Skocz do zawartości

Mirage Hobby - zapowiedzi/nowości


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

A taki do końca pewny to nie jestem z tym niedługo Do czwórki B wystarczyło pełny karton odkopać po 10 latach na magazynie ale do M5 kawałek foremki trzeba wystrugać a potem to wtrysnąć a to strasznie wolno idzie w Mirage ostatnimi laty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całości się zgadzam z przedmówcą. Wolę się nie zapalać. Jak zobaczę na stronie Dragon USA to uwierzę. Puki co podobno na razie o M31 z MH można zapomnieć pomimo zapewnień z Norymbergi. I zadaję jeszcze pytanie ile będziemy czekać na M8 następne 10 lat, ludzie tak długo nie żyją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 6 months later...

oj to sporo do poprawki będzie bo takie jakieś "rozmazane" te łączenia paneli ...mam nadzieję ,że to tylko ogólny monolit z testów.

Ale i tak zapewne zakupię bo to obowiązkowa pozycja. Oczywiście ciekawe jaką cenę wywalą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest po prostu jakiś poglądowy prototyp? Bo wygląda trochę jakby był zrobiony z plasteliny. Stuarty i Pz.IV robią raczej na poziomie, więc myślę że to co wydadzą w pudełku raczej będzie się lepiej prezentowało i miało chociaż symboliczne spawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już z samego zdjęcia, widać, że Mirage Hobby nie zadbała nawet o spawy, co w XXI wieku nie wydaje się chyba niewykonalne w skali 1:72?

Mam takie samo wrażenie i nie sądzę, aby poprawiali formy. Ten model przypomina mi wypust firmy Aerodrom sprzed prawie 20 lat. W tamtym modelu wykonano nacięcia w miejscu spawów i były ostre krawędzie.

 

kub10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ceną ale w XXI wieku takie modele puszczać, toż to skandal. Udowadnia to FtF gdzie za 2 dyszki można nabyć naprawdę przyzwoite modele. Robiłem, a w zasadzie budowałem jakieś dwa lata temu tego Kubusia w oparciu o wypust Areodromu. Wykorzystałem jedynie bryłę kadłuba, a resztę dorabiałem sam. Można na obronę tego wypustu powiedzieć że bardzo dobrze siedzi w wymiarach. Trzeba też mieć nadzieję tak jak w przypadku większego brata że szybko po ukazaniu się modelu wyjdą do niego przynajmniej blachy z Parta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
fakt ...patrząc na niektóre detale jak włazy na dachu czy uzbrojenie i pewnie wiele innych szczegółow zasługiwać będzie na trawionki.

Wkrótce Kubuś będzie w sklepie, a tym samym zrobię inboxa i będzie można wieszać na nim psy lub piać z zachwytu

Na podstawie podanego zdjęcia, hmm, cóż, można tylko załamać ręce, mam nadzieję, że to nie jest ten model, który będzie w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubuś, kubusiem. Jaki wyjdzie taki będzie. Wszyscy którzy będą go chcieli w swoich kolekcjach, będą musieć dłubać i zrobić super replikę... albo skleić z pudła i też mieć swojego Kubusia

Mnie osobiście cieszy że w końcu wyjdzie M3A1 Lee z odlewanym kadłubem. W końcu będę miał możliwość zrobić amerykańską wersję CDL z zawieszeniem Shermana i osadzenie go na Dragon Wagonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka na wypraski, Kubuś wcale tak źle nie wygląda, jak go zaprezentował MH w zapowiedziach. (strzał w kolanko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczy ktoś już z Kubusiem w 72-ce?? Ja cały czas pasuję i piłuję karoserie wewnątrz, aby załapać odpowiednie kąty do wstawienia elementów daszka i maski. Jazda bez trzymanki

PS. co za "łoś" wpadł na pomysł dzielenia karoserii na 5 elementów (!!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie jest u Darka w Exito. Dzisiaj oglądałem. Całkiem, całkiem dobrze wygląda. Cena też super coś jak 27 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecał kolega "in-boxa"

Zapomniałem, a sklepie jest och.. światło i się odbija. Dzisiaj zrobię.

Właśnie, byś zapodał. Ja oglądałem model u Adama w sklepie w Metrze i ... obaj byliśmy mile zaskoczeni. Jest kilka błędów, ale do poprawienia. Co do wymiarów, to ... Projekt modelu bardzo stary i robiony na replice Kubusia z MPW, da się żyć.

PS. kiedy będziesz wytrawiał blachy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napaliłem się jak szczerbaty na suchary:

http://www.modellversium.de/kit/artikel.php?id=10413

 

No nareszcie. Tak więc plany na rok bieżący będą trochę inne bo wlezie M-26 Dragon Wagon z Grantem CDL w wersji amerykańskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.