Skocz do zawartości

Panzerkampfagrn II TAMIYA 1:35


GrzesiekW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

OK rura porawiona (jeszcze ją trochę pomęczę przy operowaniu pigmentami). Model został pokryty sido. Jutro prawdopodobnie kalki, następnie lakier błysk i zacznę zmaganie z washem, biedronką i następnie pigmenty.

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki założone. Następnie położony został sido, dalej wash. Daję zdjęcia bo na tym etapie można ewentualnie coś poprawić.Moje prośby to :

Ocena całokształtu, oraz ocena washa - na tym etapie mogę coś jeszcze poprawić. Wash kładziony po raz pierwszy, więc wydaje mi się, że do doskonałości wiele mu brakuje. Oceńcie sami. Pozwoliłem sobie na małą sesję zdjęciową,mam nadzieje, że zdjęcia będą lepszej niż zwykle jakości. Pozostało jeszcze - obicia, zacieki, lakier, pigmenty i lalkier mat.

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

 

dsc07230v.jpg

 

dsc07225p.jpg

 

dsc07232j.jpg

 

dsc07233n.jpg

 

dsc07236xb.jpg

 

dsc07237v.jpg

 

dsc07239s.jpg

 

dsc07240a.jpg

 

dsc07241j.jpg

 

dsc07242z.jpg

 

dsc07242z.jpg

 

dsc07244yd.jpg

 

dsc07245i.jpg

 

dsc07246s.jpg

 

dsc07249n.jpg

 

dsc07250q.jpg

 

dsc07251un.jpg

 

dsc07252m.jpg

 

dsc07253dl.jpg

 

dsc07254.jpg

 

dsc07257i.jpg

 

dsc07258ei.jpg

 

dsc07259g.jpg

 

dsc07260q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krisownia (sądząc po twych wypowiedziach znasz się na rzeczy więc jest to podwójny komplement), zdjęcia wstawiłem za wcześnie - poprawiam go właśnie (zwłaszcza zacieki których jest za dużo, bądź są za wielkie). Poprawki skończę jutro bo skończyłi mi się patyczki do uszu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz także po prostu namoczyć lekko pędzelek (nie może kapać - lekko wilgotny) w tym samym rozpuszczalniku który posłużył do zrobienia washa i delikatnie poprzecierać/zebrać to co nie potrzebne. Na tym etapie nie masz ton washa do zbierania więc patyczki nie są obowiązkowe. Pędzelek co jakiś czas wytrzeć o szmatką aby nie "muział" i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poprawiłem to. Teraz wziąłem się za zacieki. Myślicie, że kolory biały, ciemno-niebieski, żółć i czerń się nada?

Wziołem się za to z tymi kolorami na wieży i nie wiem czy to ma być tak jak jest. Jutro dam zdjęcia, jak by było źle to się zmyje.

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo, robię co mogę. Diś zabieram się za zacieki. Nałożyłem już na wieży oceńcie czy dobrze wyglądają to dorobię takie na reszcie pancerza.Jak by co można by jej jeszcze usunąć. Z rdzą, obiciami i zużyciem postanowiłem nie przesadzać. W końcu była to kampania przecież rok po wrześniu.Trwała krótko. Niemcy mieli nowe czołgi (a jak nie to przynajmniej po przeglądach i naprawac). Tak więc zużycie będzie delikatne.

 

dsc07265nl.jpg

 

dsc07264q.jpg

 

Pozdrawiam i proszę o ocenę.

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mój monitor nie przekłamuje barw,ale chyba widzę tam żółć lub zieleń.Jeśli tak to bym ją usunął.Ja na twoim miejscu poszedł bym bardziej w kilka kolorów brązu.I troszkę za dużo białego.

A poza tym model mi się podoba.

Stawiaj bardziej delikatniejsze kreski lub plamki i bardziej je ścieraj.

Zobacz na górze wieży mojego tygrysa o jaki efekt mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj takie jak sobie go wyobrażasz - zrób po swojemu, jak będziesz co chwilę zmieniać bo ktoś tam ma inny "film" niż ty to nic fajnego z tego nie będzie. Jeden by dał żółty inny brązowy a inny błękit albo szary. ten model można modulowac na 150 sposobów! Zrób jak byś TY chciał go widzieć! W tym wrsztacie rządzi GrzesiekW. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że biel,umbra i ciemny niebieski wystarczą.

Tylko mocniej je ścieraj niż za pierwszym razem

I nie rozcieraj wszystkich na całej wysokości wieży.

W dół wydłużamy,pod górę skracamy.

Pędzel tylko lekko wilgotny i prawie całkowicie odsączony na chusteczce z medium.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model skończony w 99% (został tylko lakier i ew. poprawki).

 

Proszę o rzetelną i szczerą ocenę i ew. sugestie.

 

Zdjęcia:

 

dsc07337e.jpg

 

dsc07338s.jpg

 

dsc07338s.jpg

 

dsc07341h.jpg

 

dsc07342i.jpg

 

dsc07342i.jpg

 

dsc07342i.jpg

 

dsc07345g.jpg

 

dsc07345g.jpg

 

dsc07347xk.jpg

 

Pozdrawiam i ponownie zapraszam do oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gąsek jeszcze troszkę zdrapię.Dziś lakier matowy, może skombinuję jakąś podstawkę to będzie galeria .

 

Dzięki za komentarze (no za jeden komentarz).

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ten pigmencik to miała być ochra? Bo wyszło jak pył ceglany/rdza. Ten kolor się bardzo dobrze komponuje z panzer grau ale jak już wyżej ktoś pisał jest go za dużo. Zdejmij dużym płaskim pędzelkiem np. nr 8 głównie z gąsienic i zamień go na kolor ciemno brazowy - taki jak rekomenduje MIG do ich gąsienic pod nazwą "track brown". Oczywiście możesz sam go zrobić rdzawego mieszanego z czarnym ale chodzi mi o odniesienie. Na ten moment jest dobrze ale spec będzie sie pytał, czy to rdza czy ten pył ceglany - jak na rdzę to za dużo bo tak wyglądają pojazdy na złomowisku. Jak na pył ceglany to za ostro bo nigdy na rumowiskach nie było samych cegieł a także tynki, gipsy itd. Ten kolor użyj do rdzawych b. lekkich śladów. Nie dawaj go jeszcze do galerii - za wcześnie tu można kilo rzeczy poprawić. "Rushing a model isn't going to make it come out any better". Porób coś, odstaw na tydzień i potem popatrz świeżym okiem a zobaczysz niedociąnięcia/miejsca które można poprawić. Jest dobrze ale czemu nie ma być świetnie? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.