymać go do czasu przybycia wsparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej masz na myśli tyko most, a w drugiej trochę terenu (nie wiem jak to napisać)? Będziesz robił wodę? Mnie bardziej podoba się drugi pomysł z kilku powodów:

- bardziej prawdopodobne obsadzenie mostu, bo będąc na nim jednostki ograniczją swoją mobilność/manewrowość

- więcej urozmaicenia terenu

 

Ale jak chcesz tą pierwszą to umieściłbym wojaków w pewnej odległości z tyłu za czołgiem - jako wsparcie dla czołgu. Nie wiem czy wszystko dobrze wyjaśniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, wątpie żeby jednostki zatrzymały się na moście. Jak już coś to przed lub za.

Myślałem nad drógim bo boję się robić wodę. Zrobię jednak drugą.może coś z tego wyjdzie (tą z terenem).

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdzięczny temat, sam jestem fanem tego "malucha" i jest u mnie w planach razem z niemiecką skodą 38(t). Ładny warsztat czyściutko i dokładnie!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Aktualizacja z której nie jestem zadowolony w 100%.Przesadziłem w jednym miejscu z klejem może farba to zakryje.

 

Foty:

 

dsc06904l.jpg

 

dsc06895h.jpg

 

dsc06907i.jpg

 

dsc06909r.jpg

 

dsc06911j.jpg

 

Pozdrawiaj Grzesiek.

 

A wie może ktoś, gdzie siedo tego leje paliwo?

Jakim kolorem pomalować lufę w MG piechoty - Gunmetal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ten klej - ja nic nie widzę! Jest git. Koło koła napinającego gąsienica trochę nienaturalnie ułożona. MG na gun metal - jak możesz to kup metalizer Humbrola 27003 lub 27004 - to działa cuda! Uwaga jakbyś się zdecydował to Humbrola się najpierw kładzie potem czeka 10-15 min i przeciera szmatką flanelową lub wacikiem - efekt kładzie na glebę! Można tym też robić genialne przetarcia. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam humbrola.Gąsek już nie da się poprawić - są przyklejone. Jutro zrobie zdjęcia po malowaniu podkładem i podkreśle kleje .

Pozostało mi pobawić się światłocieniem, nałożyć lakier, następnie kalki, wash i brudzenia. Jutro mże już pomaluje 99%. Lakier dopiero do mie idzie.

 

Co do techniki przecierania - pierwsze słysze - dzięki.

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Humbrola ale farbę metaliczną pewnie - to nie to samo co metalizer. Farbę się kładzie i zapomina a z metalizerem robi tak jak napisałem. Sprawdź na etykiecie czy masz tam napisane "metal cote" jak nie to masz zwykłą farbę metaliczną której się nie trze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.