Skocz do zawartości

RWD 8 pws Mirage. 1:48


krosto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zainspirowany pracą Jarka z RWDziakiem made in Spójnia, postanowiłem zmierzyć się z Mirażem. Wybrałem czarną 70, ze Szkoły Podchorążych w Dęblinie, ze względu..na nazwijmy to "rodzinne korzenie"

 

PS. Na zdjęciach widzę ubytek 1 elementu, który przerabiałem i musiał się zapodziać w wirze walki. Niezwłocznie dorobię.

 

rwd8_9S.JPG

rwd8_10S.JPG

rwd811S.JPG

rwd812S.JPG

rwd813S.JPG

rwd8_1.JPG

rwd8_5.JPG

rwd8_6.JPG

rwd8_2.JPG

 

pozdrawiam

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, doszedłem niedawno do podwozia i cisnąłem go do pudełka i na razie leży i czeka aż wróci wena:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak mało zdjęć jak to czwarte od dołu, ale i tak wystarczy żeby powiedzieć, powstał ciekawy model z tego niezbyt wdzięcznego zestawu i to do tego bez grama blachy z Parta. Podoba mi się bardzo zróżnicowanie pomiędzy blachami silnika, a resztą płatowca, napisz Krosto jakich farb użyłeś, bo ja już powoli myślę o malowaniu i ta wiedza mogłaby się przydać. Jak dla mnie to model stoi za nisko, za przyczyną zestawowych amorków, które są za krótkie. Można to poprawić wszczepiając igłę iniekcyjną zamiast dolnej części pod amorkiem. Mam takie dwa po przeszczepie, ale khaki, jak byś chciał ... .Zapomniałeś chyba o owiewkach na kabinach, lusterku wstecznym i napędzie lotek pod baldachimem, a to w zestawie chyba było. Poproszę o więcej zdjęć w świetle dnia, bo model wygląda naprawdę dobrze.

Gratuluję ciekawego modelu w kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek38: Napęd lotek zagubiony - ale dorobię. Ale, że o tych dwóch "paznokciach" zwanych owiewkami kompletnie zapomniałem!! Zgroza! Dobrze że to zauważyłeś. Dzięki za komentarz, co do tych "przeszczepów" myślę, że się jeszcze odezwę do Ciebie. Malowałem tak jak zwykle, czyli Humbrol- tutaj 11 i sido, trochę polerki i finito. Na okaptowanie zrobiłem domieszkę z czarną i to samo. Bawiłem się tez trochę suchymi pigmentami, niebieskim i brązem na okaptowaniu oraz czarnym na reszcie modelu.

karambolis8 - nity to wash, nic wiecej nie robiłem, natomiast łączenie blach na okaptowaniu zrobiłem z drucików, po uprzednim wygładzeniu ww miejsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić kilka fotek przy normalnym oświetleniu. Model wygląda na naprawdę ciekawy, ale ciężko ocenić detale na podstawie takich fotek.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny. Możesz podpowiedzieć jak podkreśliłeś nity na blachach silnika?

Jak dla mnie suchy pędzel

A wracajac do modelu całkiem, całkiem wyglada,

zdjęcia trochę nieostre

Gratuluje

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartekkw: ze wzdlędu na Dęblin. Za pradawnych czasów układu warszawskiego, gdy byłem małym berbeciem, jeździłem tam do dziadków..to co się działo wtedy na niebie to był horror. Co 2 min startowały Iskry solo lub trójkami, Limy lub MIGI 21, które po przelocie zostawiały długie chwile głuchoty w moich uszach. Po takim wakacjach wracałem do domu na wpół głuchy, a to był przecież tak ważny okres dla rozwoju moich zmysłów

Dziadek brał udział w I i II WŚ i raczył nas wieloma historiami, wiec postanowiłem go tak trochę uhonorować, nawiązując do Dęblina i Szkoły Podchorążych, która w jakiś sposób jest bliska moich..uszom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę! Mój dziadek walczył w kampanii wrześniowej w 3 PL. Opowiadał mi jak byłem mały o samolotach na których latali podczas szkoleń: Potezach, Breguetach, Hanriotach, Farmanach. W sklepach wtedy były głównie zestawy Łoś, Karaś i Czaple, więc byłem trochę niepocieszony ;). W 39 dziadek latał właśnie na RWD-8 w plutonie łącznikowym, dlatego ten samolot jest dla mnie szczególny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.