Skocz do zawartości

Panzerkampfagrn II TAMIYA 1:35


GrzesiekW

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Krisownia. Tak masz rację co do pyłu. Niestety - galeria powstała już Ale popracuję jeszczę nad nim jak/jeśli będę robił jakąś podstawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No spoko, praca na modelem może trwać teroetycznie bez końca, koncepcja się zmieni, jakiś nowy pomysł do głowy wpadnie. Może podwieś mu kiedyś jakieś wiaderko albo inne tobołki bo to zawsze wzbogaci model. Panzer II to jeden z moich ulubionych teamtów a pojazdy w panzer grau to klasa sama w sobie. Fajnie, że dałeś światu kolejnego zacnego kampfwagena! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Grzesiek model sympatyczny.

Jedno co mi przeszkadza to kłaczki kurzu.

Musisz nad tym popracować (odkurzaczem i ścierką w domu częściej)

Szczelna gablota obowiązkowo!!!

Weź wykałaczkę. Zgryź koniec, namocz w wodzie i pozdejmuj co się da.

Drugie to "pył".

Nie wiem co tam użyłeś ale często pigmenty producenta są zbyt intensywne kolorystycznie.

Typowym przykładem jest rdza.

Nie można ich tak prosto ze słoiczka kłaść na model.

Trzeba mieszać i próbować.

Poza tym ważny jest kontekst. Bązowy pigment może na panzergrau wyglądać jak rdza.

Jednak gdy postawisz madel na podstawce z tego brązu to nagle efekt sie zmieni.

Inna sprawa, że brązowa ziemia (dużo tlenków żelaza) nie wytępuje chyba w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kurzu - oczywiście masz rację - muszę z tym powalczyć.

Co do pigmentów - inaczej wyglądały w pudełku (vallejo) a inaczej na modelu po utrwaleniu.

Podstawka raczej nie powstanie - wstyd mi pokazywać taką pokrakę szerszej publiczności.

Gąski chyba niestety zostawię - były przyklejone do kół na stałe - boje się je rozrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tą podstawką - ale zastanawiam się czy warto robić do tak słabego modelu.No chyba, że wy myślicie inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliście mnie - będzie podstawka. Dodam nawet jednego figuranta:

 

P1010043.JPG

P1010044.JPG

 

Może jakoś to będzie.Może te pigmenty nie będą tak kontrastować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był to mój pierwszy model w skali 1:35 i to na nim testowałem wszystkie modelarskie techniki .Może jak da sie na niego drugą warstwę pigmentu takiego jaki ma być na podstawce to może coś z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia. Worek trochę chyba za bardzo nabity, ale to pierwsze podejście do tej techniki. Worek robiony z pończochy i plasteliny, następnie malowanie i pigmenty ziemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie jest to mój pomysł tylko pomysł kolegi z tego forum. Dopiero testuję różne techniki. Zrobiłem kolejny worek.Tym razem użyłem do tego celu folii termokurczliwej. Osobiście ten zrobiony z folii bardziej mi się podobaa, niestety nie wiem jak jest z realizmem - pozostawiam wam to do skomentowania:

 

P1010021.JPG

 

P1010019.JPG

 

Worek chyba umieszczę tutaj

 

P1010016.JPG

 

Na jaki kolor malować te worki?

 

Zapraszam do komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worek jest bajer. Skąd wziąć taka folię termokurczliwą?

Gdzie się pasą pończochy to wiem...

 

Kiepska lokalizacja tak zacnego worka. Równie dobrze pasowałby na lufie...

Popatrz na foty historyczne. Nic nie patrzysz, tylko zmyślasz kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.