Skocz do zawartości

Aston Martin DBS Volante - Tamiya 1:24


Trojan

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam kolejną relację. Tym razem na warsztat poszedł ten sam model co ostatnio jednak teraz w wersji cabrio.

Pierwsze prace już za mną. Przyznam, że cięcie karoserii chyba bardziej mnie bolało niż Astona

Kolorystyka już jest zaklepana. Tym razem Aston wystąpi w kolorze biała perła z brązową tapicerką. A tymczasem pierwsze fotki.

 

amdbsvf1.jpg

 

amdbsvf2.jpg

 

amdbsvf3.jpg

 

amdbsvf4.jpg

 

amdbsvf5.jpg

 

amdbsvf6.jpg

 

amdbsvf7.jpg

 

amdbsvf8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update.

 

amdbsvf9.jpg

 

i początek budowy tylnej kanapy czy raczej foteli. Używam do tego głównie Magic Sculpa.

 

amdbsvf10.jpg

 

amdbsvf11.jpg

 

A tu w ramach ciekawostki. Zrobiłem sobie takiego prymitywnego softboxa. Kupować mi się nie chciało to sobie wydłubałem za darmo z tego co miałem pod ręką. Karton i stare prześcieradło

 

lampa1b.jpg

 

lampa2o.jpg

 

lampa3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ambitnie.

Taki modelling jak z tymi fotelami to jest zabawa.

MS się fantastycznie kształtuje ale jest dość twardy w szlifowaniu. Ja czasem używam zamiennie wykańczającej szpachlówki samochodowej jak wiem że będę musiał sporo szlifować.

 

Pomysł z soft boxem niezły.

Rozumiem że te fotki to już z jego wykorzystaniem.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z soft boxem niezły.

Rozumiem że te fotki to już z jego wykorzystaniem.

 

Powodzenia.

 

Dzięki. Tak, teraz już fotki z softboxem. No cóż przydałyby się 2 lampy i gorąca stopka ale to może kiedyś.

Faktycznie MS jest dość twardy więc praktycznie trzeba modelować prawie na czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ciąg dalszy

 

Tylna kanapa prawie gotowa. Zagłówki są odlane z żywicy by zachować symetrię.

 

amv1.jpg

 

A tu psiknięte podkładem by zobaczyć co jest do wykończenia i jak widać sporo tego jest

 

amv2.jpg

 

Dorobione "przelotki" pasów...

 

amv4.jpg

 

...a tak wyglądają od tyłu. Cienka, spłaszczona rurka i dookoła szpachla

 

amv3.jpg

 

Spróbowałem wykonać model do odlewu mocowań pasów kierowcy i pasażera. Forma wyszła ok natomiast trwa walka od czysty odlew bez bąbelków.

 

amv6.jpg

 

chodzi o ten element

 

amv8.jpg

 

Pierwsze efekty. Jak nie dam rady z poprawnym odlewem zrobię to ręcznie.

 

amv7.jpg

 

Karoseria też dłubnięta. Na razie położone profile pod przetłoczenia klapy bagażnika.

 

amv5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat. Dużo dłubaniny... szpachlowanie, szlifowanie. szpach...... i tak w kółko ale za to jaki będzie efekt końcowy ... na to będę czekał z niecierpliwością.

3mam kciuki za postępy prac by szło jak po myśli konstruktora

 

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Temat troszku opadł z braku czasu ale wracam.

Walka z cabrio trwa.

 

fot1k.jpg

 

fot2t.jpg

 

Stara karta kredytowa to dobry materiał

 

fot3av.jpg

 

A tu już wymodelowane elementy

 

fot4v.jpg

 

fot5.jpg

 

Całość fuknięta podkładem.

 

fot6k.jpg

 

fot7.jpg

 

Teraz pozostaje likwidacja paprochów, niedoróbek i poprawki linii.

Mam nadzieję, że teraz praca nabierze tempa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Ci idzie! Uwielbiam takie modelarstwo.

 

A czy linie na ''klapie bagażnika'' nie są za duże/szerokie? Chyba, że to wina zdjęcia?

Są za szerokie. Ale część grubości zostanie zgubiona podczas lakierowania, wtedy linie się nie "zaleją" (reszta linii też została pogrubiona). Auto będzie białe więc czeka mnie wyzwanie w postaci zapuszczania czarnym tak by to wyglądało naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skórzana tapicerka - raz!

Dwa wieczory malowania, cieniowania, poprawek i efekt finalny jest zadowalający. Niestety zdjęcia nie oddają wiarygodnie koloru i faktury skóry.

Eksperymentowałem z aerografem by uzyskać lekko nierówną fakturą by trochę oddać klimat skóry. Finalnie poszedł gęsty lakier matowy a potem brushing z artystycznej farby olejnej cieniowanej olejem lnianym co dało satynowy połysk. Paproszki do usunięcia.

 

fot10.jpg

 

fot9k.jpg

 

fot8m.jpg

 

Plecki foteli będą w carbonie. Konsola jak w poprzedniku czarny połysk. Z Hiro już dojechał flock na dywaniki i wykładzinę wnętrza. Najłatwiejsze za mną. Teraz wchodzimy w szczegóły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorek jak i połysk skóry (co nie jest taką oczywistą sprawą) wyglądają świetnie! Cieniowanie bardzo fajne, choć zapuszczane, czarne linie wydają mi się bardzo mocne. Ja staram się odejść od tej techniki bo coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że najlepiej pasuje do pancerki. Może po prostu kilka tonów ciemniejszy brąz zamiast czerni? W każdym razie - jest na prawdę ekstra.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu kilka tonów ciemniejszy brąz zamiast czerni? W każdym razie - jest na prawdę ekstra.

pzdr.

Tu masz rację. Na jakimś szrocie modelarskim poćwiczyłem technikę z modeli lotniczych. Czarny - półtony - baza. Wyszło nieźle ale nie zadowalająco. Na żywo ta "skóra" aż pachnie. Tu trzeba przejaskrawić jak choćby w modelarstwie figurek. Tam są mistrzowie brushingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to światło tak jakoś dziwnie padło czy na desce roz. i na boczku ( tym blieżej fotela) są szfy? ogólnie kolor wyszedł na plus, całość ładnie położona. Cieszą oko czarne linie podziału elementów. Nie ma lipy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Auto będzie białe więc czeka mnie wyzwanie w postaci zapuszczania czarnym tak by to wyglądało naturalnie.

 

Oj, z czarnym bym nie ryzykował. Moim zdaniem przy białym kolorze lepsze efekty uzyskasz stosując tamiyowską X-19 Smoke lub jakieś szarości. Tym bardziej przy tak pogłębionych, wyraźnych liniach.

 

''Skóra'' wyszła fajnie. Trochę za mocne jak dla mnie są te czarne ''cienie'' na fotelach.

 

Czekam na dalsze postępy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi liniami podziału to spróbuj sobie zapuścić je na poziomie podkładu - normalnie czarnym/ ciemno szarym między panele. Potem papierkiem przeszlifuj okolice, żeby było idealnie równo i jak będziesz nakładał bazę to te miejsca zostaną przyciemnione bez problemów z równomiernym rozlewaniem się washa czy wychodzeniem poza krawędzie. Na sam koniec po bezbarwnym można zapuścić mat w szczeliny, żeby się nie świeciły. To tylko taka sugestia.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.