Jump to content
skala72

Mirage Hobby - zapowiedzi/nowości

Recommended Posts

A taki do końca pewny to nie jestem z tym niedługo Do czwórki B wystarczyło pełny karton odkopać po 10 latach na magazynie ale do M5 kawałek foremki trzeba wystrugać a potem to wtrysnąć a to strasznie wolno idzie w Mirage ostatnimi laty.

W całości się zgadzam z przedmówcą. Wolę się nie zapalać. Jak zobaczę na stronie Dragon USA to uwierzę. Puki co podobno na razie o M31 z MH można zapomnieć pomimo zapewnień z Norymbergi. I zadaję jeszcze pytanie ile będziemy czekać na M8 następne 10 lat, ludzie tak długo nie żyją

oj to sporo do poprawki będzie bo takie jakieś "rozmazane" te łączenia paneli ...mam nadzieję ,że to tylko ogólny monolit z testów.

Ale i tak zapewne zakupię bo to obowiązkowa pozycja. Oczywiście ciekawe jaką cenę wywalą...

Już z samego zdjęcia, widać, że Mirage Hobby nie zadbała nawet o spawy, co w XXI wieku nie wydaje się chyba niewykonalne w skali 1:72?

A to nie jest po prostu jakiś poglądowy prototyp? Bo wygląda trochę jakby był zrobiony z plasteliny. Stuarty i Pz.IV robią raczej na poziomie, więc myślę że to co wydadzą w pudełku raczej będzie się lepiej prezentowało i miało chociaż symboliczne spawy.

Już z samego zdjęcia, widać, że Mirage Hobby nie zadbała nawet o spawy, co w XXI wieku nie wydaje się chyba niewykonalne w skali 1:72?

Mam takie samo wrażenie i nie sądzę, aby poprawiali formy. Ten model przypomina mi wypust firmy Aerodrom sprzed prawie 20 lat. W tamtym modelu wykonano nacięcia w miejscu spawów i były ostre krawędzie.

kub10.jpg

możliwe że to będzie aerodrom. W końcu 7TP ,czy WZ.34 w 1:35 też znane były wcześniej .

Jeśli tak to pewnie cena będzie na niskim poziomie.

Cena detaliczna ma być niższa niż cena Kubusia w 1:35 czyli poniżej albo koło 30 zł

Cena ceną ale w XXI wieku takie modele puszczać, toż to skandal. Udowadnia to FtF gdzie za 2 dyszki można nabyć naprawdę przyzwoite modele. Robiłem, a w zasadzie budowałem jakieś dwa lata temu tego Kubusia w oparciu o wypust Areodromu. Wykorzystałem jedynie bryłę kadłuba, a resztę dorabiałem sam. Można na obronę tego wypustu powiedzieć że bardzo dobrze siedzi w wymiarach. Trzeba też mieć nadzieję tak jak w przypadku większego brata że szybko po ukazaniu się modelu wyjdą do niego przynajmniej blachy z Parta.

fakt ...patrząc na niektóre detale jak włazy na dachu czy uzbrojenie i pewnie wiele innych szczegółow zasługiwać będzie na trawionki.

fakt ...patrząc na niektóre detale jak włazy na dachu czy uzbrojenie i pewnie wiele innych szczegółow zasługiwać będzie na trawionki.

Wkrótce Kubuś będzie w sklepie, a tym samym zrobię inboxa i będzie można wieszać na nim psy lub piać z zachwytu

Na podstawie podanego zdjęcia, hmm, cóż, można tylko załamać ręce, mam nadzieję, że to nie jest ten model, który będzie w sprzedaży.

Kubuś, kubusiem. Jaki wyjdzie taki będzie. Wszyscy którzy będą go chcieli w swoich kolekcjach, będą musieć dłubać i zrobić super replikę... albo skleić z pudła i też mieć swojego Kubusia

Mnie osobiście cieszy że w końcu wyjdzie M3A1 Lee z odlewanym kadłubem. W końcu będę miał możliwość zrobić amerykańską wersję CDL z zawieszeniem Shermana i osadzenie go na Dragon Wagonie

Na pierwszy rzut oka na wypraski, Kubuś wcale tak źle nie wygląda, jak go zaprezentował MH w zapowiedziach. (strzał w kolanko).

Walczy ktoś już z Kubusiem w 72-ce?? Ja cały czas pasuję i piłuję karoserie wewnątrz, aby załapać odpowiednie kąty do wstawienia elementów daszka i maski. Jazda bez trzymanki

PS. co za "łoś" wpadł na pomysł dzielenia karoserii na 5 elementów (!!).

Walczy ktoś już z Kubusiem w 72-ce?? Ja cały czas pasuję i piłuję .....

Obiecał kolega "in-boxa"

Marcinie jest u Darka w Exito. Dzisiaj oglądałem. Całkiem, całkiem dobrze wygląda. Cena też super coś jak 27 zł

Obiecał kolega "in-boxa"

Zapomniałem, a sklepie jest och.. światło i się odbija. Dzisiaj zrobię.

Obiecał kolega "in-boxa"

Zapomniałem, a sklepie jest och.. światło i się odbija. Dzisiaj zrobię.

Właśnie, byś zapodał. Ja oglądałem model u Adama w sklepie w Metrze i ... obaj byliśmy mile zaskoczeni. Jest kilka błędów, ale do poprawienia. Co do wymiarów, to ... Projekt modelu bardzo stary i robiony na replice Kubusia z MPW, da się żyć.

PS. kiedy będziesz wytrawiał blachy?

Napaliłem się jak szczerbaty na suchary:

http://www.modellversium.de/kit/artikel.php?id=10413

No nareszcie. Tak więc plany na rok bieżący będą trochę inne bo wlezie M-26 Dragon Wagon z Grantem CDL w wersji amerykańskiej.