Skocz do zawartości

Panzerkampfagrn II TAMIYA 1:35


GrzesiekW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki.

 

Tłumnik oraz rura wydechowa zostaną pociągnięte rdzawymi pigmentami i przy koniuszku lekko odymiona (chyba też pigment).

 

Biorę się dziś za ostateczne malowanie. Nie wiem czy starczy mi farby - najwyżej będziece musieli trochę poczekać na finish.

 

Przesyłka nie doszła i nie dojdzie dziś - status - czeka na realizacje .

 

Czym malować drewno - olejnymi?

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model złożony w 99% i zapodkładowany (tam gdzie mał być). Aerograf w czyszczeniu bo pluje farbą (nie będe tak malował na otowo - nie chce zepsuć modelu.)

 

Przykleić zostało - 1 element fototrawiony i właśnie płyty pancerza przedniego - nie wiem czy je przykleje (nie da się, coś jest nie tak z nimi nie pasują). Dziwna sprawa.

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako podkładu użawam czarnej farby. Jest to dobra baza do cieniowania

 

Kilka postępów. Udało się nie widać kleju. (na gołym plastiku rzucał się w oczy ale po pokryciu bazą nie widać nic).

Przepraszsam za jakość zdjęć.

 

dsc06919u.jpg

 

dsc06922v.jpg

 

dsc06924i.jpg

 

dsc06924i.jpg

 

A teraz mój problem.

 

Oto instrukcja.

 

dsc06942os.jpg

 

Co to i gdzie to trzeba wkleić (element fototrawiony) to jest ten element.

 

dsc06946lk.jpg

 

Po drugie.

 

Instrukcja.

 

dsc06939o.jpg

 

To już zrobiłem.

 

dsc06938os.jpg

 

Wedle instrukcji z tyłu na pierwszą płytę mam nakleić drugą.

 

Ale jest jeden problem dotyczący wszystkich płyt.

 

Taki.

 

dsc06945u.jpg

 

Na każdym z nich są takie oto ,,bolce" lecz na pierwszych płytach nie ma dziur - czy mam je wywiercić?

 

dsc06938os.jpg

 

dsc06940rh.jpg

 

Oto wszystkie płyty.

 

dsc06944f.jpg

 

Pierwsza z góry na pewno pójdzie z boku a reszta ??

 

Proszę o pomoc.

 

 

Pozdrawiam Grzezsiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zobaczyłem w instrukcji tutaj wygląda, że z części B2 należy odciąć wystające "zawiasy" i dorobić te dwa otwory. Następnie nakleić część B3. Tak mi się wydaje. Może ktoś jeszcze coś napisze.

Co do blachy to zobacz stronę z malowaniem. Jest na niej numer 503 (wersja C) i 216 (wersja D) na tyle pojazdu. Numer jest na tej blaszce. Oprzyj się o ten rysunek przy jej klejeniu. Jaką wersję robisz? A I B nie mają tej blachy - numer był na tyle wieży (przynajmniej wg producenta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blache przewierciłem i przykleiłem jakoś wyszło .

Robię wersję A.

 

Dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wiesz co gdzie idzie to się nie sugeruj złożonym przez kogoś modelem ludzie potrafią mieć fantazję - sprawdź walkaroundy eksponatów muzealnych - zobacz mój ostatni post w "linkach". To samo się tyczy samcyh planów modelu i części - często należy je poprawić lub relokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Model pomalowany. Gdzieś coś mi umkło i zgubiła się1 część (to coś za lampą).

Czekam na lakiery, położe kalki, zrobię washa i brudzenie, położe matowy lakier i model gotowy na dioramę.

Jest to mój pierwszy model który ukończę w tej skali. Pierwszy w życiu czołg. Po raz pierwszy będe robił obicia farby, brudzenie. Mam nadzieje, że się uda.

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zalany farbą . Z malowania nie jestem zadowolony, liczyłem a więcej.

Lampę w wewnątrz pomalować na srebrno?

 

Zdjęcia:

 

dsc06959m.jpg

 

dsc06960o.jpg

 

dsc06961y.jpg

 

dsc06964n.jpg

 

dsc06965.jpg

 

dsc06966b.jpg

 

dsc06968fv.jpg

 

Te części w kształcie S oraz te obok powinny być czarne?

 

dsc06968fv.jpg

 

dsc06970k.jpg

 

dsc06973nn.jpg

 

dsc06976x.jpg

 

dsc06977l.jpg

 

dsc06978w.jpg

 

dsc06979jr.jpg

 

dsc06980up.jpg

 

dsc06981m.jpg

 

dsc06982w.jpg

 

dsc06983u.jpg

 

dsc06987y.jpg

 

dsc06986o.jpg

 

dsc06989w.jpg

 

dsc06990x.jpg

 

dsc06987y.jpg

 

Proszę o ocenę tego.. czegoś.

 

Pozdrawiam Grzesiek.

