Jump to content

RWD 8 pws Mirage. 1:48


krosto
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Zainspirowany pracą Jarka z RWDziakiem made in Spójnia, postanowiłem zmierzyć się z Mirażem. Wybrałem czarną 70, ze Szkoły Podchorążych w Dęblinie, ze względu..na nazwijmy to "rodzinne korzenie"

 

PS. Na zdjęciach widzę ubytek 1 elementu, który przerabiałem i musiał się zapodziać w wirze walki. Niezwłocznie dorobię.

 

rwd8_9S.JPG

rwd8_10S.JPG

rwd811S.JPG

rwd812S.JPG

rwd813S.JPG

rwd8_1.JPG

rwd8_5.JPG

rwd8_6.JPG

rwd8_2.JPG

 

pozdrawiam

K

Link to comment
Share on other sites

Gratuluję, doszedłem niedawno do podwozia i cisnąłem go do pudełka i na razie leży i czeka aż wróci wena:)

Link to comment
Share on other sites

Szkoda, że tak mało zdjęć jak to czwarte od dołu, ale i tak wystarczy żeby powiedzieć, powstał ciekawy model z tego niezbyt wdzięcznego zestawu i to do tego bez grama blachy z Parta. Podoba mi się bardzo zróżnicowanie pomiędzy blachami silnika, a resztą płatowca, napisz Krosto jakich farb użyłeś, bo ja już powoli myślę o malowaniu i ta wiedza mogłaby się przydać. Jak dla mnie to model stoi za nisko, za przyczyną zestawowych amorków, które są za krótkie. Można to poprawić wszczepiając igłę iniekcyjną zamiast dolnej części pod amorkiem. Mam takie dwa po przeszczepie, ale khaki, jak byś chciał ... .Zapomniałeś chyba o owiewkach na kabinach, lusterku wstecznym i napędzie lotek pod baldachimem, a to w zestawie chyba było. Poproszę o więcej zdjęć w świetle dnia, bo model wygląda naprawdę dobrze.

Gratuluję ciekawego modelu w kolekcji.

Link to comment
Share on other sites

Jarek38: Napęd lotek zagubiony - ale dorobię. Ale, że o tych dwóch "paznokciach" zwanych owiewkami kompletnie zapomniałem!! Zgroza! Dobrze że to zauważyłeś. Dzięki za komentarz, co do tych "przeszczepów" myślę, że się jeszcze odezwę do Ciebie. Malowałem tak jak zwykle, czyli Humbrol- tutaj 11 i sido, trochę polerki i finito. Na okaptowanie zrobiłem domieszkę z czarną i to samo. Bawiłem się tez trochę suchymi pigmentami, niebieskim i brązem na okaptowaniu oraz czarnym na reszcie modelu.

karambolis8 - nity to wash, nic wiecej nie robiłem, natomiast łączenie blach na okaptowaniu zrobiłem z drucików, po uprzednim wygładzeniu ww miejsc

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj zrobić kilka fotek przy normalnym oświetleniu. Model wygląda na naprawdę ciekawy, ale ciężko ocenić detale na podstawie takich fotek.

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to comment
Share on other sites

Bardzo fajny. Możesz podpowiedzieć jak podkreśliłeś nity na blachach silnika?

Jak dla mnie suchy pędzel

A wracajac do modelu całkiem, całkiem wyglada,

zdjęcia trochę nieostre

Gratuluje

Pozdrawiam.

Przemek.

Link to comment
Share on other sites

bartekkw: ze wzdlędu na Dęblin. Za pradawnych czasów układu warszawskiego, gdy byłem małym berbeciem, jeździłem tam do dziadków..to co się działo wtedy na niebie to był horror. Co 2 min startowały Iskry solo lub trójkami, Limy lub MIGI 21, które po przelocie zostawiały długie chwile głuchoty w moich uszach. Po takim wakacjach wracałem do domu na wpół głuchy, a to był przecież tak ważny okres dla rozwoju moich zmysłów

Dziadek brał udział w I i II WŚ i raczył nas wieloma historiami, wiec postanowiłem go tak trochę uhonorować, nawiązując do Dęblina i Szkoły Podchorążych, która w jakiś sposób jest bliska moich..uszom.

Link to comment
Share on other sites

No proszę! Mój dziadek walczył w kampanii wrześniowej w 3 PL. Opowiadał mi jak byłem mały o samolotach na których latali podczas szkoleń: Potezach, Breguetach, Hanriotach, Farmanach. W sklepach wtedy były głównie zestawy Łoś, Karaś i Czaple, więc byłem trochę niepocieszony ;). W 39 dziadek latał właśnie na RWD-8 w plutonie łącznikowym, dlatego ten samolot jest dla mnie szczególny...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.