Skocz do zawartości

Panzerkampfagrn II TAMIYA 1:35


GrzesiekW

Rekomendowane odpowiedzi

Za figurki się biorę od jutra.

 

Zestaw, zestaw - póki co krucho z kasą (cała kasa idzie na farby i chemie do Panzera ). Uznałem że zostaną te co są (wiem cudo to nie jest, ale przecież nie wyrzuce) - najwyżej uznam całą dioramę za ćwiczebną. W końcu nie jestm w dumny z Panzera (podoba mi się, ale mogło być o wiele lepiej). Na figurkach sobie poćwicze cieniowanieciała, przypomnę sobie technikę mokrego pędzla.

 

Postanowiłem, że nie będzę robił na dioramie wody (rzeki). Mostu będzie tylko kawałek (do pierwszego filara). jutro się zmobilizuję i wrzucę szkice planów dioramki.

 

Pozdrawiam Grzesiek.

 

P.S. Chciałbym w następnym wątku mieć taką wierną publiczność, za co serdecznie wam dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Lepiej mieć dwóch wiernych widzów (co potrafią pomóc lub skrytykować), niż kilkunastu piszących tylko, że się podoba, bo inni tak piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zwracam sięz pytaniem - czy słyszał ktoś o malowaniu na lufach białchych pasów oznaczających zwycięzstwa (zniszczone czołgi przeciwnika)? Jeśli tak czy stosowane to było w Panzerwaffe?

Były. Można w Internecie znaleźć dużo zdjęć z lufami pomalowanymi w taki sposób. Ja co prawda widziałem tylko zdjęcia Tygrysów i Tygrysów Królewskich, ale myślę, że i na innych czołgach stosowano takie urozmaicenia.

Co do oznaczeń, to ja bym ostrożniej podchodził do pojazdów muzealnych, a bardziej starał się szukać zdjęć z epoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek 14147. Poszperam jeszcze w internecieza tymi oznaczeniami.

 

Dzięki Wicia1975 jak będzie okazja to skorzystam.

 

Pozdrawiam Grzesiek.

 

Ok szukałem, co do emblematów szukałem 7 DP III Rzeszy i oznaczenia, zgodnie z Wikipedią i obrazami historycznymi sie zgadzały.

 

Pozostał jeszcze znaleźć, czy litera G była malowana na błotnikach dywizji Guderiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek 14147. Poszperam jeszcze w internecieza tymi oznaczeniami.

 

Dzięki Wicia1975 jak będzie okazja to skorzystam.

 

Pozdrawiam Grzesiek.

 

Ok szukałem, co do emblematów szukałem 7 DP III Rzeszy i oznaczenia, zgodnie z Wikipedią i obrazami historycznymi sie zgadzały.

 

Pozostał jeszcze znaleźć, czy litera G była malowana na błotnikach dywizji Guderiana.

 

Znalazłem informacje odnośnie litery G na pojazdach dywizji Guderiana.

 

litera "G" mogła zostać wprowadzona zaraz po sformowaniu korpusu lub niedługo potem. Często w Panzerwaffe była właśnie taka tendencja , żeby malować takie oznaczenia , celem szybkiej identyfikacji związku

 

 

Więc biorę się dziś za szablony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za posty pod postami.

 

Zrobiłem szablona na literę G i wyszło tak . Jak się nie spodoba wam to zamaluję.

 

 

dsc07026d.jpg

 

Oceńcie to coś.

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzędzia nie, jeszcze nie . Modulację kolorów będę robił.. Ale jak się podoba G? Ujdzie czy zamalować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8/10 to super jak dla mnie - pierwsze malowanie od szablonu. Zresztą oznaczenia były malowane od ręki, więc też nie były idealne.

 

Biorę się resztę za CM.

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Cię trochę wpuścili w maliny tymi pochwałami, masz szpary między łączeniem spodniej części wieży z jej resztą, widać to ewidentnie. Miejsca te powinny być zaszpachlowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkda, że nie pojawiłeś się z tą informacją wcześniej . Teraz kiedy wszystko jest sklejone i pomalowane poprawka jest praktycznie nie możliwa . Podczas szlifowania jej nadmiaru istniała by możliwość zdrapania farby, a czegośtakiego nie dało by się już wcale naprawić jedynie zmyć farbę z całego modelu, ale nie dało by się już pomalować modelu w niektórych miejscach. Niestety musis zostać tak jak jest.