 

P.S. Bazylms nie ma sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stil wather - nadaje się też do robienia wody na winetkach dioramacch.

Dzięki.

Dziś biorę się za wiercenie reflektorów malowanie na srebrno tak jak ty - no i zbieram na ten klej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedyś kleiłem ten model i bardzo miło go wspominam.

Ładnie wymalowany - powodzenia dalej!

Mam tylko sugestię co do zdjęć, bo widzę ze masz sprzęt z którego można więcej wycisnąć.

Rób zdjęcia w trybie preselekcji przesłony (A albo Av w Sony). Robisz zdjęcia chyba ze statywu, więc możesz sobie pozwolić na obniżenie czułości ISO do 200 (choć i przy małym rozmiarze i 400 jest jak najbardziej spoko), a najważniejsze, przymknij przesłonę przynajmniej do f/11 albo f/16. Czas naświetlania się znacznie wydłuży, więc może będziesz musiał użyć samowyzwalacza albo pilota (jak jest) do wyzwalania migawki, bo poruszenie aparatu przy naciskaniu spustu będzie widoczne. Ale za to głębia ostrości na zdjęciach będzie większa i więcej rzeczy będzie ostrych i łatwiej będzie przyjrzeć się wszystkim detalom i smaczkom ;) I wydaje mi się, że zdjęcia są odrobinę za ciepłe - spróbuj przestawić balans bieli na światło żarowe albo go ręcznie ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Sprzęt siostry (prawda niczego sobie). Dzięki za pomoc. Statyw posiadam-y .Przekaże jej te informacje bo ja się za bardzo na tym nie znam. Ustawi mi wszytko . Dzięki za pomoc.

 

W takim razie obiecuję kolejne (lepsze) zdjęcia.

 

Pozdrawiam Grzesiek.

 

P.S. Ma ktoś propozycje do brudzenia/ obić /korozji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo umiem znaleźć gdzie ten most widziałem. Wiem tylko, że był to kamienny łukowy. Kamienie były robione z korka i bodjże przeciągnięte gipsem. Jak będe miał chwilę to wrzucę ci jakiś szkic tego co widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wiem o który most chodzi. Była to wineta użytkownika "Gościa". Pod mostem Aliancia prowadzili rannego Niemca tak?. Hmm nie wiem tylko czy mogę wykorzystać takii pomysł do mojej winetki. Czy nie będzie to uznane za plagiat .

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=68&t=23410

 

Ok popytam go czy nie ma nic przeciwko.

 

Zawsze można zrobić wojsko oczekujące na zbudowanie mostu pontonowego przez saperów.

 

przykładowa budowa mostu.

 

3copy25.jpg

 

601165831copy.jpg

 

Budowa pływaka.

 

Otrzymałem wiadomość, że paczka wysłana. Może będzie jutro, więc praca rusza z powrotem.

 

Jutro zrobię szkice planów winetki.

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakiery dotarły . Dziś już zrobiłem poprawki bandaży kół, oraz pomalowałem wlementy drewnianie. Jutro jak przeschną pzykleje je. Model będzie musiał odczekać z dzień aby przeschnąć. Okoła za 2/3 dni daję warstwę lakieru, następnie kalkomanię/obibia-lakier-wash/ zacieki-brudzenia lakier błysk i lakier mat.

Dziś biorę się jeszcze za figurki.

 

Pozdrawiam Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed lakierem i dalszymi zabiegami, musze na perfekt skończyć malowanie (wszystko musi być pomalowane tak jak ma być).

 

Więc zwracam sięz pytaniem - czy słyszał ktoś o malowaniu na lufach białchych pasów oznaczających zwycięzstwa (zniszczone czołgi przeciwnika)? Jeśli tak czy stosowane to było w Panzerwaffe?

 

Pytam, gdyż wersja pudełkowa (widoczne jeśniejsze paski na lufie), oraz zdjęcia :

 

pzii.png

 

Pozdrawiam Grzesiek.

 

Wicia 1975 Dzięki staram się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem.

 

Znalazłem informacje dotyczące 6 dywizji pancernej Guderiana (należała do niego w tamtym okresie). Na moim Panzer II powinny zostać umieszczone emblematy dywizji takie jak (muszę dorobić szablony) :

 

239px-6th_Panzer_Division_logo.svg.png

 

oraz szablon litery G jak tu :

 

800px-Panzer_II_CWM_Ottawa.jpg

 

A tak na boku - bardzo, ale to bardzo was przepraszam , zapomniałem, że nie mam płynu który kładzie się na kalkę (już po przyklejeniu do płaszczyzny). Najwcześniej kupię go w sobotę za tydzięń. Ale przynajmniej nie muszę się spieszyć i mogę wzystko ładnie wykończyć. Zastoju nie będzie jak by się ktoś martwił, roboty mam dość i będe nadal relacjonował.

 

Jeszcze raz przepraszam.

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.