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam czasu brać aktywnego udziału w życiu forum, zaglądam z doskoku Problem jest raczej naoczny i trudno go nie zauważyć tym bardziej, że wklejałeś czytelne zdjęcia. Dziwię się, że nikt Ci tego nie wytknął bo odpowiedzi w wątku masz wiele. Ale tak czasem jest, gadka-szmatka, a konkretu brak.

 

Co z tym zrobisz to już Twój wybór, ale ciężko będzie to zamaskować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkda, że nie pojawiłeś się z tą informacją wcześniej . Teraz kiedy wszystko jest sklejone i pomalowane poprawka jest praktycznie nie możliwa . Podczas szlifowania jej nadmiaru istniała by możliwość zdrapania farby, a czegośtakiego nie dało by się już wcale naprawić jedynie zmyć farbę z całego modelu, ale nie dało by się już pomalować modelu w niektórych miejscach. Niestety musis zostać tak jak jest.

 

Pozdrawiam Grzesiek.

 

Można to spokojnie poprawić:

Użyj szpachli akrylowej np. Vallejo i nadmiar korygujesz wilgotnym pędzelkiem/palcem. Żadne szlifowanie nie jest potrzebne. Ja takie lapsy poprawiam nawet za pomocą Mr. Dissolved Putty który nie jest bazowany na wodzie ale penetruje przestrzenie i można bez szlifowania także jak ma się wprawę. Minus produkt gunze jeśi jest w nadmiarze nie da się korygować mokrymi narzędziami.

 

Poza tym użyj wyobraźni - nawet jakbyś zeszlifował farbę na jednej z płaszczyzn (chodzi o te małe trójkąciki, prawda?) wieży to reszyt modelu nie musisz ruszać, szlifujesz na zero dajesz wszytko od nowa i już. Washa przecież nie było? Sama bazowa tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie washa jeszcze nie robiłem. Nawet lakieru nie kładłem. Postaram się to zamaskować. Dzięki za rade.

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Miałem czas i środki więc dziś dznia wziąłem się za szpachle, za CM oraz elementy metaliczne i drewniane i jeszcze reflektory.

Efekt:

 

dsc07207q.jpg

 

dsc07207q.jpg

 

dsc07208z.jpg

 

dsc07209la.jpg

 

dsc07210w.jpg

 

dsc07212cw.jpg

 

dsc07211tt.jpg

 

dsc07213fs.jpg

 

dsc07214g.jpg

 

dsc07215vz.jpg

 

 

Mogę prosić was o radę ? Robiłęm rdzę na rurze wydechowej i wyszła tak

 

dsc07216.jpg

 

Co zrobić by ją przyciemnić?Można by ją zdrapać ale - nakładana była ona na pigment glaze medium. Washa dać filtr, inny pigment?

 

Pozdrawiam i zapraszam do oceny. Przepraszam za jakość zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olejne do łapki i robisz tę rurę, daj ciemy brąz, czerń. Oczywiście mówimy o technice "zdejmowania farby" a nie o malowaniu. Dajesz kleks wielkości 1 mm i rozprowadzasz dużym pędzlem.

 

O co chodzi z tym pigment glaze? Ty wiesz do czego on w ogóle służy? Nie widzę tu jego użycia.

 

Tę szparę w wieży zrobisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię wieżę.

 

Olejnymi kolega powiada - ok poprubuję.

 

Pigmemnt mieszałem z pigment glaze medium i nakładałem na rurę.

 

Dzięki za radę wyprubuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak olejami nie wyjdzie, zawsze można kupić albo pigmenty rdzawe miga, rdza sama się robi, albo suche pastele kolorystyka od sieny palonej do jeasnego pomarańczowego, ja do rdzy używam zdaje się 4 różnych odcieni suchej pasteli, kładę ją na rozcieńczony uni grunt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię wieżę.

 

Olejnymi kolega powiada - ok poprubuję.

 

Pigmemnt mieszałem z pigment glaze medium i nakładałem na rurę.

 

Dzięki za radę wyprubuję.

 

Olejnymi możesz wszystko praktycznie zrobić. Prawdziwe modelartwo to właśnie oleje. Pigment glaze ma trochę inne zastosowanie ale tak też można użyć. Tu masz mój ulubiony tutorial o olejach:

 

http://www.youtube.com/user/ScaleModelMadman#p/u/0/iP8n3o0TwY8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.